VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR KRŇÁVEK

Petr Krňávek

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Hnilička s Procházkou hráli hokej s dětmi. Podpořili stavbu zimáku

Přes šest desítek děti z Jesenicka si v pátek 24. února zabruslilo s hokejovými mistry světa. Na ledovou plochu v jesenických lázních s nimi naskočili Milan Hnilička a Martin Procházka.

Vidnava, město prázdných budov. Využití hledají seminář i klášter

Vidnava – Bývalý kněžský seminář a někdejší klášter. Dvojice prázdných komplexů ve Vidnavě, pro něž majitelé hledají využití. A místní se s obavami ptají: nenastěhují se do nich nevítaní sousedé?

Tančírna v Račím údolí se stala divem kraje

Tančírna v Račím údolí na Javornicku zvítězila ve čtvrtém ročníku ankety 7 divů Olomouckého kraje.

Jeseník vlastní jedinou akcii lázní. Jako "rodinné stříbro" ji neprodá

Město Jeseník bude i nadále spolumajitelem zdejších lázní. Podíl v nich však má jen symbolický. Drží jedinou akcii z téměř 73 tisíc, které Priessnitzovy léčebné lázně mají. Prodej cenného papíru v nominální hodnotě tisíc korun zastupitelé neschválili.

Na řece Březné vyhlásili ohrožení

Třetí stupeň povodňové aktivity překročila v úterý 21. února po 16. hodině řeka Březná v Hoštejně.

Velká proměna v údolí Desné: rozšíří koryto, přestaví mostky

Zničené mosty, stovky zaplavených domů, škody za desetimiliony korun. Takovou spoušť za sebou v roce 1997 nechala řeka Desná v Rapotíně, Vikýřovicích a Petrově.

V Rapotíně vyroste golfového hřiště. V Jeseníku jej stopli

Rapotín – Svištění golfových holí namísto burácení motorů se bude nést Rapotínskou strání. 

Na strážného útočník na nádraží tasil nůž

Šumperk – Velmi nepříjemný zážitek má za sebou pracovník ostrahy, který v pátek 17. února po 18. hodině sloužil na vlakovém nádraží v Šumperku. Třiatřicetiletý muž z Postřelmova na něj při rozepři vytáhl nůž. Následně jej schoval, protože mu pracovník ostrahy pohrozil obuškem. Nadále mu však nadával a hrozil fyzickou likvidací.

Ocenění si převzali zvoníci či etnografka

Zábřeh – Trojici ocenění předali zástupci místní samosprávy na reprezentačním plese, který se konal v sobotu 18. února v kulturním domě v Zábřehu. Cenu města si odnesla historička Miloslava Hošková a skupina místních zvoníků. In memoriam ocenění získal bývalý starosta Petr Fabián.

Ve Skleném hořela bývalá kaple

Malá Morava – Střecha bývalá kaple shořela v sobotu 18. února ve Skleném, místní části Malé Moravy. Při požáru se nikdo nezranil, oheň však způsobil odhadem dvoumilionovou škodu. Zapříčinila jej pravděpodobně nedbalost při manipulaci se žhavým popelem.

Lyžař zemřel po nárazu do stromu. Neměl přilbu

Jeseníky – Devětadvacetiletý lyžař zemřel v sobotu 18. února ve středisku v Karlově pod Pradědem na Bruntálsku. V plné rychlosti vylétl ze sjezdové trati a utrpěl mnohočetná poranění.

Za „velkou vodovodní krádeží“ stojí masivní únik

Velké Kunětice – Záhadu ztracené vody vyřešili ve Velkých Kuněticích na Jesenicku. V síti jí zmizelo téměř stejné množství, jako odeberou všichni obyvatelé dohromady. V obci měli podezření na rozsáhlé černé odběry, životodárná tekutina však z rozvodů dlouhodobě unikala do potoka.

Písečná vybuduje bydlení pro seniory

Písečná – Komunitní dům pro seniory chce vybudovat obec Písečná. Pokud získá dotaci, se stavbou hodlá začít v příštím roce.

Jeseničtí zastupitelé se nově sejdou v Pentagonu

Jeseník – Obyvatelé Jeseníku, kteří chtějí navštívit zasedání zastupitelstva, nově zamíří do budovy Pentagonu. Právě do zdejší zasedací místnosti samospráva jednání přesune. První se zde uskuteční ve čtvrtek 16. února.

Opilý mladík zničil passata, šofér liazky nedal přednost

Jesenicko – Dvě dopravní nehody řešili na konci uplynulého týdne policisté na Jesenicku. Zatímco za jednou z nich je patrně nepozornost, druhá jde na vrub alkoholu a nepřiměřené rychlosti.

Namol opilý řidič trefil mercedes, zranil dva lidi

Mohelnice – Zraněním skončila nehoda, která se stala mezi Mohelnicí a Stavenicí.

V automatech lidé v regionu ročně prohrají několik set milionů korun

Šumpersko, Jesenicko – „Můžete na nich prohrát klidně dvacet tisíc za noc. Jde to velmi jednoduše. Za pár hodin nemáte nic, odcházíte bez koruny." Tak popisuje svou závislost na hracích automatech mladý muž jménem Honza.

Jesenická nemocnice pořídila nové přístroje za miliony

Jeseník – Laparoskopická věž, ultrazvuk či kardiograf. Tyto a další přístroje v posledních měsících pořídila Jesenická nemocnice. Do nákupů přístrojového vybavení investovala 25 milionů korun. Lékaři tak mohou pacienty šetrněji vyšetřovat a kvalitněji vést zákroky.

Krach kamenického lídra na Jesenicku řeší policie

Jeseník – Okolnosti vedoucí ke krachu firmy Slezský kámen řeší policie. Někdejší největší hráč v kamenickém průmyslu na Jesenicku skončil v roce 2014 v konkurzu. Již od loňska policie vyšetřuje tehdejšího majitele firmy Daneše Zátorského.

Hokejoví mistři světa míří do Jeseníku. Martin Procházka bude i trénovat

Jeseník – Hned dva olympijští vítězové a několikanásobní mistři světa v ledním hokeji zavítají v pátek 24. února do Jeseníku.

Horské obce v Jeseníkách oslňují nízkou nezaměstnaností

Ostružná, Šléglov – Leží v horách daleko od městských center a dominují žebříčkům nezaměstnanosti. Ovšem na opačném konci, než by každý očekával. V Ostružné a Šléglově jsou bez práce pouze jednotlivci.

Na namrzlých cestách havaroval opilý řidič i autobus

Zlaté Hory – Hned ke dvěma dopravním nehodám vyjížděli v pondělí 6. února ráno policisté na Zlatohorsko. Při první z nich převrátil opilý řidič svůj vůz na střechu, při druhé narazil autobus do dodávky. V obou případech hrála roli namrzlá vozovka.

Na motorácích v údolí Desné se budou testovat technologie budoucnosti

Údolí Desné – Roky přepravovaly cestující v údolí Desné, nyní se stěhují na sever Čech. Pětici vysloužilých vozů koupila od Svazku obcí údolí Desné firma AŽD Praha. Bude na nich testovat evropsky unikátní systém pro řízení vlaků bez strojvedoucích.

Porodnice v Jeseníku zažívá babyboom

Jeseník – Nevídaný babyboom zažívá porodnice v Jeseníku. V lednu zde přišlo na svět osmatřicet novorozenců. To je oproti stejnému měsíci loňského roku téměř dvojnásobek.

Po Jeseníku už jezdí senior taxi. Za dvacku sveze na poštu či k lékaři

Jeseník – Nejstarší obyvatele Jeseníku vozí od středy 1. února po městě speciální vůz. Za dvacet korun je dopraví k lékaři, na poštu nebo na úřad.

V Loučné bude cvičit Olga Šípková

Co se děje za humny aneb Krátce ze Šumperska a Jesenicka

Tři králové na Šumpersku a Jesenicku vykoledovali 2,7 milionu!

Šumperk, Zábřeh – Štědří byli lidé, kteří na Šumpersku a Jesenicku přispěli do charitních kasiček tříkrálovým koledníkům. 

Mladí cukráři soutěžili o Priessnitzův dortík. Tématem byl Valentýn

Jeseník – Dorty, perníky a zákusky dominovaly ve středu 25. ledna Kongesovému sálu lázní v Jeseníku. Konala se zde soutěž odborných dovedností cukrářských učňů O Priessnitzův dortík.

Jesenická nemocnice zažehnala krizi, nastoupilo deset nových lékařů

Jeseník – Chronický nedostatek lékařů v Jesenické nemocnici je minulosti. Novému vedení zdravotnického zařízení se podařilo zažehnat personální krizi. Během necelého roku, kdy nemocnici vlastní nový majitel, do ní přišlo deset nových lékařů. To je bezmála třetina celkového stavu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies