Debakl. Šumperk dostal sedmičku na hřišti favorita

Zápas, na který budou chtít fotbalisté Šumperka hodně rychle zapomenout odehráli v neděli odpoledne v Polné. Soupeř jim nasázel sedm branek a domácí Daniel Kavka se blýskl hattrickem.

21.8.2017

Fotbalisté Šumperku. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Miroslav Pergl

Hned první poločas ukázal, že to bude pro šumperské fotbalisty hodně náročné utkání. Ve 13. minutě dal Kavka první branku z přímého kopu z pětadvaceti metrů.

Ve 27. minutě se po rohovém kopu dostal k míči znovu Kavka a navýšil náskok. Za další dvě minuty se po akci po levé straně prosadil střelou po zemi na přední tyč Kubec. Ve 33.minutě fauloval šumperský brankář Max a Kavka z pokutového kopu zkompletoval hattrick.

„Kluky jsem upozorňoval na to, že tohle je podle mě jeden z favoritů soutěže,“ věděl o síle soupeře trenér Šumperka Hecl.

„Jsou už dlouho pospolu, jsou v ideálním fotbalovým věku a jsou dál než my. Dal jsem příležitost Maxovi v bráně. První poločas jsme prohrávali 4:0, ale měli jsme tam dvě tyčky a jednou nám to vykopl hráč z brankové čáry,“ litoval promarněných šancí na zdramatizování utkání Bohdan Hecl.

Druhý poločas pokračoval v podobném duchu jako ten první. V 63 minutě se míč po rychlém protiútoku dostal se štěstím k Válkovi, který po zemi obstřelil střídajícího brankáře Kreizla.

V 76. minutě opět rychlý protiútok, kdy dostal přihrávku před prázdnou bránu Urbánek a zvýšil už na 6:0. Tečku ve skóre udělal v 82. minutě Procházka.

„Ve druhém poločase už jsme to nedokázali zvednout. Polná byla na koni a těžko se to zastavuje, soupeř naprosto zaslouženě vyhrál.“ komentoval lehkost s jakou se prezentovali domácí hostující kouč.

„My se musíme v týdnu zvednout. Kopíruje to loňskou i předloňskou sezonu, kdy se nám ty začátky soutěže nedaří,“ vidí souvislosti mezi posledními ročníky Hecl. „Ten výsledek mi vadí, ale je to začátek soutěže a my máme čas na to se zvednout. Musíme navázat na ty naše jara. Chybí mi tam vášeň do hry. My líp trénujeme, než hrajeme v zápase. Na začátek máme těžký los, tak se s tím musíme porvat,“ uzavřel.

Polná – Šumperk 7:0 (4:0)

Branky: 13., 27. a 34. (pen.) Daniel Kavka, 29. Kubec, 63. Válek, 76. Urbánek, 82. Procházka
ŽK: Čížek, Kubec – Max, Ševčík. Rozhodčí: Buček – Marek, Zaplatilová. Diváci: 156
Polná: Skočdopole – Holub (70. Procházka), Haala, Čížek, Benda, Urbánek, Kubec, Kavka Daniel (85. Šimek), Kučera, Klíma (61. Válek), Kavka David. Trenér: Michal Lovětinský
Šumperk: Max (46. Kreizl) – Jurásek, Španihel, Smrž, Olejník – Bernard (58. Šinogl), Ševčík – Podhorný, Rozsíval, Horák – Nimrichtr (50. Křepelka). Trenér: Bohdan Hecl