„Teď si zkrátka musíme zvyknout na úplně jiný fotbalový level. Většina našich hráčů s divizí nemá zkušenosti, v kádru máme bohužel jen tři čtyři hráče, kteří si v minulosti vyzkoušeli vyšší soutěže," konstatoval úvodem kouč Jeseníku Petr Ševčík.

„Přesto ale náš výkon proti Havířovu si mi líbil, vytvořili jsme si gólovky, jenže je nedokázali proměnit. Hra měla vysokou úroveň, možná nám chybělo i kousek potřebného štěstí," uvedl dále trenér divizního nováčka.

Domácí nastoupili do sobotního zápasu i se svým jarním lídrem Petrem Navrátilem, jehož přestup z Mikulovic do Jeseníku byl první srpnový týden definitivně potvrzen.

A právě po faulu na tohoto hráče měli domácí svou první vážnější šanci, jenže Karakasidis z nařízeného přímého volného kopu trefil pouze zeď.

Naopak záhy na druhé straně ze stejné situace poslal hrající trenér Havířova a bývalý fotbalista Sparty či Baníku Miroslav Matušovič přesnou ranou míč za záda jesenického gólmana Pastuchy – 0:1.

Druhou půli za nepříznivého stavu začal Jeseník aktivně, kombinoval, měl několik střel z dálky a právě jedna z nich nakonec vedla k vyrovnání.

V 51. minutě napřáhl ze dvaceti metrů Jan Minka a tečovaný míč zaplul k tyči. Bohužel jesenická euforie trvala

zhruba čtvrthodinu.

Po centru z pravé strany se v 65. minutě na malém vápně zblízka prosadil Karel Skoupý a zajistil Havířovu těsné vítězství.

Jeseník se sice ve zbývajícím čase notně hnal za vyrovnáním, makal na doraz, ale další výraznější možnost už si nepřipravil.

Naopak hosté mohli v závěru definitivně potvrdit zisk tří bodů, když Matušovič dostal míč za obranu, ve své šanci však těsně minul vzdálenější tyč.

„Havířov hrál účelně a jednoduše, my jsme možná dopláceli na méně zkušeností a naivitu. Hráči na to určitě mají a nikdo v poli vyloženě nezklamal. Ale jak už jsem uvedl, musíme si zvyknout na odlišný způsob fotbalu v divizi. O výsledku rozhodly naše individuální chyby," dodal závěrem Petr Ševčík, kouč Jeseníku.

FK Jeseník – MFK Havířov 1:2 (0:1)

Branky: 51. Minka – 38. Matušovič, 65. K. Skoupý. Rozhodčí: Vojáček – Řezníček, Svoboda. ŽK: Novák, Macura, Bříza – Cigánek, Matušovič, Gomola. Diváci: 225.

Jeseník: Pastucha – Novák, Karakasidis, Macura, Vavrač – Kysela, Mlynář (83. Hanzlík), Minka, Plhák (69. Bříza) – Woitek, Navrátil. Trenér: Petr Ševčík

Havířov: Smětak – Lisický, Cigánek, Michalčák – Zupko, Wojnar (84. Cenek), Uher, Omasta (76. Švábík), L. Skoupý, Matušovič – K. Skoupý (70. Gomola). Trenér: Miroslav Matušovič.