Svěřenci kouče Jaroslava Rolinka mohou litovat především slabé koncovky, když měli nespočet šancí k tomu, aby duel rozhodli ve svůj prospěch. Hosté naopak vytěžili z minima maximum, když mohelnickou bránu příliš neohrozili, přesto si domů vezou cennou remízu.

„Pro nás je ten bod zlatý, protože máme docela problémy se sestavou, když jsme přijeli s dost mladým výběrem. Věděli jsme, že Mohelnice má hodně silový mančaft. Naši kluci ale předvedli výbornou morálku a co si budeme povídat, měli jsme i pořádnou dávku štěstí, ale i o tom je někdy fotbal. My jsme měli prakticky jednu vážnou střelu na bránu a dali jsme gól, domácí naopak neproměnili řadu šancí,“ neskrýval spokojenost zlínský lodivod Jan Jelínek.

V Olomouckém kraji padaly teplotní rekordy

První obrovskou možnost propásla Mohelnice již v 9. minutě, kdy Lukáš Hapal orazítkoval břevno, později měl gól na hlavě Jan Fišara, jehož pokus defenziva hostů odvrátila s vypětím všech sil mimo tři tyče.

Po přestávce se přesto domácí fotbalisté dočkali a parádním nástupem do druhé půle se ujali vedení. Lukáš Hapal utekl obránci Zlína a střelou z hodně ostrého úhlu skóroval odrazem o vzdálenější tyč.

V 53. minutě mohli hosté kontrovat do otevřené obrany, pokus zlínského kapitána Martina Blanaře však zamířil těsně vedle tyče, o chvíli později ale bylo vyrovnáno.

Martin Mlýnek si před šestnáctkou navedl míč na střed hřiště, na jeho střelu po zemi si sice mohelnický gólman Hora sáhl, míč přesto skončil v síti – 1:1.

Ve zbývajícím čase domácí svého protivníka zatlačili a bylo vidět, že se rozhodně nechtějí smířit s nerozhodným výsledkem.

Hasiči v Olomouckém kraji v sobotu zasahovali u desítek požárů v přírodě.
Hasiči v Olomouckém kraji zasahovali u požárů v přírodě

Mohelnice hrozila hlavně z rohových kopů, po nichž si vytvořila řadu závarů v pokutovém území, leč podruhé již balón za záda zlínského brankáře nedostala, přestože k tomu měla několikrát opravdu hodně blízko.

Z výčtu šancí vyberme třeba hlavu Fišary, která šla těsně nad břevno. Další hlavičku, tentokrát v podání Hapala, lapil gólman. Po jedné ze skrumáží hosté vykopávali míč na poslední chvíli z brankové čáry, tečku za střeleckým trápením pak udělal v 84. minutě David Bača, jehož rána ze druhé vlny proletěla takřka jen o milimetry vedle.

„Pro nás je remíza jednoznačně zklamáním, již v první části jsme tam měli tak tři tutovky, většinu času se hrálo na půlce soupeře, který přijel s velice mladým kádrem, byl to protivník, s nímž jsme si měli poradit, opravdu jsem dnes smutný, chtěli jsme každopádně vyhrát,“ litoval nerozhodného výsledku trenér Mohelnice Jaroslav Rolinek.

FK Mohelnice – FC FASTAV Zlín B 1:1 (0:0)

Branky: 47. Hapal – 57. M. Mlýnek. Rozhodčí: Hlubinka – Nováček, Kolář. ŽK: Fiala, Hapal, Bzirský – Michálek, Tkadlec, Košák. Diváci: 280.
Mohelnice: Hora – Fiala, Kuba, Markovič, Heidenreich – Svoboda, Fišara – Vokoun (80. Olejník), Bača, Bzirský – Hapal. Trenér: Jaroslav Rolinek.
Zlín B: Dostál - Petřík, Žůrek, Košák, Vašulka – Michálek, Tkadlec, V. Mlýnek, Blanař (89. Pavka) – Chwaszcz, M. Mlýnek. Trenér: Jan Jelínek.