Ještě před úvodním výkopem středeční dohrávky 2. kola však musel tým z lázeňského města řešit notné problémy se sestavou.
Domácí se museli obejít bez distancovaného Břízy, v týdnu pak byl uvolněn do nedalekých Mikulovic Hanzlík.

Den před utkáním se Jeseníku zranil Keltner, k tomu onemocněl Vavrač a aby toho nebylo málo, během předzápasové rozcvičky si navíc přivodil zranění Plhák.

„Na lavičku se tak museli posadit dva dorostenci a nedoléčený Keltner, takže jsme měli tentokrát k dispozici takové torzo mužstva,“ prozradil Deníku jeden z činovníků jesenického klubu Karel Tulis.

První dějství středečního klání poté příliš fotbalové krásy nenabídlo, diváci mohli sledovat poločas plný nepřesností z obou stran, kdy o něco více na míči byli hosté.

Tipliga čtenářů Deníku
Startuje podzimní TIP liga. Vyhrajte sud plzeňského!

„My jsme byli takoví zaražení, nic moc jsme si nevytvořili, až před přestávkou tam bylo z naší strany pár náznaků dobrých akcí, druhá část nám ale vyšla skvěle,“ konstatoval Karel Tulis.

Jako první ale udeřili hosté z Bohumína, po centru z pravé strany se hlavou přesně k tyči trefil Jakub Ptáček, jenže Jeseník si připravil bleskovou odpověď.

Přesně za tři minuty přetavil Mrázův centr ve vyrovnání z voleje zakončující Bronislav Mlynář, který „měl prsty“ i v dalším jesenickém gólu.

Právě po faulu na domácího kapitána proměnil penaltu na 2:1 Martin Furik a odstartoval tím svou parádní jízdu, na jejímž konci byl čistý hattrick.

Šumperk remizoval bez branek s Rosicemi
Šumperk bere bod, ale chybí mu herní sebevědomí

V 70. minutě jesenický útočník předvedl asi nejhezčí akci utkání, kdy si z hráčů soupeře udělal doslova kuželky a z hranice šestnáctky zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

„I za tohoto stavu ale hosté tlačili, měli tam řadu šancí a rohů, několikrát nás musel podržet gólman, ale kontaktní gól jsme jim nedovolili,“ těší Karla Tulise.

Naopak v samotném závěru hry Jeseník zpečetil výsledek. Střídající dorostenec Prachař poslal balón do uličky Martinu Furikovi a ten se ze samostatného úniku nemýlil – 4:1.

FK Jeseník – FK Bospor Bohumín 4:1 (0:0)

Branky: 54. Mlynář, 58. (pen.), 70. a 88. Furik - 51. Ptáček. Rozhodčí: Kotala - Žurovec, Kontoršikov. ŽK: Řezníček, Furik, Minka, Kysela, Marcinov – Palej, Halaška, Vaclík. Diváci: 411.

Jeseník: Červenka - Mráz, Karakasidis, Macura, Řezníček – Marcinov (85. Prachař), Žák, Minka (76. Planý), Mlynář, Kysela – Furik (89. Keltner). Trenér: Josef Zbýňovec.