Kovář a Čep ubránili bývalé spoluhráče, Zábřeh veze z Holice bod

Olomouc – Fotbalisté HFK Olomouc pokračují v nevýrazných výkonech. Svěřenci Jiřího Derca ani na druhý pokus v domácím prostředí nezvítězili, když s týmem Zábřehu remizovali 0:0.

24.8.2013

HFK Olomouc (v černých dresech) proti ZábřehuFoto: DENÍK/Miroslav Mazal

HFK tak má po třech kolech na kontě jen dva body.

„Bodově nejsme spokojeni. Stavíme nové mužstvo a bude trvat, než si to trochu sedne. Věci, které zkoušíme, ještě nejsou automatické. Chce to čas a trpělivost. Výkony už nejsou tak špatné jako na začátku," nabádá ke klidu trenér Derco.

Trenér Holice poprvé v nové sezoně MSFL nasadil do základu dlouhána Libora Žondru, který po zranění nebyl na první dvě kola ve stoprocentní kondici. Žondra na hrotu sváděl souboje se svými nedávnými spoluhráči Davidem Čepem a Michalem Kovářem.

V úvodu utkání měli navrch hosté. V 9. minutě mohl poslat Zábřeh do vedení Bačík, který se po prodloužení Kováře ocitl sám před bránou. Bačík ale trefil pouze Šroma. Na druhé straně kontroval Korčián, jehož pěknou ránu musel vytáhnout nad břevno brankář Šustr.

Ve zbytku první půle diktovali tempo hry domácí, ale pozorná obrana Zábřehu soupeře do šancí nepouštěla. Jediné vážnější ohrožení hostující brány obstaral Lukášek, jenž po standardní situaci hlavičkoval těsně nad.

Ani po přestávce se obraz hry nezměnil. Holice bez většího efektu kombinovala na půlce soupeře, Zábřeh vyrážel do rychlých brejků a čekal na standardní situace.

Největší šance druhého poločasu přišly okolo 60. minuty. Nejprve se zaskvěl zábřežský gólman Šustr, který vytáhl Žondrovu dělovku mířící pod břevno. Poté hostující brankář zaváhal, když neodvrátil dlouhý aut Kopeckého. Odražený míč napálil na bránu Korčián, ale na brankové čáře zastoupil gólmana David Čep.

Závěr utkání už přinesl pouze křečovitý nápor domácích a několik nedotažených protiútoků hostů. Zápas tak skončil zaslouženou dělbou bodů.

„První poločas se nám povedl daleko lépe. Měli jsme tam vyloženou šanci, kdy Bačík byl sám před gólmanem. Kdyby to dal, Holice by musela trochu víc otevřít obranu. Ve druhé půlce už jsme nehráli tak dobře. Myslím, že to bylo remízové utkání," hodnotil zápas kouč Zábřehu Jiří Balcárek.

„Chybělo nám trochu štěstí, kdy soupeř vyhlavičkoval míč z brankové čáry. Jinak jsme však žádné větší příležitosti neměli, což mě mrzí. Ve finální fázi nám chyběla větší odvaha," konstatoval Jiří Derco.

1. HFK Olomouc – FK Sulko Zábřeh 0:0

Rozhodčí: Mikeska – Vojkovský, Boček. ŽK: Janoščín – Koudelka, Machalický. Diváků: 311.

HFK: Šrom – Dadák, Kopecký, Lukášek, Matyska – Janoščín – Korčián, Hromek, Bernard (80. Pezzotii), Bednář (57. Dupkala) – Žondra. Trenér: Jiří Derco.

Zábřeh: Šustr – Rajnoha, Kovář, Čep, Machalický – Váňa, Vaclík (76. Reška) – Koudelka (89. Balcárek), Kostorek (67. Puškáč), Konečný (63. Pospíšil) – Bačík. Trenér: Jiří Balcárek.