Na své sedmé vítězství v řadě zadělali holičtí fotbalisté již v první minutě zápasu. Ladislav Onofrej výborně rozehrál rohový kop a Michal Kovář přesnou hlavičkou poslal domácí celek do vedení.

„Věděl jsem, že Holice v posledních zápasech většinou rozhoduje v prvním poločase. Hráče jsem na to upozorňoval, ale ta kvalita je někde úplně jinde. Laco Onofrej vynikajícím způsobem kopne roh a pak je těžké uhlídat ten náběh,“ konstatoval trenér Zábřehu Jiří Balcárek.

Domácí pokračovali v aktivitě a vytvářeli si gólově příležitosti. Zvýšit náskok mohl Zedníček, který ale kromě střely ještě hledal spoluhráče. Po půlhodině hry přišla krásná akce Bednáře, který mezi zábřežskými beky výborně našel Čtvrtníčka, jenž nekompromisní ranou zvýšil vedení domácích.

V závěru prvního poločasu utekl po levé straně Filipský, který poslal míč do ohně, jenže nabíhající Richter trefil pouze břevno.

Hosté, kteří do Holice přijeli pouze se dvěma náhradníky do pole, se snažili kombinovat a držet s favoritem krok, jenže za celý první poločas si nevypracovali žádnou výraznější šanci.

Podobný obraz hry byl k vidění i ve druhé půli. Zábřežští hráči se sice více osmělili a několikrát vyzkoušeli pozornost brankáře Šroma, ten ale svoji svatyni bezpečně uhlídal.

Gólově však udeřili znovu domácí. Bednáře a posléze Čtvrtníčka ještě vychytal hostující gólman Kamisch, v 75. minutě si domácí připravili další gólovou lahůdku. Kovář poslal míč mezi obránce na nabíhajícího Korčiána a ten po pouhých třech minutách na hrací ploše dokázal skórovat.

Hosté již poslední minuty odehráli rezignovaně a Holice tak doma udržela čisté konto.

„Hráče musím pochválit, hrají dobrý kombinační fotbal a chtějí střílet góly. I když nás dneska Opava svým vítězstvím 9:0 trochu zakřikla,“ prohlásil domácí kouč Petr Uličný, který poukázal na drtivou výhru slezského konkurenta nad Slavičínem.

Uličného tým tak dvě kola před koncem sezony ztrácí na Opavu stále šest bodů.

„Na základě toho, že už odcházím, jsem rád, že hráči sezonu dohrávají jako profesionálové,“ těší Uličného. „Všechny zápasy chceme vyhrát a věřím, že ještě nějaký bod uděláme a budeme všichni spokojení,“ dodal na závěr trenér, který po sezoně u týmu 1. HFK končí.

Hostující kouč si z porážky velkou hlavu nedělal. „Já jsem to předpokládal. My máme věkový průměr 22 let, soupeř má 28. To je šest let fotbalového života a to je znát. Možná budeme taky dobří, až budeme mít osmadvacet roků,“ pousmál se Balcárek, jehož tým hraje v posledních týdnech v okleštěné sestavě.

„Hrajeme na to, co máme. Dohráváme sezonu, zachránili jsme se, čímž jsme splnili cíl. Kvalita soupeře byla jasná, my máme navíc úzký kádr,“ dodal na závěr.

1. HFK Olomouc – SK Sulko Zábřeh 3:0 (2:0)

Branky: 1. Kovář, 29. Čtvrtníček, 75. Korčián. Rozhodčí: Pochylý – Chramcov, Plesar. ŽK: Lukášek, Dadák – Šichor, Dvořák, Pospíšil. Diváků: 405.
Holice: Šrom – Dadák, Lukášek, Polák, Onofrej – Čtvrtníček (72. Korčián), Kovář (79. Kobylík), Bednář – Zedníček, Richter, Filipský (58. Tögel). Trenér: Petr Uličný.
Zábřeh: Kamisch – Dvořák, Soušek (39. Hrdlovič), Suchánek, Barcal – Rajnoha (79. Jančík), Šalamoun, Šichor, Kulíšek – Pospíšil, Olejník. Trenér: Jiří Balcárek.