Ostravané prohráli z posledních dvanácti domácích zápasů pouze jediný, tentokrát však vyšli naprázdno. Šumperk následně na porubském ledě vyhrál po dlouhých sedmnácti letech.

Opory HC RT TORAX Martin Piecha s Davidem Zacharem, kteří se dokázali bodově prosadit ve všech předchozích vzájemných duelech s Draky, se v sobotním klání do statistik vůbec nezapsali.

Velkou zásluhu na tom měl především šumperský gólman René Svoboda, jenž předvedl vynikající výkon, kterým podpořil skvělou jízdu svého týmu, kdy během hry Draci svého protivníka ani jednou nepustili do vedení.

Gólový účet zápasu 31. kola načal již během první třetiny dvěma zásahy šumperský útočník Pavel Sedláček, poprvé se prosadil z brejku, ve druhém případě využil přesilovku.

Těsně před polovinou střetnutí udeřili hosté potřetí, kdy porubského gólmana propálil Radek Fischer. Hned záhy sice domácí hokejisté kontrovali výstavní ranou Marka Smrčky, to ale bylo z jejich strany vše.

Zkraje třetí třetiny mohl forvard Draků Pavel Sedláček dovršit svůj hattrick, jenže ke smůle hostů neproměnil trestné střílení.

Ve 44. minutě pak navýšil šumperský náskok Vladimír Cink, který zakončil pohlednou kombinaci do zcela odkryté klece a vrátil Drakům třígólový náskok.

Definitivní k. o. poté zasadil Ostravanům kapitán Draků Jan Matějka, když ze sóla při vlastním oslabení vykoupal brankáře Kubáně a zavěsil na konečných 1:5.

Šumperk má za sebou další z doslova heroických výkonů, neboť znovu musel řešit peripetie s obránci, protože při neúčasti Drtila s Adamem měl k dispozici pouze pět zadáků. Při desetiminutovém vyloučení Řezáče navíc část třetí třetiny absolvoval jen se čtyřmi beky.

„Začali jsme dobře, ale bohužel z toho nebyl žádný efekt, protože nám chyběl tlak do branky. Pak jsme inkasovali po hrubé chybě první gól z brejku. Hra se vyrovnala, ale na konci třetiny po šťastně nahozeném puku už to bylo 0:2. Od té doby hrál Šumperk chytře a čekal na naše chyby," prozradil na klubovém webu Poruby domácí asistent Roman Kotala.

„Bohužel jsme Drakům pomohli přesilovkami, které jsme mu po našich zbytečných faulech nabídli. Měli jsme osm vyloučení po faulech, které nic neřešily. Těžko se to potom otáčí, chyběl nám větší hlad po gólech a chuť po vítězství. Tím nás Draci jasně přehráli," dodal Roman Kotala.

HC RT TORAX Poruba – Draci Šumperk 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 30. Smrčka (Sztefek, Kaluža) – 13. Sedláček (Novosad, Ostřanský), 20. Sedláček (Sedlák, Novosad), 29. Fischer (Cink, Králík), 44. Cink (Fischer, Králík), 48. Matějka. Rozhodčí: Šutara – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 9:8, navíc Řezáč (Šumperk) osobní trest 10 minut. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 402.

Poruba: Kubáň – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Kaluža, Bail, Puzič – Zachar, Illéš, Vaněk – Piecha, Smrčka, Sztefek – Ballner, Kuťák, Orság – Moskal, Sedlář, Seidler. Trenér: Tomáš Sršeň.

Šumperk: Svoboda – Fišera, Sedlák, Řezáč, Ďurkáč, Janota – Matějka, Vymazal, Vachutka – Ostřanský, Sedláček, Králík – Cink, Hroch, Fischer – Langr, Novosad. Trenér: Aleš Flašar.