Oskava – Loštice 0:0
Oskava: Zorek – Ivanovič, P. Novák, Zapletal, Dokoupil, Kyselý (75. Navrátil), Smékal, Jan Novák, Kolda (55. Neplech), Piňos, Polončík (46. Buřval).
Loštice: Morávek – Hejný, Ellner, Plhák, Dajčar, Hohn, Mikeš, Šafář, Vinkler, Kindl (75. Durček), Salamon (64. Pagáč).

Duel mezi Oskavou a Lošticemi příliš pohledného fotbalu nepřinesl. Soupeři se nakonec rozešli bezbrankovou remízou. Domácí po třízápasové stopce opět mohli nasadit do hry svou hlavní oporu gólmana Zorka, jenž podal bezchybný výkon. Jeho spoluhráči se však nedokázali střelecky prosadit a výsledkem tak byla jen remíza.

„Zejména první půle byla po fotbalové stránce hodně mizerná. Oba týmy hrály velmi opatrně, hráčům chyběl pohyb i nasazení. My navíc dělali řadu chyb,“ prozradil vedoucí mužstva Oskavy Bronislav Chovaneček. Teprve po přestávce se hra zlepšila, ale ani jeden z týmů se neprosadil i přes několik dobrých akcí. Největší šanci domácích spálil Piňos, jenž se ocitl zcela sám před gólmanem hostí, který ale jeho střelu bravurně vytáhl mimo tyče. Loštice pak následně mířily z obrovské šance Mikeše pouze do břevna.

„Byli jsme fotbalovějším týmem a vytvořili jsme si i více šancí, které jsme však bohužel nedokázali proměnit, což rozhodlo,“ doplnil krátce vedoucí týmu Loštic Martin Šilberský.

Vikýřovice – Medlov 2:0 (1:0)
Branky: 16. Kužílek, 92. Uvízl. ČK: 75. Skála (Vikýřovice).
Vikýřovice: Bartoš – Körger, Černohous, J. Bílek, Horký (35. Uvízl), Tomášek, Bezdíček, M. Křesina, Hroch (70. Malý), Kužílek, Skála.

Celek doposud posledních Vikýřovic se postaral v sobotním utkání I. A třídy o velké překvapení, když na domácím trávníku porazil druhý Medlov.
Vikýřovicím se tak díky výhře podařilo odpoutat z posledního místa v I. A třídě, když po víkendových duelech klesla na dno tabulky Česká Ves.

„Kluci k zápasu přistoupili velice zodpovědně a pod novým trenérem začíná mít naše hra zase systém. Soupeř byl sice většinu času lepší, ale nás podržel gólman. Věřím, že tato výhra nám pomůže především psychicky po předchozích nepovedených duelech,“ prozradil po cenném vítězství předseda týmu Vikýřovic Karel Zeman. Domácí začali zápas aktivně a po čtvrt hodině hry se dostali do vedení. Poté však převzali iniciativu hosté, ale výsledkem jejich snahy byla naštěstí pro Vikýřovice pouze nastřelená tyčka. Od 75. minuty navíc dohrával domácí celek bez vyloučeného Skály pouze v deseti hráčích a čelil velkému tlaku soupeře. Hosté se ale neprosadili, naopak v nastavení domácí zpečetili výsledek brankou na 2:0.

Zlaté Hory – Česká Ves 3:1 (1:1)
Branky: 8. Grimm, 46. a 59. Sklenařík - 16. Beňo.
Zlaté Hory: Šípek – Vojtek, Cundrla, Drurbicky, Fiala, Sopčák, M. Biedrava ml., Moravec (70. Karlík), Dočekal (86. D. Biedrava), Grimm, Sklenařík (83. Kicko).
Česká Ves: Šarman – Juríček (85. Křupala), P. Svoboda, Patkáň, M. Svoboda, Oškera, Salva, Harazim, Beňo, Dostál, Hradil (76. Michálek).

Derby mezi Zlatými Horami a Českou Vsí vyznělo pro domácí, kteří výhrou udrželi kontakt se špičkou tabulky.

„Z vítězství v derby máme samozřejmě velkou radost. Venku se nám moc nedaří, takže doma si nemůžeme dovolit ztrácet body,“ prozradil úvodem trenér Zlatých Hor Milan Biedrava starší, jehož svěřenci se výrazněji prosadili teprve po přestávce.

„První část nebyla z naší strany ideální, kdy soupeř hrál velice dobře. Sice jsme rychle vedli, ale hosté dokázali vyrovnat. Ve druhé půli jsme však protivníka již přehráli,“ míní Biedrava. O výhře domácích rozhodl především nástup do druhého poločasu, kdy nejprve Sklenařík po třiceti vteřinách hry vrátil Zlatým Horám ztracené vedení a poté dalším gólem výsledek pojistil.

„Začátek druhého dějství jsme si nepohlídali a to rozhodlo. Domácí byli dnes zkrátka důraznější v koncovce. I za stavu 3:1 jsme vyvinuli snahu utkání zvrátit, ale domácí si vývoj pohlídali,“ doplnil ze strany hostů trenér České Vsi David Fritsch.

Štíty – Loučná 2:4 (2:3)
Branky: 25. Odstrčil, 30. M. Prokop – 34. a 36. Svedek, 35. a 82. Hetmánek.
Štíty: Zeman – Doubrava (80. Hendrich), M. Prokop, Verner, Pospíšil (46. Špringer), Čech, Šponar, Sedláček, Odstrčil, Procházka (60. Kubíček), Teffer.
Loučná: Netopil – M. Křepský (75. Svorník), Šabršula, Míka, D. Křepský, Chodura, Dirgas, Svedek, Valenta (35. Faltus), Hetmánek, Žídek.

Fotbalisté Loučné přerušili dlouhou sérii bez výhry, když v nedělním utkání zvítězili na hřišti Štítů. Domácí naopak podruhé v řadě doma podlehli.
Na tento zápas nebudou ve Štítech rádi vzpomínat. Domácím sice začali skvěle a po půlhodině hry vedli dvoubrankovým rozdílem. Poté však přišel neuvěřitelný výpadek, většinou vídaný spíše v hokeji, kdy Štíty během tří minut třikrát inkasovali a Loučná tak zcela obrátila vývoj střetnutí.

„Takovou situaci opravdu ve fotbale nepamatuji. Prostě nepochopitelný zkrat. Do té doby jsme hosty tlačili a pak dostaneme tři góly,“ kroutil hlavou jeden z trenérů Štítů Martin Hoško, jehož svěřenci se ze smolné fáze utkání již nevzpamatovali. Po přestávce totiž hosté definitivně zpečetili výhru v 82. minutě čtvrtou brankou. V závěru navíc domácí výběr promarnil obrovskou šanci.

„Konečně jsme vyhráli, navíc venku. Hráli jsme ze zajištěné obrany a tentokrát se k nám přiklonilo také štěstí,“ prozradil autor dvou gólů Loučné Radek Svedek.

Jindřichov – Troubelice 1:5 (0:4)
Branky: 80. T. Zimolka - 16. a 20. Drábek, 25. a 30. Horák, 75. Kráčmer.
Jindřichov: Houdek – Svora, Suchý, Rajnoha, V. Zimolka, Petr (46. Vaněk), Jiří Tezner, Vlček, Jiří Prokop, T. Zimolka, Jan Prokop.

„Nezbývá než uznat, že soupeř vyhrál zaslouženě. Troubelice hrály dobrý fotbal a byly prostě lepší. Na druhou stranu je potřeba uvést, že jsme jim ke střelecké produktivitě sami pomohli vlastními chybami v obraně. Naši hráči se nevraceli a protivník tak měl v útočném pásmu dostatek prostoru,“ zhodnotil příčiny vysoké prohry předseda jindřichovského fotbalu Vlastimil Zimolka. Jindřichov dokázal se soupeřem držet krok pouze patnáct minut první půle, pak však hosté čtyřmi góly do přestávky rozhodli o osudu celého utkání. V závěru dokonce Troubelice skórovaly popáté a navíc ještě nedaly penaltu.

Vidnava – Haňovice 1:2 (0:1)
Branky: 86. Šebesta – 26. Fuglíček, 82. Valouch.
Vidnava: Bašný – J. Zdražil, Čecháček, Zetocha, Bakeš (46. Cyrzik), Písek, V. Zdražil, Patkáň, Mondek (63. Škrabal), Sedlák, Šebesta.

Hosté sice po většinu hry pouze bránili, přesto se nakonec mohou radovat z vítězství, když jim dokonale vyšla taktika, kdy spoléhali na poctivou defenzívu a rychlé brejky.

„Snažili jsme se tuto jejich hru eliminovat, což se ale nám nepovedlo. Litovat můžeme také neproměněných šancí. Dnes nám chyběl především důraz před brankou,“ konstatoval zklamaně trenér Vidnavy Alexander Salva.