Jak je fotbal krásný. Ani vedení tři nula nemusí znamenat jistotu

Mohelnice – Konečně se na to dalo koukat a k tomu vítězství… Fotbalisté Mohelnice v zajímavém utkání museli horko těžko hájit tři body, přestože ještě dvanáct minut před koncem utkání vedli o tři branky.

31.8.2013

Mohelnice versus Petrovice (modré dresy).Foto: DENÍK/Jan Kastner

Pozápasové hodnocení výkonu mohelnických borců byla zatím velmi často jen kritika a zoufalství ze strany jejich kouče. Tentokrát ale musel být až na ten závěr Roman Sedláček spokojený.

Zápas měl náboj a šťávu, padlo pět branek, prostě pěkně okořeněný fotbal.

Domácí borci měli zjevnou chuť do hry a zápas si viditelně užívali. „Fotbal je najednou bavil, pak baví i diváka," říkal kouč Sedláček.

Domácí aktivita byla odměněna nádherným gólem. Lukáš Hapal utekl po pravém křídle, prudce nacentroval do vápna, kde nohejbalově zakončil Martin Krejčí snad ze dvou metrů. Akce jako vystřižená z Ligy mistrů…

Martin Krejčí pak předvedl hezkou akci i chvíli po přestávce. Na hraně vápna řečeno hokejovou terminologií odmítnul soupeře, s míčem vnikl do šestnáctky, jenže v nadějné pozici předvedl nemístný altruismus a nahrál ven z vápna, kde byl posléze příjemce nahrávky zmasírován petrovickou obranou a obrán o míč.

Ovšem nebyl všem minutám konec. Martin Krejčí v 72. minutě vystřelil, gólman pekelnou ránu jen vyrazil před dotírajícího Kulíška, který hlavou přeloboval gólmana.

Aby nebylo mohelnické radosti konec, padla zanedlouho třetí a poněkud kuriózní branka. Střídající Wolf poslal oblouček na bránu, gólman míč lapil, ale sudí byl blízko a ukázal na středový kruh – míč byl chycen až za brankovou čárou.

Pod dojmem předchozích řádků ale neupadněte v omyl, Mohelnice svého soka neválcovala, hosté byli velmi vyrovnaným soupeřem, silní a lepší na míči, měli často i mírnou převahu, jenže fotbal se rozhoduje v šestnáctkách a v tom byli domácí jasně lepší, tedy do stavu 3:0.

Pak nezvládla souboj dvou čtyřek ta mohelnická, tedy Mráček fauloval v pokutovém území Reichla a penalta a následně první branka hostů byly na světě.

Pak přišla situace, která mohla stát domácí výhru. Ve vzdušném souboji se zranil domácí pilíř Roman Kuba, poněkud překvapivě byl potrestán žlutou kartou, navíc byl několik minut ošetřován mimo hrací plochu a hosté si vytvořili veliký tlak. A domácí – už i s Kubou na hřišti – pak inkasovali podruhé, když z osmnácti metrů vystřelil k tyči Škuta.

O míč v mohelnické bráně se pak téměř popral domácí gólman Mucha s dvojicí hráčů Petrovic, za což strážce svatyně obdržel žlutou kartu, hned po výkopu ale sudí zápas ukončil.

„Neměli jsme dlouho herní disciplínu, nevyužívali jsme naše šance, možná moc zbrkle jsme zakončovali. Co my jsme nedali, domácím tam spadlo, měli i více štěstí. Domácí gólman vytáhl ze šibenice naši střelu, abychom z protiútoku inkasovali," zhodnotil zápas kouč Petrovic Miroslav Čopjak (mimochodem, tento pán studoval v mládí průmyslovku v Šumperku).

„My nedali tutovou šanci n čtyři nula, vzápětí zbytečný faul, penalta a drama bylo na světě. Takový je fotbal, ale dnes tenhle fotbal diváky bavil, my máme výhru, takže jsme spokojený," konstatoval kouč Mohelnice Roman Sedláček. „Nám dnes hořela levá strana, tam nás soupeř přehrával, ale jinak solidní výkon. My jsme doma vyhráli po třičtvrtě roce, vsadili jsme na odolnější hráče a vyplatilo se."

FK Mohelnice – TJ Lokomotiva Petrovice 3:2 (1:0)

Branky: 29. M. Krejčí, 72. Kulíšek, 78. Wolf – 84. Dittrich (p.k.), 92. Škuta. Rozhodčí: Páral – Mikula, Křepský. ŽK: Mucha, Mráček, Kuba, Horák – Škuta, Míšanec, Kempný. Diváci: 120.
Mohelnice: Mucha – Němeček (80. Knop), Kuba, Fiala, Mráček – Kopa (65. Kulíšek), T. Krejčí (83. Horák), Fišara, Macák (65. Vasiljev) – Hapal (74. Wolf), M. Krejčí. Trenér: Roman Sedláček.
Petrovice: Hájek – Bajzáth, Gill, Míšanec, Holý – Reichl, Dittrich, Škuta, Miko – Šuster, Ruisl. Trenér: Miroslav Čopjak.

Velká světlometová krádež: zaměstnanci ukradli zboží za statisíce

Velkou krádež vyšetřují policisté ve firmě na výrobu světlometů v Mohelnici. Skupina devíti lidí zde kradla výrobky. Celkově způsobili škodu za devět set tisíc korun.

Poslední pracovní den nabídne teploty přes třicet stupňů, víkend ale přinese déšť a výrazné ochlazení. V neděli se rtuť teploměru v Olomouckém kraji vyšplhá jen ke 22 stupňům.

Těžkým zraněním cyklisty skončila nehoda, která se stala ve středu 16. srpna krátce před půl jedenáctou dopolední u odbočky na Kolšov mezi obcemi Lesnice a Sudkov.