Vše podstatné ze sobotního klání se odehrálo teprve ve druhém dějství, v němž padly všechny góly. První část příliš pěkného fotbalu nepřinesla, když oba soupeři se spíše oťukávali a moc šancí pak v této části hry diváci neviděli.

Hned z kraje druhé půle si domácí celek vytvořil tři dobré šance, které však neproměnil, což o chvíli později jesenické hráče dost mrzelo.

V 58. minutě se totiž do brejku dostal štítecký Teffer, jenž byl v šestnáctce faulován a hosté kopali penaltu. Pokutový kop pak s přehledem proměnil Verner.

Zhruba po další čtvrthodině hry mohlo být na straně hostů ještě veseleji, jenže úspěšný autor penalty Verner v dobré šanci zamířil pouze do břevna jesenické branky a z následného protiútoku domácí vyrovnali krok zásluhou střídajícího dorostence Kysely.

Chyba Skoupila však znovu srazila Jeseník do kolen, když po nahrávce Lakomého poslal hosty opět do trháku Šponar. Přesto Štíty dobře rozehraný duel do úspěšného konce nedotáhly.

Pět minut před závěrem nejprve vyrovnal na 2:2 po individuální akci Plhák. V posledních vteřinách si potom na centr Mravce naběhl Zykmund a zajistil Jeseníku výhru.

„Jsem rád, že nám vyšla taktika na tři obránce a tři útočníky. Po úvodní trefě soupeře jsme začali hrát trochu vabank a nakonec jsme z toho dali dva góly. Povedený obrat v závěru pak byl vyústěním našeho tlaku. Na druhou stranu mě mrzí lacině inkasované góly,“ okomentoval ve zkratce utkání jesenický trenér Ladislav Krobot, jenž v zápase postrádal opory Petra Glace a především střelce Tondu Pavelku.

„Prvně jmenovaný byl jako svědek na svatbě, druhý pak měl schůzi myslivecké organizace, které je členem,“ uvedl k absenci dvou hráčů Krobot.

„Dnes zkrátka vyhrál šťastnější tým. Zbytečně jsme se ve druhé části nechali rozhodit některými výroky rozhodčích a Jeseník nás za to dokázal potrestat. Po taktické stránce jsme konec nezvládli, je to velké zklamání. Sahali jsme po třech bodech, ale nakonec nemáme žádný,“ konstatoval dost smutným hlasem kouč Štítů Martin Hoško.

FK Jeseník – Sokol Štíty 3:2 (0:0)

Branky: 78. Kysela, 85. Plhák, 90. Zykmund – 58. Verner (p. k.), 83. Šponar.
Jeseník: Jaroš – Zykmund, Chovan, Cundrla, Skoupil, Woitek, Mravec, Juriš (45. T. Glac, 72. Kysela), Minka (91. Kavka), Ivanič, Plhák.
Štíty: Gruntorád – Šlesinger, Verner, Prokop, Blümel, Smrčka (65. Čech), Nýdecký, Sedláček, Janků (46. Šponar), Lakomý, Teffer (88. Dus).