Jeseník se loučí s trenérem Krobotem remízou

Jeseník – Remízou doma s Určicemi se fotbalisté Jeseníku rozloučili nejen s letošním fotbalovým podzimem, ale i s dlouholetým trenérem Ladislavem Krobotem.

13.11.2010

Trenér fotbalistů Jeseníku Ladislav KrobotFoto: DENÍK/Jan Kastner

Právě sobotní předehrávka 2. kola jarní části krajského přeboru byla pro ikonu jesenické kopané posledním zápasem na lavičce lázeňského celku.

„Určitě cítím nostalgii, odejít po dlouhých deseti letech u mužstva není jednoduché. S klubovým výborem jsme se však domluvili, že tým potřebuje změnu. Dlouhodobě se nám nedaří, takže doufám, že nový kouč dodá klukům nový impuls, aby se zase zvedli,“ prozradil nyní již bývalý trenér Jeseníku Ladislav Krobot.

Podobně jako v předchozích duelech znovu Jeseníku nevyšel nástup do hry, když inkasovali krátce po úvodním hvizdu, proti Určicím již ve 4. minutě.

Hosté kopali standardku, domácí podcenili situaci a nepokryli si zcela volného hráče na šestnáctce.

Ve 14. minutě mohl vyrovnat Plhák, ale bohužel pro Jeseník ve vyložené šanci netrefil prázdnou bránu a za chvíli opět udeřilo na druhé straně.

O pět minut později jeden z hostů nejprve udělal pár kliček v domácí defenzivě, pak zhruba z pětadvacetimetrové vzdálenosti vystřelil a míč doplachtil přímo do šibenice.

Jeseník se poprvé dočkal až ve 28. minutě, kdy centr Kubíka poslal do sítě Plhák a domácí byli opět ve hře.
Na začátku druhé části navíc dokonali parádní obrat. Dva góly v rozmezí tří minut rázem znamenaly vedení 3:2 pro Jeseník.

Nejprve centroval Ivanič a Kubík střelou z první přesně k tyči vyrovnal. Po něm si na balón od Břízy počkal na zadní tyči Glac a domácí vedli.

„Tady už to vypadalo, že máme soupeře na lopatě, bohužel v závěru přišel docela sporný verdikt rozhodčího, po kterém hosté vyrovnali,“ mrzelo odcházejícího trenéra Krobota.

V 82. minutě při střetu dvou protihráčů zůstal na malém vápně míč, který nakonec skončil pod kontrolou jesenického gólmana.

„Rozhodčí tam ale viděl malou domů a nařídil proti nám nepřímý kop, který soupeř využil ke skórování. Pro mě to je trochu hořký konec, strašně moc jsem se chtěl rozloučit vítězstvím,“ doplnil na závěr Ladislav Krobot.

Nerozhodný výsledek může jesenické mužstvo mrzet o to více, neboť závěrečnou patnáctiminutovku dohrávalo po vyloučení jednoho ze soupeřů proti deseti.

FK Jeseník – Sokol Určice 3:3 (1:2)

Branky: 28. Plhák, 49. Kubík, 52. Glac – 4. a 19. Kiška, 82. Los.
Jeseník: Mrlina – Harazin, Chovan, Jurčák (30. Bříza), Skoupil – Kubík (85. Nepožitek), Woitek, Sedlák, Glac – Ivanič, Plhák (73. Furik).

Dejte jesenickým fotbalistům has v anketě ZDE

Je dobře, že trenér Krobot odchází, nebo měl u týmu zůstat (z jedné IP adresy můžete opakovaně hlasovat vždy po hodině)

Velká světlometová krádež: zaměstnanci ukradli zboží za statisíce

Velkou krádež vyšetřují policisté ve firmě na výrobu světlometů v Mohelnici. Skupina devíti lidí zde kradla výrobky. Celkově způsobili škodu za devět set tisíc korun.

Poslední pracovní den nabídne teploty přes třicet stupňů, víkend ale přinese déšť a výrazné ochlazení. V neděli se rtuť teploměru v Olomouckém kraji vyšplhá jen ke 22 stupňům.

Těžkým zraněním cyklisty skončila nehoda, která se stala ve středu 16. srpna krátce před půl jedenáctou dopolední u odbočky na Kolšov mezi obcemi Lesnice a Sudkov.