Jeseník se po devíti měsících dočkal výhry

Jeseník – Tak se konečně dočkali. Po více jak devíti měsících slaví fotbalisté Jeseníku vítězství v mistrovském utkání, když jejich poslední tříbodový úspěch měl datum ze srpna loňského roku.

5.6.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Daniel Seifrt

Paradoxem však je, že domácí výhra s Kozlovicemi pro lázeňský celek již nic neřeší, neboť od minulého týdne je tradiční účastník krajského přeboru definitivně odsouzen k sestupu do I. A třídy.

„Mohli jsme tak utkání brát jako přípravu na příští ročník. Alespoň nás těší, že jsme se s našimi fanoušky mohli rozloučit vítězstvím,“ konstatoval krátce sekretář jesenického klubu Aleš Salva.

Jelikož oběma protivníkům o nic nešlo, duel se odehrál spíše v přátelském duchu, když v první části měli více ze hry domácí, po přestávce pak byli aktivnější hosté.

„První poločas jsme odehráli velice dobře, vytvořili si v něm několik šancí a dvě z nich dokázali také využít,“ uvedl dále Salva.

V 15. minutě předvedl Jeseník krásnou akci, kdy centr Skoupila od lajny uklidil hlavou do sítě Woitek. Za dalších deset minut se mohli domácí radovat podruhé.
Tezner se uvolnil u postranní čáry a jeho střelu z úhlu gólman reflexivně vyrazil nohou, bohužel pro hosty pouze na volného Kyselu, který se z dorážky nemýlil – 2:0.

V závěru úvodní části ještě stačil vystrašit brankáře Kozlovic Plhák, jeho pokus ale gólman soupeře lapil.
Krátce po příchodu z kabin se hosté prosadili ze skrumáže a snížení odstartovalo jejich nápor. Hosté postupně převzali otěže zápasu a stačili trefit břevno.

Poslední slovo ale patřilo domácím. Těsně před koncem střílel nad branku Plhák, po něm zamířil těsně vedle tyče Furik.

FK Jeseník – FK Kozlovice 2:1 (2:0)

Branky Jeseníku: 15. Woitek, 25. Kysela.
Jeseník: Winkler – Harazin, Keltner, Skoupil, Juriš – Kubík (55. Furik), Kadeřábek, Woitek, Tezner – Kysela (86. Špička), Plhák.

5.6.2011 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Nehoda tří aut v Libivé
7

Velky plakát Sigmy již v sobotním tištěném Deníku!

V sobotu 19. srpna najdete v tištěném vydání Deníku velký plakát fotbalistů SK Sigma Olomouc i s rozlosováním a detailní soupiskou ligového kádru.

Velká světlometová krádež: zaměstnanci ukradli zboží za statisíce

Velkou krádež vyšetřují policisté ve firmě na výrobu světlometů v Mohelnici. Skupina devíti lidí zde kradla výrobky. Celkově způsobili škodu za devět set tisíc korun.

Poslední pracovní den nabídne teploty přes třicet stupňů, víkend ale přinese déšť a výrazné ochlazení. V neděli se rtuť teploměru v Olomouckém kraji vyšplhá jen ke 22 stupňům.

Těžkým zraněním cyklisty skončila nehoda, která se stala ve středu 16. srpna krátce před půl jedenáctou dopolední u odbočky na Kolšov mezi obcemi Lesnice a Sudkov.