Paradoxem však je, že domácí výhra s Kozlovicemi pro lázeňský celek již nic neřeší, neboť od minulého týdne je tradiční účastník krajského přeboru definitivně odsouzen k sestupu do I. A třídy.

„Mohli jsme tak utkání brát jako přípravu na příští ročník. Alespoň nás těší, že jsme se s našimi fanoušky mohli rozloučit vítězstvím,“ konstatoval krátce sekretář jesenického klubu Aleš Salva.

Jelikož oběma protivníkům o nic nešlo, duel se odehrál spíše v přátelském duchu, když v první části měli více ze hry domácí, po přestávce pak byli aktivnější hosté.

„První poločas jsme odehráli velice dobře, vytvořili si v něm několik šancí a dvě z nich dokázali také využít,“ uvedl dále Salva.

V 15. minutě předvedl Jeseník krásnou akci, kdy centr Skoupila od lajny uklidil hlavou do sítě Woitek. Za dalších deset minut se mohli domácí radovat podruhé.
Tezner se uvolnil u postranní čáry a jeho střelu z úhlu gólman reflexivně vyrazil nohou, bohužel pro hosty pouze na volného Kyselu, který se z dorážky nemýlil – 2:0.

V závěru úvodní části ještě stačil vystrašit brankáře Kozlovic Plhák, jeho pokus ale gólman soupeře lapil.
Krátce po příchodu z kabin se hosté prosadili ze skrumáže a snížení odstartovalo jejich nápor. Hosté postupně převzali otěže zápasu a stačili trefit břevno.

Poslední slovo ale patřilo domácím. Těsně před koncem střílel nad branku Plhák, po něm zamířil těsně vedle tyče Furik.

FK Jeseník – FK Kozlovice 2:1 (2:0)

Branky Jeseníku: 15. Woitek, 25. Kysela.
Jeseník: Winkler – Harazin, Keltner, Skoupil, Juriš – Kubík (55. Furik), Kadeřábek, Woitek, Tezner – Kysela (86. Špička), Plhák.