Jeseník v penaltách přetlačil Rýmařov a těší se na druholigovou Opavu

Více než sto dvacet minut fotbalu se šťastným koncem pro domácí si mohli v předkole MOL cupu vychutnat diváci v Jeseníku, který na penalty přetlačil letošního třetiligového nováčka Rýmařov.

17.7.2017

Jeseník proti RýmařovuFoto: FK Jeseník

Celek z lázeňského města tak jen potvrdil, že se mu na tohoto soupeře momentálně daří, když ani do třetice s ním neprohrál.
Během loňské divizní sezóny si Jeseník proti Rýmařovu připsal vítězství a remízu, aby jej teď vyřadil z předkola domácího poháru.

„Na hřišti bylo cítit, že se hraje o hodně. Ve hře byl souboj s druholigovou Opavou. Hrálo se důrazně, agresivně a také v tempu. Jeseník měl v penaltách více štěstí. Náš brankář Kameník u tří z nich vystihl směr, ale bohužel to tam vždy propadlo. V průběhu utkání se nám zranili dva důležití hráči Zdeněk Horák a Jiří Furik,“ okomentoval pohárový duel rýmařovský kouč Milan Furik.

Utkání navíc provázela bouřlivá atmosféra i díky přítomnosti fanouškovského kotle z Rýmařova a jelikož ani jeseničtí fans nezůstávali pozadu, hrálo se v pravých fotbalových kulisách.

Daleko lépe vstoupili do zápasu hosté, když se během první půle ujali vedení, Jeseníku se však hned zkraje druhé části podařilo srovnat krok.

V 55. minutě poté šli domácí dokonce do vedení díky proměněné penaltě, Rýmařov ale bleskově odpověděl a nerozhodný stav 2:2 následně přečkal i půlhodinové prodloužení.

Postupujícího tedy musely určit až pokutové kopy. Hrdinou penaltového rozstřelu se pak stal jesenický gólman Jiří Červenka, čerstvá posila z Vidnavy, když za svá záda pustil pouze dva míče a společně se svými spoluhráči se tedy může těšit na středeční domácí zápas 1. kola MOL cupu proti druholigové Opavě, který startuje od 17 hodin.

FK Jeseník – Jiskra Rýmařov 2:2 (0:1) Penalty 4:2

Branky: 47. Martin Furik, 55. Navrátil (pen.) – 26. Ondruška, 63. Šupák. Rozhodčí: Vojáček – Richtár, Samek. ŽK: Minka, Martin Furik, Žák – T. Němec, György, Harazin, Dydowicz, Šupák. ČK: 83. Minka (Jeseník). Diváků: 290
Jeseník: Červenka – Keltner, Karakasidis, Macura, Vavrač – Kysela, Žák, Minka, Woitek (120. Bříza) – Martin Furik, Navrátil. Trenér: Josef Zbýňovec.
Rýmařov: Kameník – György (99. Vajdík), Horák (19. Kocúr), Harazin, T. Němec – Michal Furik, Dydowicz, J. Furik (99. Hleba), R. Němec – Šupák, Ondruška. Trenér: Milan Furik.