Jeseník v penaltách přetlačil Rýmařov a těší se na druholigovou Opavu

Více než sto dvacet minut fotbalu se šťastným koncem pro domácí si mohli v předkole MOL cupu vychutnat diváci v Jeseníku, který na penalty přetlačil letošního třetiligového nováčka Rýmařov.

17.7.2017

Jeseník proti RýmařovuFoto: FK Jeseník

Celek z lázeňského města tak jen potvrdil, že se mu na tohoto soupeře momentálně daří, když ani do třetice s ním neprohrál.
Během loňské divizní sezóny si Jeseník proti Rýmařovu připsal vítězství a remízu, aby jej teď vyřadil z předkola domácího poháru.

„Na hřišti bylo cítit, že se hraje o hodně. Ve hře byl souboj s druholigovou Opavou. Hrálo se důrazně, agresivně a také v tempu. Jeseník měl v penaltách více štěstí. Náš brankář Kameník u tří z nich vystihl směr, ale bohužel to tam vždy propadlo. V průběhu utkání se nám zranili dva důležití hráči Zdeněk Horák a Jiří Furik,“ okomentoval pohárový duel rýmařovský kouč Milan Furik.

Utkání navíc provázela bouřlivá atmosféra i díky přítomnosti fanouškovského kotle z Rýmařova a jelikož ani jeseničtí fans nezůstávali pozadu, hrálo se v pravých fotbalových kulisách.

Daleko lépe vstoupili do zápasu hosté, když se během první půle ujali vedení, Jeseníku se však hned zkraje druhé části podařilo srovnat krok.

V 55. minutě poté šli domácí dokonce do vedení díky proměněné penaltě, Rýmařov ale bleskově odpověděl a nerozhodný stav 2:2 následně přečkal i půlhodinové prodloužení.

Postupujícího tedy musely určit až pokutové kopy. Hrdinou penaltového rozstřelu se pak stal jesenický gólman Jiří Červenka, čerstvá posila z Vidnavy, když za svá záda pustil pouze dva míče a společně se svými spoluhráči se tedy může těšit na středeční domácí zápas 1. kola MOL cupu proti druholigové Opavě, který startuje od 17 hodin.

FK Jeseník – Jiskra Rýmařov 2:2 (0:1) Penalty 4:2

Branky: 47. Martin Furik, 55. Navrátil (pen.) – 26. Ondruška, 63. Šupák. Rozhodčí: Vojáček – Richtár, Samek. ŽK: Minka, Martin Furik, Žák – T. Němec, György, Harazin, Dydowicz, Šupák. ČK: 83. Minka (Jeseník). Diváků: 290
Jeseník: Červenka – Keltner, Karakasidis, Macura, Vavrač – Kysela, Žák, Minka, Woitek (120. Bříza) – Martin Furik, Navrátil. Trenér: Josef Zbýňovec.
Rýmařov: Kameník – György (99. Vajdík), Horák (19. Kocúr), Harazin, T. Němec – Michal Furik, Dydowicz, J. Furik (99. Hleba), R. Němec – Šupák, Ondruška. Trenér: Milan Furik.

17.7.2017 VSTUP DO DISKUSE

Tělo mrtvého myslivce leželo nedaleko od zastřeleného jelena.
3

Po myslivci pátrala horská služba i policie, našli ho mrtvého

Zatopený lom Rampa u Černé Vody v Jeseníkách

Jeseníky skrývají poklad. Velké zásoby vody

Šumperský tatér má zákazníky až z Afriky

Vytváří realistické obrazy na lidské kůži, ale zároveň říká, že musí být dobrý psycholog. To je špičkový tatér, kterému všichni říkají Chozé.

Do filmového nebe odešla Květa Fialová, Tornádo Lou z Limonádového Joe

Ve věku 88 let zemřela česká filmová legenda Květa Fialová. Slavnou herečku znali diváci především jako zpěvačku Tornádo Lou z westernové parodie Limonádový Joe, hraběnku z komedie Adéla ještě nevečeřela či z klasiky Babička a Šarlotu z Účastníků zájezdu.

Dubicko i Zábřeh bez bodu, Rapotín vyhrál, Losiny se představí ve čtvrtek

Prohru Dubicka a Zábřehu přineslo další pokračování fotbalového krajského přeboru. Ze zástupců Šumperska tentokrát uspěl jen Rapotín, Velké Losiny pak kvůli počasí nehrály.