Juniorka Holice přestřílela Velké Losiny

Olomouc – Rezerva Holice přestřílela v utkání 29. kola krajského přeboru Velké Losiny 4:2. Domácí o své výhře rozhodli již v první půli, kterou vyhráli 3:0.

10.6.2012 9

Juniorka HFK (v bílém) Foto: DENÍK/Martin Dostál

„Od začátku jsme Losiny jednoznačně přehrávali. Myslím, že to byl nejslabší soupeř, kterého jsme tu na jaře měli. Nechtěl vůbec hrát, zalezl a od půlící čáry nás vůbec nechtěl napadat," prohlásil holický trenér Jiří Derco.

„Musím ale také pochválit své chlapce, že byli v pohybu a že dali do hry kvalitu," dodal jedním dechem šéf domácí lavičky.

Jeho slova potvrdil i kouč hostů Jiří Mika.

„Připravovali jsme se, že budeme hrát zezadu, ale vlastními chybami jsme poslali soupeře do vedení 2:0 a to už se pak proti takovému týmu hraje těžko. Potom šlo vidět, že domácí byli dominantní. Je znát, že spolu hrají už delší dobu a že hráči o sobě vědí," konstatoval hostující lodivod.

Holici se skvěle povedl vstup do zápasu a již v 16. minutě vedla 2:0. Skóre střetnutí otevřel v 7. minutě Roman Vlček, který střelou do prázdné brány zakončil povedenou kombinaci domácích. V 16. minutě přišla další rychlá narážečka a Jaroslav Grézl z malého vápna zvýšil na 2:0.

Definitvní hřebíček do rakve hostů zatloukl v poslední minutě prvního poločasu Radek Vykydal, jenž proměnil penaltu nařízenou za faul brankáře Hataly na Hapala. Holice tak vedla 3:0 a druhá půle už byla pouze formalitou.

Přesto v závěru zápasu viděli diváci ještě tři branky. Nejdříve v 76. minutě zvýšil na 4:0 Zifčák. V poslední pětiminutovce si pak zastříleli i hosté, když zásluhou Macka a Navrátila upravili konečné skóre na 4:2.

„Ten závěr jsme nezvládli, což nám trochu zkazilo dojem z tohoto jednoznačného výsledku i z dobré předvedené hry. Je to škoda," mrzelo navzdory vítězství Derca. Více důvodů k nespokojenosti měl ale jeho protějšek Mika, jehož tým opět doplatil na nevyrovnanost výkonů doma a venku.

„Doma jsme strašně silní, ale ve venkovních zápasech je to úplně jiný tým. Kluci pracují doma úplně jinak. Neděláme hrubé chyby a každý z těch deseti hráčů, kteří jsou na hřišti, chodí poctivě dozadu. Venku je to takové volnější a otevřenější," vysvětloval velké výkyvy Losin Mika.

1. HFK Olomouc B – TJ Sokol Lázně Velké Losiny 4:2 (3:0)

Branky: 7. Vlček, 16. Grézl, 45. Vykydal z pen., 76. Zifčák – 85. Macek, 87. Navrátil z pen. Rozhodčí: Dorušák – Boháč, Lakomý. ŽK: Nedvěd, Smrž. Diváků: 50.

HFK B: Pavelka – Štěpánek, Jíša, Vykydal, Vališ – Dluhý-Smith (46. Zifčák), Kotůlek, Kouřil (75. Sedláček), Vlček (69. Buček) – Hapal, Grézl. Trenér: Jiří Derco.

Velké Losiny: Hatala – Nedvěd, Havlíček, Strnad, Křepský – Klemsa, Smrž, Kloss (72. Macek), Hložánka – Uvízl, Navrátil. Trenér: Jiří Mika.