Kralice i s náhradníky remízovaly se silným Jeseníkem

Kralice na Hané – Svěřenci trenéra Ivo Gottwalda obrali o body lídra krajského přeboru. Bitva mezi domácími Kralicemi a Jeseníkem se zvrhla ve střelecké hody. Diváci nakonec viděli šest branek. Týmy si je ale rozdělily po třech a tak se dělily i body.

2.4.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lukáš Horák

„Nám chybělo pět hráčů ze základu, takže jsme do hry zapojili celou lavičku. O to je výsledek tohoto zápasu pro nás cennější. Kluci předvedli výborný taktický výkon a hlavně obrovskou bojovnost," radoval se ze zisku bodu kralický lodivod Ivo Gottwald.

„Jeli jsme do Kralic s pokorou, ale taky jsme rozhodně chtěli vyhrát. Je to pro nás ztráta dvou bodů," zlobil se kouč Jeseníka Aleš Salva.

Zápas začal překvapivým a brzkým vedením domácího celku. Po straně se dostal do útoku Císař a přesunul míč na Hlačíka, který v souboji vyzrál na protivníka a míč dostal k Lexovi, který bez problému otevřel skóre. Na 2:0 mohl zvýšit Kováč, ale jeho skákavý míč minul prázdnou bránu. O čtrnáct minut později pomohl Jeseníku vítr. Plhák vypálil z dálky a trefil šibenici kralické brány. Bylo srovnáno na 1:1. O osm minut později se dostal favorit do vedení. Petr Navrátil prošel středem hřiště a skákavý míč uklidil za Krejčího záda. Poločas tak skončil podle všech předpokladů.

„V prvním poločase naši kluci chtěli. Chtěli hrát, nabízeli se, kombinovali. Také proto jsme nakonec první půlku vyhráli," řekl p první části hry Aleš Salva.

„O přestávce jsme si řekli, že Jeseník je hratelným soupeřem. A taky jsme se do něj znovu zakousli," pochvaloval si Ivo Gottwald.

Po Císařově zranění se dostal na trávník Surala, který se koučovi odvděčil přihrávkou na srovnávací gól. Prosadil se ve vápně a poslal míč k bližší tyči. Ukázkovým skluzem jej pak do brány dostal Kováč. Jeseník se však znovu probudil a začal na hřišti úřadovat. Sedm minut před koncem uštědřil Kralicím téměř smrtelnou ránu. Kysela byl po standardní situaci nejvíce důrazným hráčem a znovu dostal lídra přeboru do vedení.

„Sedm minut před koncem? To vypadalo opravdu jako hřebík do naší rakve, ale kluci předvedli obrovskou bojovnost," popisoval další dění Ivo Gottwald.

Jeho svěřenci se totiž nevzdali a ještě zkusili vykřesat ze zápasu body. Kováč soupeři unikl, ale by faulován. K přímému kopu z pětadvaceti metrů se postavil Nečas a ukázkovou střelou poslal míč za Pastuchova záda. Duel tak skončil nerozhodně 3:3.

„Pro mě osobně je to zklamání. Kluci přestali hrát, kombinovat. Bylo to takové mrtvé. Na druhou stranu je to zase bod z venku, což se taky počítá," uzavřel své hodnocení jesenický trenér.

„S výsledkem i výkonem jsem naprosto spokojený. Soupeř to byl těžký, ale kluci příkladně plnili taktické pokyny," chválil své svěřence Ivo Gottwald.

Kralice na Hané – Jeseník 3:3 (1:2)

Branky: 6. Lexa, 75. Kováč, 86. Nečas – 20. Plhák, 28. Navrátil, 83. Kysela. Rozhodčí: Martínek – Hlaváč, Svozil. ŽK: Krejčí, Dočkal, Nečas, Kováč, Surala – Karakasidis. Diváků: 100.

Kralice na Hané: Krejčí – Novotný, Hlačík, Dočkal, Císař (58. Surala) – Drexler, Martinka – Horváth, Nečas, Lexa – Kováč. Trenér: Ivo Gottwald.

Jeseník: Pastucha – Novák, Karakasidis, Keltner, Vavrač – Woitek, Mlynář, Macura, Plhák (75. Hanzlík) – Bříza (63. Kysela), Navrátil. Trenér: Aleš Salva.

Autor: Lukáš Horák

2.4.2016 VSTUP DO DISKUSE

Po neznámé ženě, která si vyzvedla na padělaný recept léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrají nyní policisté.
2

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Pěstujeme olivy

Podvodník vzal zálohu, ale stroj nedodal

O padesát tisíc korun připravil podvodník důvěřivého muže, který mu skočil na špek – odpověděl na fiktivní inzerát.

Řídil opilý, autem najel do zdi

Téměř tři promile alkoholu v krvi měl řidič, jehož cesta osobním vozem skončila u betonové zdi jesenického supermarketu.

Na Borůvkové hoře se znovu sejdou disidenti

Byla to utajovaná a výjimečná akce. Na Borůvkové hoře se v srpnu 1987 setkali čeští a polští disidenti. Po třiceti letech se někteří z nich na pohraniční kopec nad Javorníkem dostaví znovu. V sobotu 19. srpna se zde koná vzpomínková akce. Účast přislíbili Petr Uhl, Anna Šabatová nebo Ján Čarnogurský.

Startuje podzimní TIP liga. Vyhrajte sud plzeňského!

Populární tipovací soutěž čtenářů Deníku s názvem Tipliga znovu startuje! V tištěném vydání svého Deníku najdete už ve středu soutěžní kupon pro první kolo oblíbené hry, v níž se tipují především zápasy krajských a okresních fotbalových soutěží. Celkový vítěz vyhraje v listopadu sud piva z plzeňského pivovaru. Pojďme si připomenout, co TIP liga je a jak se hraje.