Před zápasem dělily tyto protivníky v dolní polovině tabulky pouhé dva body a oba soupeři si tak byli vědomi důležitosti nedělního klání. Lépe se ale nakonec s tímto faktem vypořádali domácí.

Po přesvědčivém vítězství 7:1 se tak Určice posunuly v celkovém pořadí o bod právě před Leštinu.

„Scházela nám bojovnost a někteří hráči do toho asi nedali to, co by měli,“ konstatoval smutně vedoucí týmu Leštiny Radek Pelcl.

Na dobrý výsledek hosté pomýšleli snad jen první poločas, když se jim nejprve podařilo odpovědět na úvodní gól Určic a o přestávce pak měli na kontě „jen“ jednogólové manko. Druhá část ale naděje hostů zmařila hned v jejím úvodu.

„Psychicky nás nalomila třetí trefa Určic, kterou domácí Svozil trefil zázračně pod víko. Záhy přidal soupeř čtvrtou branku, která podle nás padla z jasného ofsajdu, a bylo po nadějích. Potom se již naši hráči spíše pouštěli do zbytečných diskuzí s rozhodčími a domácí nás kombinačně smetli,“ dodal Pelcl.

Od 69. minuty navíc Leština dohrávala pouze v deseti hráčích, když byl po druhé žluté kartě vyloučen její nejlepší střelec Lukáš Lipka.

Sokol Určice – Sokol Leština 7:1 (2:1)

Branky: 4. a 81. Škoda, 54. a 76. Los, 19. Mlčoch, 47. Svozil, 67. Kocourek – 15. J. Volek.
Leština: Hajtmar – P. Volek, Valenta, Neumann, T. Janíček – Němec (46. Janhuba), R. Janíček, Sládek, Maistryzsin, J. Volek, Lipka.