Losiny doma opět prohrály, nestačily na Určice

Velké Losiny/Určice – Krize losinských fotbalistů pokračuje. V dalším pokračování krajského přeboru prohráli doma s Určicemi. A znovu se ukázalo, jak moc lázeňskému celku chybí zkušenosti.

8.10.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Martin Dostál

„Nedali jsme se cestou drahých nákupů a příležitost dostávají mladí hráči, jenže zatím se trápíme. S tím se ale musíme poprat sami a nezbývá, než bojovat dál," burcuje po dalším neúspěchu trenér Velkých Losin Jiří Mika, jenž sám v posledních zápasech coby zkušený matador vypomáhá mladému týmu na postu stopera.

V nedělním duelu 9. kola, který se odehrál na těžkém podmáčeném terénu, pak domácí fotbalisté podali relativně dobrý výkon, na zkušenějšího soupeře to přesto nestačilo. Vše podstatné se následně odehrálo již během prvního dějství.

Než se ale hráči Velkých Losin stačili na hřišti rozkoukat, svítilo po necelých dvaceti minutách na ukazateli skóre 0:3. Ke cti domácích však svědčí fakt, že ani za tohoto stavu duel nezabalili a dokázali utkání v dalším průběhu ještě řádně zdramatizovat.

Skóre otevřeli hosté v 10. minutě, kdy po rohu soupeře přenesli hru až před Hatalovu bránu a Los zajistil Určicím vedení.

Záhy domácí zcela zaspali po autovém vhazování Určic, míč se dostal opět k Losovi, jehož centr doputoval na hlavu Holleho – 0:2.

Třetí zásah přidal Hochmann, když si dobře naběhl až do šestnáctky a prostřelil gólmana.

Ještě do přestávky se domácím podařilo zkorigovat nepříznivý výsledek, když nejprve střelu Krejčího tečoval Macek a později Uvízl přehodil ležícího brankáře Určic a upravil tak na 2:3.

„O přestávce jsme si v kabině řekli pár věcí. Nechtěli jsme hlavně inkasovat další gól s tím, že se budeme snažit i více střílet, což se nám dlouho dařilo," řekl dále Mika.

Jenže v 70. minutě přišla taktická chyba brankáře Hataly, který špatně vyhodnotil situaci při brejku hostů, v pokutovém území zbytečně fauloval Peku a následovala penalta, z níž Tomáš Los svým druhým gólem v zápase dal výsledku konečnou podobu.

„Pak jsme sice ještě měli pár možností skórovat, ale nic z toho nebylo. Soupeř nám dnes dal lekci z produktivity, když využil většinu svých šancí. Fotbalově to z naší strany nebylo špatné, kluci bojovali až do konce, jenže ty zkušenosti nám prostě chybí," dodal Jiří Mika.

„Protivník začal dobře a do páté minuty měl dvě dobré šance, ale potom jsme převzali iniciativu a vytvořili si náskok, ve zbytku první části však měli domácí zase navrch," uvedl kouč Určic Evžen Kučera.

„I na začátku druhé půle jsme se museli bránit, později jsme se přesto zase vrátili do hry a vyvrcholením naší snahy byla proměněná penalta, díky níž jsme pojistili výsledek, potom se zápas už jen dohrával," uzavřel hodnocení nedělního klání trenér hostů.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – Sokol Určice 2:4 (2:3)

Branky: 24. Macek, 35. Uvízl – 17. Hochmann, 15. Holly, 10. a 70. (p.k.) Los. ŽK: Hatala, Křepský – Matoušek, Holly, Bokůvka. Rozhodčí: Kašpar – Svozil, Motal. Diváci: 75.
Velké Losiny: Hatala – Nedvěd, Gargulák, Mika, Křepský – Macek (65. Navrátil), Krejčí, Schelle (46. Hložánka), Šinogl – Uvízl, Smrž. Trenér Jiří Mika.
Určice: Nejezchleb – Javořík, Pecha, Vaněk, Ján (36. Halouzka) – Bokůvka, Matoušek, Holly (90. Dreksler), Hochmann – Vodák, Los. Trenér: Evžen Kučera.

8.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Nehoda tří aut v Libivé
7

Velká světlometová krádež: zaměstnanci ukradli zboží za statisíce

Velkou krádež vyšetřují policisté ve firmě na výrobu světlometů v Mohelnici. Skupina devíti lidí zde kradla výrobky. Celkově způsobili škodu za devět set tisíc korun.

Poslední pracovní den nabídne teploty přes třicet stupňů, víkend ale přinese déšť a výrazné ochlazení. V neděli se rtuť teploměru v Olomouckém kraji vyšplhá jen ke 22 stupňům.

Těžkým zraněním cyklisty skončila nehoda, která se stala ve středu 16. srpna krátce před půl jedenáctou dopolední u odbočky na Kolšov mezi obcemi Lesnice a Sudkov.