Zápas se dlouho nevyvíjel podle představ lázeňského týmu, neboť hosté posílení o hráče třetiligové Kroměříže, byli v první půli lepším mužstvem, ve středu pole domácí fotbalisty přehrávali, jako první šli i do vedení.

Zdroj: KFS Olomouc

Ve 26. minutě prohrál Uvízl souboj po losinském autu, Kojetín získal míč, následovala kolmice mezi stopery na nabíhajícího Galetku, jenž tvář v tvář Hatalovi nezaváhal.
Ještě do konce úvodního dějství navíc musel losinský gólman přidat i několik dalších zákroků, aby udržel svůj tým ve hře.

„Narazili jsme na opravdu kvalitní a kompaktní mužstvo. Kojetín byl plný pohybu, jeho hráči výborně kombinovali. Náš výkon do poločasu naopak nebyl ideální," prozradil úvodem trenér Velkých Losin Jiří Mika.

Teprve od 40. minuty začali mít domácí postupně navrch, jejich hru oživil zejména příchod Jana Mičundy, který naskočil za zraněného Ondřeje Nýdeckého.

Losiny rázem neprohrávaly osobní souboje, hrály s nasazením a tlačili se do koncovky, kýžený obrat pro domácí však přišel až v samotném závěru.

Nejprve v 79. minutě přišel nákop z pravé strany na vápno, kde svedli Mičunda s Uvízlem souboj s jedním z kojetínských borců, hosté v této situaci sice reklamovali faul, ale sudí nechal pokračovat ve hře, balon se dostal za obranu na Matěje Šinogla, který se levačkou nemýlil – 1:1.

Rozhodující trefu nedělního klání měl na svědomí znovu Šinogl, když po akci Uvízla ze šestnáctky trefil přesně pod víko a zajistil Velkým Losinám vítězství.

Výsledek mohl ještě pět minut před závěrem pojistit Marek Smrž, ale vzal na sebe zodpovědnost místo toho, aby raději přihrál lépe postaveným spoluhráčům.

„S tímto se potýkáme dlouhodobě, ve finální fázi nám to stále trochu hapruje, mnohdy hrajeme až příliš individualisticky, zkrátka si nedokážeme vyhovět v koncovce," lituje Jiří Mika.

„Ale druhou půli jsme odmakali a zaslouženě máme tři body. Jen je potřeba si uvědomit, že fotbal je potřeba hrát celých devadesát minut," dodal losinský kouč.

„Prohráli jsme, ale utkání přineslo opravdu kvalitní fotbal z obou stran. První půli jsme byli lepší my, druhou část diktovali tempo hry domácí. Zápasu by asi více slušela remíza, bohužel ke konci jsme inkasovali dva rychlé góly, kterými soupeř otočil utkání ve svůj prospěch," okomentoval ve zkratce nedělní střetnutí Marek Ševeček, jeden z trenérů Kojetína.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – Slavoj Kojetín-Koválovice 2:1 (0:1)

Branky: 79. a 80. Šinogl – 26. Galetka.
Velké Losiny: Hatala – Šimák (89. Bureš), J. Gargulák, Smrž, M. Gargulák (70. Tejkl) – Zatloukal, Král (46. Kupčík), Šinogl, Nýdecký (40. Mičunda, 85. Jenčke) – Linet, Uvízl. Trenér: Jiří Mika.
Kojetín: Gajdoš – Peřina, Dočkal, Javořík, Panák – Machů (55. Vaněk), Axamit, Matějka, Zezula (70. Železný) – Galetka, Berky (80. Humpál). Trenéři: Marek Ševeček, Radek Tomšic.