Losiny podlehly Šternberku, třikrát je překonal Vojtášek

Šternberk/ Velké Losiny - Hattrick domácího útočníka Vojtáška byl hlavním bodem sobotního fotbalového odpoledne ve Šternberku. Fotbalisté Velkých Losin tam v utkání krajského přeboru prohráli 2:5.

22.9.2012

Fotbalisté Šternberka (v bílém) proti Velkým LosinámFoto: Miloslav Fuksa

„Velké Losiny se u nás nepředstavily ve špatném světle. I za nepříznivého stavu se stále snažily hrát fotbal. Nijak nenakopávaly a podobně. Přesto ale naše vítězství bylo zasloužené," řekl trenér Šternberku Oldřich Sklenář po utkání.

Domácí otevřeli skóre a vlastní střelecké hody načal Vojtášek už ve 20. minutě, kdy potrestal chybu hostů v rozehrávce, utekl obráncům a nekompromisně propálil brankáře.

Losinská odpověď byla blesková. Vyrovnáno bylo za pouhé dvě minuty.

Šternberk však ještě do poločasu dokázal udělat dva rozhodující kroky za třemi body. Vojtášek pak zkompletoval hattrick. Nejdřív zakončoval po akci Hlaváčka hlavou do prázdné branky. Ve 34. minutě přidal třetí zásah povedeným lobem poté, co dostal ideální míč do běhu.

„Musím říct, že utkání hodně ovlivnil déšť. Na obou stranách přišly chyby v rozehrávce. My jsme je ale lépe trestali," poznamenal Sklenář.

Brzy po přestávce ještě přidal čtvrtou branku Hlaváček, což už pro Losiny byla definitivní tečka za snahou o tři body. „Řekl bych, že čtvrtá branka je už zlomila," uvedl šternberský kouč.

V 65. minutě navíc na 5:1 upravil Steklý. Hosté zvládli už jen korigovat v 76.minutě. „Oproti úvodu soutěže, kdy jsme si vytvářeli dostatek šancí, ovšem neproměňovali je, se nám probrali střelci. Snad to vydrží," okomentoval další z vydařených představení svých svěřenců Sklenář.

Nováčkovi přeboru v aktuální tabulce patří vynikající páté místo.

FK Šternberk - Sokol Lázně Velké Losiny 5:2 (3:1)

Branky: 20., 30. a 34. Vojtášek, 47. Hlaváček, 65. Steklý – 21. Uvízl, 76. Navrátil. Rozhodčí: Boháč - Slota, Juřátek.
Šternberk: Vytřísal - M. Frieb, T. Frieb, Sklenář, Coufal (75. Tomanec) - Steklý, Valtr, Kymlička, Jurečka (61. Vinkler) - Vojtášek, Hlaváček (70. Hlaváč). Trenér: Oldřich Sklenář.
Branky: 20., 30. a 34. Vojtášek, 47. Hlaváček, 65. Steklý - 21. Uvízl, 76. Navrátil. Rozhodčí: Boháč - Slota, Juřátek.
Velké Losiny: Hatala - Gargulák, Křepský, Hložánka, Nedvěd - Kocourek, Smrž, Šinogl, Krejčí, Šimák - Uvízl.

Autor: Jiří Fišara

22.9.2012 VSTUP DO DISKUSE

č. 2 Jiří Valent. Vizualizace stavby šumperského architekta Jiřího Valenta. Pavilon měl tvarem připomínat lasturu, ale nenašla se žádná firma, která by se vešla do rozpočtu 2,5 milionu korun
1 6

Altán se do Smetanových sadů v Šumperku nevrátí

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

V Česku se objevil africký mor prasat. Nákazu objevili ve Zlíně

V úterý potvrdil na tiskové konferenci ministr zemědělství Marian Jurečka, že ve Zlíně se objevil africký mor prasat.

Vápenná je Vesnicí roku v Olomouckém kraji

Zlatou stuhu v soutěži Vesnice Olomouckého kraje letos získala Vápenná. Druhé místo obsadil Bělotín na Hranicku a na třetí příčce skončily Haňovice na Olomoucku.