Domácím hráčům vyšel již nástup do zápasu, když se hned v 9. minutě ujali vedení. Zatloukal přeskočil protihráče, posunul míč na Uvízla, který ještě prodloužil Kováčovi a ten tváří v tvář brankářovi nezaváhal.

Jenže z náskoku se losinský tým příliš dlouho neradoval a smolným vlastním gólem pomohl soupeři k vyrovnání na 1:1.

„Mičunda chtěl hlavou dát malou domu našemu gólmanovi, který ale nesmyslně vyběhl a míč tak zaplul až do brány," popsal pro domácí nešťastný moment trenér Velkých Losin Jiří Mika.

Těsně před půlkou však jeho svěřenci chybu odčinili. Šinogl našel centrem do šestnáctky Lineta, jenž hlavičkou trefil přesně k tyči.

„V těchto chvílích jsme měli navrch a svou převahu jsme po přestávce potvrdili," prozradil dále Mika.

Ve 48. minutě Mičunda vybídl ke skórování na šestnáctce Uvízla, který sice poprvé trefil jen brankáře, na druhý pokus ale již zamířil přesně.

„Potom už jsme si svůj náskok celkem v klidu hlídali. Kluci dnes na těžkém terénu odvedli poctivý výkon s příkladnou bojovností, toho si cením. Takže jsem s předvedenou hrou spokojený," dodal Jiří Mika.

Závěr nedělního duelu pak hosté dohrávali pouze v deseti poté, co litovelský Kučera vyfasoval po druhé žluté červenou kartu a putoval předčasně do kabin.

„Utkání jsme si sami prohráli po vlastních chybách. Nic víc se k tomu asi nedá dodat," zhodnotil ve zkratce duel ze strany Litovle člen klubového výboru Jaroslav Šišma.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – Tatran Litovel 3:1 (2:1)

Branky: 9. Kováč, 44. Linet, 48. Uvízl – 13. Mičunda (vlastní). ČK: Kučera (Litovel). Rozhodčí: Dorušák - Sedláček, Hodaň.
Velké Losiny: Hatala – M. Gargulák (86. Kupčík), J. Gargulák, Smrž, Zatloukal – Linet, Mičunda (83. Krejčí), Šinogl, Moravec (30. Maňka) – Uvízl, Kováč. Trenér: Jiří Mika.
Litovel: Bača – Čep (85. Otava), Plánička, Jindra, Miklánek – Bednář, Kratochvíl, Krátký (20. Heinz), Kučera – Dragon, Baránek (65. Vaca). Trenér: Antonín Pavelka.