Domácí v první půli předvedli jalový výkon, losinští mladíci si vytvářeli jednu gólovou šanci za druhou, tři z nich proměnili a do kabin šli s luxusním náskokem.

„Měli jsme tolik šancí, že jsme měli vyhrát tak o pět gólů. A to bychom vedení udrželi. Ale i třígólové vedení se nesmí ztratit,“ zlobil se kouč Losin Roman Maňka.

Začátkem konce losinským nadějím na body bylo svalové zranění zkušeného záložníka Tomáše Vývody, který již nebyl schopen nastoupit do druhé půle. Téměř dorostenecká záloha hostů produkovala jednu chybu za druhou, navíc domácí hned po příchodu z kabin vstřelili svůj první gól, což je hodně povzbudilo.

Do druhého poločasu totiž přeskupili domácí své řady. Ze stopera na útočníka se přesunul Vrba a tento tah se trenérům vyplatil hned po minutě. Individuální akcí se prosadil právě tento hráč a snížil na 1:3. V 63. minutě domácí ze svého tlaku vytěžili kontaktní branku, když po centru Lišky doklepával za záda brankáře Demel. V 68. minutě mohlo být vyrovnáno, ale střelu Zehnálka zastavila tyč. Domácí se ale dočkali. Vyrovnání jim přinesla tečovaná střela Vrby z hranice pokutového území.

„Kluci se úplně pos…,“ říká Maňka. „Nebyli jsme schopni udržet míč na kopačkách, záloha se úplně vytratila, obraz hry se úplně změnil,“ pokračoval Maňka.

Hořkou pilulkou pak byl vítězný gól domácích, který padl z pokutového kopu. „Ve vápně došlo ke kontaktu dvou hráčů, domácí upadl, rozhodčí to písknul, myslet si o tom můžu cokoliv,“ posteskl si losinský kouč.

V 79. minutě byl faulován ve vápně Vrba, nařízenou penaltu bezpečně proměnil Demel a poslal Želatovice do vedení. O to však mohli vzápětí také přijít, když se po nákopu za obranu dostal k míči Šabo, který přehodil Sovu, ale míč po odrazu do země přeskočil i opuštěnou klec.

Losinskému týmu stále chyběl stoper Martin Strnad, který je již zdráv a trénuje, dokonce měl v plánu odjet na zápas, nakonec ale absolvoval úspěšný porod se svou přítelkyní. „Někdy o půl druhé se Martinovi narodilo dítě, nevím ale, jestli kluk nebo holka,“ hlásil Roman Maňka.

„Do druhé půle jsme šli s tím, že se pokusíme výsledek zvrátit. Museli jsme jít do rizika a hráli tak na tři útočníky. Kluci do toho šli o sto procent s vyšším nasazením, což se nám vyplatilo, když jsme zápas otočili,“ uvedl želatovický kouč Bohumil Chodil.

FC Želatovice – Sokol Lázně Velké Losiny 4:3 (0:3)

Branky: 46. a 74. Vrba, 63. a 79. (p.k.) Demel - 4. Smrž, 18. Němeček, 43. Navrátil.
Želatovice: Sova, – Figur, Menšík, Vrba, Pekný – Hetych, Němec (64. Zehnálek), Jemelka (8. Liška), Demel – Koplík, Dlouhý (46. Smékal).
Velké Losiny: Neoral – Němeček, Král, Šabo, Neumann – Šinogl (70. Trunkát, Krejčí, Vývoda (46. Nedvěd), Šimák (85. Musil) – Smrž, Navrátil.