Loštice v tomto utkání předvedly doposud nejslabší výkon v odehrané podzimní části krajského přeboru. Hráčům se nedařilo herně, což ale nedokázali nahradit ani bojovností.

Hosté, kteří přicestovali k utkání pouze s náhradním gólmanem se soustředili na perfektní obranou hru a když ze tří střel na domácí branku dvě proměnili v gól, tak si domů odvezli všechny tři body za vítězství, na které domácí stále čekají.

Do slabého fotbalu velmi dobře zapadl i velice slabý výkon sudího Vedrala a ještě horší výkon pomezního Slabého, který se dokonce očividně gestem radoval ze druhého vstřeleného gólu hostů, což by se asi na utkání krajského přeboru stát nemělo.

Ve 3. minutě vyrazil Morávek přízemní střelu k levé tyči na roh. Ve 4. minutě přihrál Koňarik před branku Salamonovi, který špičkou kopačky změnil směr míče, ale hostující gólman předvedl skvělý zákrok. V 19. minutě kopal Hlaváč trestný kop, po kterém zamířil hlavou nad Josef Mikeš. Ve 22. minutě poslal míč z rohového kopu na hranici domácí šestnáctky Páleník a nehlídaný Černotský jej nasměroval přesně k pravé tyči (0:1). Ve 42. minutě napálil Dajčar z velkého úhlu ruce gólmana Bernkopfa.

V 57. minutě vymyslel sudí pro hosty trestný kop na hranici šestnáctky, ze kterého Páleník zamířil dobře pod břevno, ale Morávek míč vyrazil nad. V 62. minutě prokličkoval Dajčar mezi obránci, ale ukvapeně vystřelil nad. V 68. minutě zvyšoval přesnou přízemní střelou k pravé tyči na rozdíl dvou branek Pecha (0:2).

V 74. minutě mířil Plhák hlavou pouze do boční sítě. V 80. minutě po krásné akci na jeden dotek napálil Josef Mikeš ve finále pouze nohy před ním stojícího obránce. V 83. minutě Hejného střelu ze 20 metrů, která mířila dobře k tyči vyrazil Bernkopf na roh. V 89. minutě Hlaváčova tečovaná střela z hranice šestnáctky proklouzla gólmanovi mezi rukama a rozvlnila síť za jeho zády (2:1).

Přestože se hráči hostů nechávali po taktickém polehávání několikrát ošetřovat a mělo se několik minut nastavovat, tak hlavní sudí po rozehrání míče raději zápas ukončil.

Hosté přiznali, že dávali s obtížemi dohromady sestavu, přesto po necelé půlhodině vedli, když se po rohu dostal k míči Černocký a vystřelil na vzdálenější tyč.

„Domácí byli gólem viditelně zaskočeni. My jsme se snažili hlavně bránit, ale domácí toho moc nepředvedli, v první půli měli jedinou větší šanci,“ konstatoval trenér hostů Vojtěch Bušina.

„Jsem opravdu spokojen, měli jsme potíže se sestavou, tři body z venku, to se vždy počítá,“ dodal Bušina.

FK Loštice – TJ Sokol Ústí 1:2 (0:1)

Branky: 89. Hlaváč - 28. Černocký, 78. Pecha. Rozhodčí: Vedral - Slabý, Zika.
Loštice: Z. Morávek - Ďurček, Plhák, Petruška, Hejný - Dajčar (81. Jakub Mikeš), Hlaváč, Koňarik, Vinkler - Josef Mikeš, Salamon (46. Zbořil). Trenér: Vratislav Filip.
Ústí: Berkop – Skařupa, Palacký, Smolka, Bagar – Skácel, Kufa, Páleník, Černocký – Honeš, Pecha (84. Chrástecký). Trenér: Vojtěch Bušina.