Maletín prohrával o tři góly, ale zápas otočil

Maletín/Třeština – Po pauze půldruhého roku zapříčiněnou rekonstrukcí maletínského hřiště přijel na horkou půdu ambiciózního Maletína tým Třeštiny odehrát utkání prvního kola okresního poháru ČMFS.

29.7.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Divíšek

Maletín nenastoupil v plné sestavě kvůli třem zraněním ze zápasu s loštickým B-týmem. Třeština přijela na Maletín bez zraněné opory Pavla Unzeitiga.

Na herním projevu Maletína byla znát absence tří zraněných klíčových hráčů. V zápase, kdy se hrálo víceméně mezi šestnáctkami, měl do 25. minuty více ze hry Maletín, ale nijak výrazně neohrožoval branku Třeštiny. Ve 26. minutě po ojedinělé akci Třeštinských udělali obránci Maletína obrovskou chybu, kdy po fatálním zaváhání maletínského obránce Vykydala vystřelil třeštinský Hanousek z dobrých 20 metrů z první a nedal gólmanovi Malínkovi šanci (0:1).

Po vstřeleném gólu měla více ze hry Třeština, která si vypracovávala slibné šance ke vstřelení branky a také ve 35. minutě po vhozeném autu Keprta se v šestnáctce Maletína nejlépe orientoval třeštinský Müller a nekompromisně potrestal nesoustředění maletínských obránců (0:2).

Maletín v tu chvíli byl rozhozený a nevěděl, jak hrát. Po změně stran byl scénář zápasu úplně odlišný jako v prvním poločase. Začalo jemně pršet a terén byl mokrý. Maletínští doslova vlítli na svého soupeře a začali ohrožovat třeštinskou branku.

Po sérii šancí a závaru před třeštinskou brankou předvedli třeštinští opět velmi rychlý přechod do útoku, kde dlouhým pasem poslal obránce Krejčí nabíhajícího Ondráška za obranu domácích a skóre se opět měnilo ku prospěchu Třeštiny v 55. minutě (0:3).

Za tohoto stavu by již nikdo netipoval na domácí ani korunu, ale opak byl pravdou. Veškerou zodpovědnost vzal na sebe jako správný kapitán a tahoun týmu Ladislav Gallo, který v 65. minutě prolétl obranou do šestnáctky Třeštiny a naservíroval míč nabíhajícímu Havlíkovi, který nadvakrát a trošku se štěstím proměnil nabídnutou šanci (1:3).

Do konce normální hrací doby zbývalo necelých 25 minut. Tento vstřelený gól posadil maletínské borce do sedla a nebylo je možné odstavit od míče. Po rohovém kopu domácích v 75. minutě se v hlavičkovém souboji nejlépe orientoval Jiří Radič a poslal míč nechytatelně pod břevno třeštinské svatyně (2:3).

Tento gól byl pro Maletín jako živá voda. Za necelé dvě minuty se opět měnilo skóre! Havlík krásnou ranou po zemi z dvaceti metrů na mokrém trávníku nedal třeštinskému brankářovi šanci (3:3).

Zbývalo necelých pět minut do konce a diváci skandovali ještě jeden, ještě jeden. Gól na sebe nenechal dlouho čekat. Běžela 85. minuta a Marek Michal krásnou křížnou přihrávkou našel Galla, který si pohrál s dvěma třeštinskými obránci u rohového praporku, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Emila Hekeleho, který na hranici šestnáctky nekompromisně vystřelil a míč se zastavil až v síti u pravé tyče (4:3).

Emy Agency

Maletín – Třeština 4:3 (0:2)

Branky: Havlík 2, Radič, Hekele – Hanousek, Müller, Ondrášek.
Maletín: Malínka – Hél,Smékal, Vykydal, Radič – Hekele, Michal, R. Hallgaš, Menšík (F. Halgaš). – Gallo, Havlík.
Třeština: Brotan – M. Keprt, Krejčí, Holínek, Blažek – Walter (Fuchs), T. Keprt, Müller, Ondrášek, Hanousek, Pospíšil.

29.7.2009 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Nehoda tří aut v Libivé
7

Velká světlometová krádež: zaměstnanci ukradli zboží za statisíce

Velkou krádež vyšetřují policisté ve firmě na výrobu světlometů v Mohelnici. Skupina devíti lidí zde kradla výrobky. Celkově způsobili škodu za devět set tisíc korun.

Poslední pracovní den nabídne teploty přes třicet stupňů, víkend ale přinese déšť a výrazné ochlazení. V neděli se rtuť teploměru v Olomouckém kraji vyšplhá jen ke 22 stupňům.

Těžkým zraněním cyklisty skončila nehoda, která se stala ve středu 16. srpna krátce před půl jedenáctou dopolední u odbočky na Kolšov mezi obcemi Lesnice a Sudkov.