Aktuální lídr tabulky postavil poprvé mezi své tyče gólmana Mariána Tvrdoně, jenž do klubu přichází na hostování z Ústí nad Labem.

Dvacetiletý brankář si přesto svou premiéru v Mohelnici odbyl již o něco dříve, neboť nejprve ve středeční dohrávce krajského přeboru vychytal mohelnickému béčku vítězství v Šumperku.

První poločas sobotního utkání se nesl ve znamení jasné převahy domácích hráčů, hosté toho potom příliš moc nevymysleli, Mohelnice navíc ze své aktivity vytěžila dva góly.

Nejprve se po necelé půlhodině hry střela Večeři odrazila k volnému Kubovi a domácí vedli. Záhy se dostal k míči Kopa a z vápna zvýšil na 2:0.

„První půle byla přesně podle našich představ. Měli jsme ještě další šance, byli jsme v pohybu, dobře jsme napadali," prozradil trenér Mohelnice Květoslav Pospíšil.

Ve druhé části mohli domácí svůj náskok navýšit, jenže zazdili dvě slibné možnosti. Nejdříve Kuba obešel gólmana, ale trefil pouze boční síť, později nedokázal Večera zpracovat míč tak, aby jen mohl přehodit brankáře.

Přesto se nakonec Mohelnice dočkala i třetí trefy, když si Knop narazil balon s Kubou a v 68. minutě chladnokrevně zavěsil pod břevno.

„Bohužel v těchto momentech už naše hra nebyla taková, jako v první půli, najednou nám chyběl důraz, špatně jsme přistupovali k hráčům soupeře, jenž tak hrozil z brejků, několikrát nás musel podržet gólman, zkrátka jsme si koledovali a nakonec bohužel i inkasovali," řekl dále mohelnický kouč.

Při snížení Určic na 3:1 však brankář Tvrdoň zachyboval, když podcenil malou domů, čímž těsně před závěrem přišel o čisté konto.

„Do přestávky nemám týmu, co vytknout, ze druhé části mám trochu rozporuplné pocity. Zkrátka je potřeba hrát a plně se koncentrovat na hru celých devadesát minut," doplnil závěrem Květoslav Pospíšil.

FK Mohelnice – Sokol Určice 3:1 (2:0)

Branky Mohelnice: 28. Kuba, 35. Kopa, 68. Knop.
Mohelnice: Tvrdoň – Olejník, Pinkava, Fiala, Mráček – Kopa (70. Ryba), Knop (75. Knýř), Dlugoš, Hapal – Kuba, Večeřa (89. Večeř). Trenér: Květoslav Pospíšil.