Důležitý tříbodový zisk však hosté zaplatili ztrátou gólmanské jedničky Jakuba Hory, který sobotní duel nedohrál a skončil v nemocnici.

„Ve druhé půli po tvrdém souboji s domácím útočníkem dostal ránu do hlavy, sice se snažil ještě pár minut chytat, ale točila se mu hlava a nakonec sám upadl na trávník a museli jsme jej vystřídat. Doufám, že bude co nejdříve v pořádku,“ prozradil nejprve mohelnický kouč Jaroslav Rolinek.

„Kromě toho zranění to pro nás byla i nepříjemná situace, když jsme za nerozhodného stavu byli nuceni deset minut před koncem poslat mezi tyče nerozchytaného brankáře, ale naštěstí jsme utkání zvládli,“ oddechl si trenér hostů, kteří stále bojují o záchranu.

Mohelnice během hry dvakrát prohrávala, pokaždé stačila srovnat a těsně před koncem se k hostům přiklonilo i ono potřebné štěstí, když využili svou převahu ke vstřelení vítězného gólu.

Těžká srážka u Mohelnice: pět zraněných, mladou ženu vezl vrtulník

Třebíč se v utkání rychle ujala vedení, již v 8. minutě se po přímém kopu ze třiceti metrů prosadila zásluhou Dočekala.

O chvíli později sice Mohelnice kontrovala pohotovou hlavičkou Hapala, do kabin ale šli s náskokem domácí fotbalisté, když další dalekonosná střela, tentokrát v podání Bognera, znamenala náskok 2:1 pro Třebíč.

„Do poločasu jsme měli více ze hry, častěji drželi míč a soupeře přehrávali, jenže Třebíč ze dvou střel na bránu dala dva góly,“ zhodnotil první polovinu zápasu mohelnický lodivod.

Také druhé dějství začali jeho svěřenci aktivně a rychle se dočkali vyrovnání. Ve 47. minutě po faulu na Baču zahrávali hosté penaltu, kterou s přehledem proměnil Fiala – 2:2.

Po hodině hry musel předvést těžký zákrok mohelnický gólman Hora, když likvidoval ránu osamoceného Dočekala, o pět minut později pak došlo k jeho již zmíněně kolizi s protihráčem, po krátkém ošetření však pokračoval ve hře.

Adéla Vinklerová, 12. 4. 2017, Hanušovice
Nově narozená miminka na Šumpersku a Jesenicku, 16. týden 2017

Jenže v 81. minutě se strážce mohelnické brány skácel bez cizího zavinění k zemi, poté za doprovodu lékaře opustil hrací plochu a mezi tyče poprvé v sezóně putoval náhradník Václav.

Ve zbytku střetnutí byli hosté lepším mužstvem, vytvořili si šance, jednou dokonce orazítkovali tyč, aby těsně před koncem udeřili a během nastavení si již těsný výsledek pohlídali.

Po pěkné kombinaci s Heidenreichem a Bačou zajistil Mohelnici tříbodový zisk Martin Bzirský, když z levé strany šel sám na Staňka a trefil přesně.

„Myslím si, že dnes jsme si zasloužili vyhrát, konečně se k nám oproti minulým zápasům přiklonilo i štěstí. Navíc máme marodku, hodně jsme postrádali Kubu a Pinkavu, k dispozici jsem měl tentokrát jen třináct hráčů, o to více takový úspěch potěší. Kluci zápas odbojovali, máme plno šrámů, ale i tři body, jsem spokojený,“ dodal závěrem Jaroslav Rolinek.

HFK Třebíč – FK Mohelnice 2:3 (2:1)

Branky: 8. Dočekal, 31. Bogner - 16. Hapal, 47. Fiala (pen.), 90. Bzirský. Rozhodčí: Možíš – Hlubinka, Hanáková. ŽK: Houser, Karásek – Bzirský, Hapal. Diváci: 120.

Třebíč: Staněk - Bagnon, Houser, Abayomi, Igbinoba, Karásek, Komínek - Dočekal, Peručica (72. Novotný), Heřmánek – Bogner (80. Johnson). Trenér: Michal Sobota.

Mohelnice: Hora (83. Václav) – Vokoun, Fiala, Markovič, Heidenreich – Fišara, Knýř (70. Kožela) – Svoboda, Bača, Bzirský (90. Marák) – Hapal. Trenér: Jaroslav Rolinek.