Mohelnice v úvodním jarním utkání porazila Bělotín

Mohelnice /TABULKA/ – Lídr krajského přeboru Mohelnice nezaváhal ani na úvod jarní části a tříbodovým vítězstvím proti předposlednímu Bělotínu si pojistil vedení v tabulce.

28.3.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Václav Veverka

Favorizovaní hosté sice nakonec těsně vyhráli, přesto ani zdaleka nepředvedli naplno své fotbalové dovednosti: vinou špatného terénu.

„Hru bych příliš hodnotit nechtěl, protože její kvalita byla dost ovlivněna kvalitou hřiště, které nebylo příliš ideální. Jsme kombinační mužstvo a tento soupeřův terén nám příliš nevyhovoval,“ konstatoval úvodem trenér Mohelnice Richard Polák.

I přesto hosté od úvodního hvizdu dlouho jasně ovládali hru a stačili si vytvořit také dvě tutovky. Na třetí pokus pak Mohelnice ve 20. minutě vstřelila branku, jenže rozhodčí tuto trefu pro údajný ofsajd neuznal.

„Bylo to sporné, ale gól neplatil, tento moment nás poznamenal. Pokud bychom vedli hned z kraje hry, možná se střetnutí vyvíjelo jinak,“ prozradil dále Polák, jenž po bezbrankové první části do druhého dějství pozměnil taktiku.

„Ubrali jsme na kombinaci a nakopávanými balony se snažili více tlačit dopředu,“ vysvětlil mohelnický kouč.

Výsledek se pak dostavil v 55. minutě, kdy se krásně trefil Krejčí a Mohelnice vedla.

Potom měli domácí sérii několika rohů po sobě, jenže znovu udeřilo na druhé straně, kdy hosté z rychlého protiútoku navýšili svůj náskok. Chudáček ideálně našel Navrátila a ten se nemýlil – 0:2.

Přesto se v závěru ještě strhlo na hřišti drama. V 70. minutě odpískal hlavní sudí proti Mohelnici po souboji dvou protihráčů v pokutovém území dost přísnou penaltu a Bělotín snížil.

„Tímto se protivník vrátil zpátky do hry, ale dobrým taktickým výkonem v závěru jsme si těsný náskok již pohlídali,“ doplnil závěrem Polák.

Sokol Bělotín – FK Mohelnice 1:2 (0:0)

Branky: 70. Novosad (p.k.) – 55. Krejčí, 65. Navrátil.
Mohelnice: Večeř – Vašíček, Erneker, Čihulka, Heidenreich, Chudáček (85. Šabo), Šrot, Mičunda (65. Klos), Okleštěk, Krejčí, Navrátil (75. Masopust).