„Protivník hrál v obraně dost naivně a my jsme toho dokázali využít. Možná byli hosté i trochu unavení, když ve čtvrtek museli absolvovat dohrávku proti Jeseníku,“ přemítal po utkání trenér Oskavy Květoslav Pospíšil.

Kanonádu domácích odstartovala v 10. minutě penalta, kterou proměnil po faulu na Hlaváčka ve velkém vápně Plachý.

Sám faulovaný hráč pak po půlhodině hry zvýšil na 2:0, když ve spolupráci s Večeřou udělal sám před bránou efektní kličku gólmanovi.

Zřejmě definitivně pak pohřbil případné naděje Kozlovic na úspěch ještě do přestávky třetí trefou ze samostatného úniku Večeřa.

„A to ještě Večeřa další dva brejky v první části neproměnil,“ doplnil trenér Pospíšil.

Nevyužité šance si však tento hráč vynahradil na začátku druhého dějství, kdy vyhrál sprinterský souboj se stoperem a domácí vedli již 4:0.

Zbývající dvě trefy Oskava zaznamenala vždy z průniku po křídle a následném centru do šestnáctky. Podobu debaklu dali Hlaváček a Jurečka.

„Podali jsme zodpovědný výkon, zejména v obraně. Hosté nás možná při přechodu do útoku několikrát přehráli, ale proti naší zhuštěné defenzivě se ve finální části prostě nedokázali prosadit. Vyhráli jsme zcela zaslouženě,“ uzavřel své hodnocení Pospíšil.

Jiskra Oskava – FC Kozlovice 6:0 (3:0)

Branky: 10. Plachý (p. k.), 30. a 52. Hlaváček, 40. a 47. Večeřa, 78. Jurečka. Rozhodčí: Boháč – Křepský, Štěpánek.
Oskava: Zorek – Janíček, Šimko, Siegl (46. Bauer), Plachý – Míka (70. Neset), Vybíral, Dragon, Jurečka – Hlaváček, Večeřa (83. Piňos).
Kozlovice: Mánek - Stokláska, Šolín, L. Dohnal, Stržínek, Král, Zezula, Kaďorek, J. Dohnal, Tomčík, Kocfelda. Střídali: Kuba, Matula, Bořuta.