Všechny tři branky padly v první půli a na tu první diváci ani nemuseli dlouho čekat. Už ve 2. minutě utekl po křídle oskavský Kasal a předložil do šance Mičundovi, tomu sice střela nesedla, ale dílo pohotově dokončil Veselský – 1:0 pro hosty.

Domácí odpověď však byla velmi rychlá. V 10. minutě si na odražený míč počíhal na hranici vápna Šulc a nechytatelnou křížnou ranou vyrovnal.

První poločas a nakonec i celý zápas však vyhráli hosté. Tři minuty před půlí za to mohl znovu únik z křídla, tentokrát v podání Olejníka, ovšem znovu s přesnou koncovkou Veselského.

„První poločas jsme zkazili. Z naší strany tam byly hrubé chyby. Už jen to, že jsme dostali dva prakticky stejné góly není dobrá vizitka,“ vykládal po utkání kouč Hněvotína Radek Šindelář.

Ve druhé půli posílil ofenzivu nasazením hromotluka Křižana, ale ani to k vyrovnání nevedlo. „Hosté posílili po přestávce útok robustním hráčem a maximálně hru zjednodušili. My jsme si ale všechny dlouhé míče na Šulce i Křižana pohlídali,“ liboval si spokojený trenér Oskavy Květoslav Pospíšil.

„Tlak jsme po přestávce měli, ale dá se říct, že to bylo bez vyložené šance,“ připustil Šindelář.

Až v 90. minutě mohl Hněvotín srovnat. Ovšem Křižanův pokus jen zvenku pohladil tyčku oskavské branky.

„Na še vítězství považuji za zasloužené. Ne, že bychom snad soupeře nějak hodně přehrávali, ale podle mě jsme byli mnohem fotbalovější než domácí,“ shrnul duel Pospíšil, jehož tým podobně jako loni, kdy podzimní část soutěže coby nováček vyhrál, patří znovu na čelo krajského přeboru.

FC Hněvotín – Jiskra Oskava 1:2 (1:2)

Branky: 10. Šulc – 2. a 42. Veselský.

Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Švajda, Zamykal, Novák – Olbert, Schvarz (55. Křižan), Schinneck, Kawij (70. Skoumal), Chabičovský (55. Marek) – Šulc. Trenér: Radek Šindelář.

Oskava: Zorek – Klos, Vašíček, Siegl, Plachý – Kasal, Dlugoš, Šimeček, Veselský (65. Šrom) – Mičunda, Olejník. Trenér: Květoslav Pospíšil.