Osm inkasovaných gólů během dvou utkání tak jasně naznačuje, kde má v současnosti celek Jiskry asi největší slabinu.

„Naše hra v defenzivě je tak trochu marnost. Právě poslední dva duely nám ukázaly, jak moc nám schází stopeři, když dlouhodobě mimo je Novák a kvůli pracovním povinnostem nemohl hrát ani Šimko,“ uvedl na úvod po dalším debaklu trenér Oskavy Květoslav Pospíšil.

Sobotní klání přesto hosté začali o poznání lépe než to středeční a již v 5. minutě uháněl po přistrčení Hlaváčka zcela sám na hranického gólmana Večeřa, ale přestřelil branku.

Z následného protiútoku pak Oskava inkasovala vinou nedůrazu při hlavičkovém souboji v šestnáctce.
O několik okamžiků později přišel pro hosty hodně smolný okamžik, když po nákopu domácích z půlky doplachtit balon až za Zorkova záda.

„Tady si naše obrana s brankářem trochu nerozuměla,“ konstatoval smutně Pospíšil.

Ve chvíli, kdy se pak hosté nadechovali k náporu, však inkasovali ve 35. minutě potřetí a bylo definitivně po nadějích na jejich bodový zisk.

I trefa Hranic na 3:0 potom byla dost laciná. Obrana hostů laxně odkopla míč, který nabíhající soupeř napálil mezi tyče.

Ke cti Oskavy však nutno dodat, že ani za rozhodnutého stavu hosté nesložili zbraně a snažili se nepříznivý výsledek zmírnit.

To se jim povedlo těsně před půlkou, když se Míka dostal až za obranu protivníka a zpětnou přihrávkou našel zakončujícího Neseta.

Po přestávce se hosté pokusili i o kontaktní gól, jenž by mohl ještě utkání zdramatizovat. V době své převahy ale kapitulovali z brejku na konečných 4:1.

„Z pohledu nasazení jsme odehráli asi lepší zápas než minule, bohužel do kolen nás srazily vlastní hrubé chyby, takže máme o čem přemýšlet,“ uzavřel své hodnocení trenér Oskavy Květoslav Pospíšil.

SK Hranice – Jiskra Oskava 4:1 (3:1)

Branka Oskavy: 38. Neset.
Oskava: Zorek – Janíček, Siegl, Vybíhal, Plachý – Míka (68. Ráb), Dragon, Hlaváček, Jurečka (40. Bauer) – Večeřa, Neset (42. Piňos).