Jejich trápení „naštěstí“ viděla nejnižší jarní zábřežská návštěva, na pouhé dvě stovky diváků nejsou v tomto klubu opravdu zvyklí.

Utkání začalo velmi opatrně a až na pár okamžiků oba týmy příliš nevybočily z poněkud ospalejšího výkonu. Jakoby pošmourno a nízký tlak velmi ovlivnily schopnosti všech hráčů.

Vzruch přinesly především dvě akce domácích: v 7. minutě získal míč Schaffartzik, před vápnem poslal do šance Kulíška, který ale neprojevil zabijácký instinkt a místo střely zbytečně a špatně kombinoval.

Velkou šanci pak spálil Martin Šalamoun, ve 22. minutě zakončoval v tutovce v malém vápně, kdosi ze zlínských hráčů ale do jeho střely vpadl na poslední chvíli.

Druhá půle byla soutěží obou celků, kdo častěji pokazí přihrávku. Utkání se opravdu příliš neshodovalo s tím, že spadá do ligové soutěže. Opatrná hra z obou stran a nula šancí.

Po hodině hry domácí nestihli pokrýt rychlý výpad Zlína po pravém křídle, přihrávka pak našla ve vápně zcela volného Adama Křivu, který z patnácti metrů bez potíží prostřelil bezmocného gólmana Bednára.

Odpověď domácích byla poměrně rychlá a orámovala jí branka hokejisty Jana Marka na hokejovém mistrovství světa. Když Marek dal šestou českou branku v boji o bronz s Ruskem, ozval se z barů přilehlých k zábřežskému fotbalovému stadionu řev televizních diváků.

A vzápětí si zařvali i fotbaloví fanoušci.

Vyrovnávací branka Sulka padla po krásné fotbalové akci. Šalamoun utekl po pravém křídle, v plné rychlosti poslal prudký střílený centr do malého vápna, kde ho Pospíšil tečí proměnil v branku – 1:1.

Hosté pak mohli jít v 78. minutě opět do vedení, když jedna jejich střela po nedorozumění v zábřežské obraně skončila na břevně.

Téměř z protiútoku mohli kontrovat domácí. Míč ve velkém závaru skákal v malém vápně, postupně vystřelili Šalamoun, Schaffartzik a Pospíšil, hosté ale vystavěli ze svých těl neprůstřelnou zeď.

„Dnes to bylo fotbalové utrpení. Kdybych měl náš výkon oznámkovat jako ve škole, musel bych dát špatnou známku. Za špatné známky považuji čtyřku a pětku,“ uvedl bezprostředně po utkání kouč Sulka Jiří Balcárek.

„Zlín měl celkem dobrý pohyb, nám naopak pohyb chyběl, jenže fotbal stojí a padá na pohybu a na agresivitě. Chyběla nám i kreativita, takže z toho byl velmi špatný výkon,“ podotknul Balcárek.

Zábřežský kouč nakonec bere remízu jako zisk. „Hosté dali břevno, měli několik šancí, my jsem nic moc nevytvořili, z tohoto pohledu je bod pro nás opravdu dobrý. Těžko se s tím dalo něco dělat, poslal jsem pak na hřiště Michalčáka, který ale má za sebou po zranění jen dva tréninky a nemá ještě tu výkonnost. Pak jsem měl na lavičce už jen defenzivní hráče Dvořáka s Jančíkem, takže bylo opravdu těžké se zápasem něco udělat,“ dodal Jiří Balcárek.

Ve středu čeká Sulko dohrávka 17. kola v Uničově, který se díky vítězství nad Kroměříží 3:0 bodově dotáhl na Zábřeh.

SK Sulko Zábřeh – FC Tescoma Zlín B 1:1(0:0)

Branky: 70. Pospíšil - 61. Křiva. Rozhodčí: Proske - Machálek, Páral. Bez karet. Diváci: 200.
Zábřeh: Bednár - Krejčíř, Suchánek, J. Barcal, Hrdlovič – Kulíšek (60. Jančík), Šalamoun, Rajnoha (46. Michalčák, 80. Dvořák), Schaffartzik - Pospíšil, Šichor.
Zlín B: Dostál - Kocián, Linek, Jugas, Hájek – Švach (83. Mezírka), Salachna, Bublák (36. Křiva), Dobeš - Poznar, Šumbera (60. Červenka).