Přerov doma hostil sestupující Jeseník a musel stoprocentně zabodat. Navíc ale musel spoléhat, že průběžně první Kralice ztratí nějaké body na hřišti třetích Hranic. V sobotu v 16.30 hodin se tak na obou stadionech začala pomalu rozplétat postupová hádanka, která dopadla šťastněji pro 1.FC, který v příští sezoně bude kopat divizi.

Do prvního náznaku šance se dostal hned ve třetí minutě domácí záložník Bernard, který adresoval ostrý míč do malého vápna, ovšem gólman Winkler byl pozorný.

Druhá příležitost 1.FC už skončila brankou. Gřešák z pravé strany našel Schlehra a ten otevřel účet zápasu. O čtyři minuty později viděli diváci akci jako přes kopírák, jen zakončovatelem byl Hrabal - 2:0.

Domácí se náskokem rychle uklidnili a byli jasnými pány na hřišti. V další šanci Koutný centroval do šestnáctky na Schlehra, kterému chyběli jen centimetry.

Jediné zaváhání v přerovské defenzivě se zrodilo ve 21. minutě, kdy se jesenický útočník Nepožitek zmocnil míče a tvrdou střelou vystrašil gólmana Judase.

Třiatřicátá minuta přinesla další lavinu uklidnění pro 1.FC. Koutného střelu na brankové čáře zastavil rukou jesenický kapitán Harazin, uviděl červenou kartu a navíc se kopala penalta, kterou Koutný o tyč poslal za Winklerova záda.

V samotném závěru první půle se ještě do příležitosti řítil obránce Hrabal, ale jeho pokus na poslední chvíli odvrátil jeden z obránců.

REPORTY Z DALŠÍCH ZÁPASŮ 30. KOLA NAJDETE ZDE: Z přeboru postupuje Přerov. Kdo sestoupí? Uvidí se

Do kabin tak odcházeli domácí za jasného vedení 3:0. Dozvěděli se ale nemilou zprávu, že Kralice vedou v Hranicích v poločase 0:1.

Na jejich hru to ale žádný dopad nemělo a ve druhém dějství svého soka uzamkli na jeho polovině.

V 56. minutě ovšem přichází radostná zpráva, kterou trenér Koral tlumočí svým hráčům - v Hranicích to je 1:1.

Pár chvil na to je v dobré palebné pozici Kašpárek, ale střela mu nesedla, jak by si představoval a Winkler si připisuje úspěšný zákrok. Minutu na to je však krátký na pokus Gřešáka, který s pomocí tyče končí v síti - 4:0.

Čtyřiašedesátá minuty patří Kašpárkovi s Koutným, kteří přehrávají obranu Jeseníku a druhý jmenovaný už má snadnou práci dopravit míč do branky.

Realizační tým 1.FC je stále na nohou a kontroluje po telefonu stav v Hranicích, kde domácí vedli 2:1 a v 66. minutě Kralice srovnaly. Za tohoto stavu je blíž divizi 1.FC.

V Přerově už nebyl o vítězi pochyb. Otázkou jen bylo, s jak velkou nadílkou Jeseník odjede.

Hrabal v další šanci pálil tak tvrdě, že brankáři Winklerovi mále převrátil prsty. O několik desítek sekund později přichází faul Skoupila na domácího Krále, penalta a šestá branka zásluhou Kašpárka.

V 80. minutě se do tabulky střelců zapisuje podruhé Hrabal, který z bezprostřední blízkosti nedává Winklerovi sebemenší šanci a upravuje skóre na konečných 7:0.

A když pět minut před vypršením řádné hrací doby přiletí z Hranic zpráva, že domácí vyhráli 3:2, stává se Přerov vítězem krajského přeboru a postupujícím do divize.

„Dali jsme dva rychlé góly, což soupeře položilo a pak už nebylo o co hrát. První poločas jsem se ještě soustředil na hru, ale po přestávce už jsem byl na telefonu a jen kontroloval stav v Hranicích," pověděl přerovský kouč Pavel Koral.

„V zimě se nám zranilo hned osm hráčů a jarní část soutěže jsem viděl hodně černě. Kluci se ale semkli a ukázali, že do divize patří," dodal na adresu svých svěřenců.

1.FC Přerov - FK Jeseník 7:0 (3:0)

Branky: 17., 80. Hrabal, 36. (pen.), 64. Koutný, 13. Schlehr, 60. Gřešák, 75. Kašpárek (pen.).
Přerov: Judas - Gřešák (73. Zatloukal), Hýbner, Mrázek, Hrabal - Bernard, Pola (61. R. Smékal), Mar. Král, Kašpárek, Schlehr - Koutný (68. Kaďorek).
Jeseník: Winkler - Skoupil, Harazin, Schneider (68. Špička), Keltner - Kubík, Woitek, Juriš, Tezner - Nepožitek (57. Samolej), Kysela (65. Procházka).