S novou posilou vyválčil Šumperk tři body v Pusté Polomi

Fotbalisté Šumperku urvali další tři cenné body v boji o záchranu, když v neděli vyhráli na hřišti Pusté Polomi, kde museli po přestávce obracet nepříznivé skóre. Hosté těžili hlavně ze standardek.

2.4.2017

Fotbalisté Šumperku. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Miroslav Pergl

Šumperk pak v utkání představil čerstvou posilu, stopera Marcela Krayzela ze Sigmy Olomouc, který se hned při své premiéře blýskl vyrovnávací trefou.
„Jeví se jako velká posila, vzadu byl dominantní, navíc pomohl gólem a měl tam i další slibnou šanci. S jeho příchodem se naše obrana dost vyztužila, v defenzivě jsme nyní určitě o dost silnější než na podzim,“ řekl na adresu nové akvizice Bohdan Hecl, kouč Šumperku.

Podobně jako v domácím duelu proti Jeseníku však i tentokrát šumperští fotbalisté zaspali první poločas, v němž si nevytvořili výraznější šanci a sami naopak po hrubce Podhorného inkasovali.

„Naštěstí ve druhé půli jsme již dokázali být daleko aktivnější na míči, projevilo se, že máme více natrénováno a hodně nám pomohly standardní situace,“ prozradil dále trenér Šumperku Bohdan Hecl.

„Pustá Polom už není oproti podzimu tak zdatná v kombinaci a dnes hráli takový jednoduchý fotbal se spoustou nákopů a následným bojem o odražené míče, ale s touto hrou vystačili jen první poločas,“ pokračuje Bohdan Hecl, jehož svěřencům se po přestávce čtyřmi zásahy povedlo strhnout výsledek na svou stranu.

V 61. minutě rozehrál standardku do šestnáctky Rozsíval, kde se prosadil již zmiňovaný Marcel Krayzel, později zajistil Šumperku vedení z trestného kopu přímo do šibenice Filip Rozsíval.

Stejný hráč následně zvýšil šumperský náskok, když proměnil penaltu po faulu na Miroslava Podhorného. Ten pak v samotném závěru odčinil svou minelu z první půle, kdy udeřil do otevřené obrany a dal výsledku konečnou podobu na 1:4.

SC Pustá Polom – FK Šumperk 1:4 (1:0)

Branky: 22. Žůrek - 61. Krayzel, 64. a 73. (pen.) Rozsíval, 84. Podhorný. Rozhodčí: Vojáček - Podhajský, Běhal. ŽK: Pomp, Vítek, Romaněnko – Krayzel, L. Horák. Diváci: 120.

Šumperk: Blaha – Můčka, Španihel, Krayzel, Kotzmann – Bernard, Ševčík (56. Krcho) – L. Horák (87. Jurásek), Rozsíval, Podhorný (86. Rýznar) – Nimrichtr. Trenér: Bohdan Hecl.

Řidič BMW nedobrzdil, měl v sobě 1,7 promile

Třicetiletý řidič BMW havaroval ve čtvrtek 25. května v Hraběšické ulici ve Vikýřovicích.

Záložáci pomohli ochránit elektrárnu Dlouhé stráně

Pokud by bylo zapotřebí, záložáci dokáží pomoci ochránit strategický cíl, vodní elektrárnu Dlouhé Stráně, před narušiteli.

Strážce Gill otevře mechová jezírka na Rejvízu

Tradiční zahájení turistické sezony na Rejvízu, místní části Zlatých Hor, se chystá už na tento víkend. Jako obvykle se odemykání mechových jezírek odehraje na tamní Farmě Orlí vrch.

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.