Šinoglův hattrick znamená pro Losiny tři body navzdory vyloučení Křepského

Velké Losiny /TABULKA/ – Díky hattricku Matěje Šinogla se fotbalisté Velkých Losin mohou radovat ze zisku tří bodů nad nováčkem krajského přeboru Opatovicemi. Hosté tak nedokázali využít více jak hodinovou přesilovku.

19.8.2012

Matěj ŠinoglFoto: DENÍK/Martin Hohn

Hned v 7. minutě předvedli domácí pěknou akci, na jejímž začátku i konci byl právě zmiňovaný Šinogl, který se nejprve uvolnil, aby následně poslal míč na nabíhajícího Macka, ten posunul na Navrátila, jehož střelu gólman pouze vyrazil a dobíhající Šinogl uklidil balon do sítě – 1:0.

Jenže z náskoku se lázeňský tým příliš dlouho neradoval. Po čtvrthodině hry bylo srovnáno zásluhou Šiguta, kterého našel přesným pasem Klvaňa.

O chvíli později navíc domácí zbytečně chybovali po vlastním rohovém kopu, kdy Hložánka nešťastně namazal soupeři a protivníka, jenž se dostával do šance, zastavil až za cenu faulu David Křepský, za což vyfasoval červenou kartu.

„To vyloučení ale bylo oprávněné, soupeř šel sám na bránu," přiznal sportovně trenér Velkých Losin Jiří Mika.

„Jenže potom jsme se na delší dobu dostali pod tlak, hrát ve velkém vedru pouze v deseti nebylo vůbec lehké. O přestávce jsme si proto museli v kabině vyříkat pár věcí a jsem rád, že to mělo účinek. Zlepšili jsme pohyb i důraz," prozradil dále losinský kouč.

V 57. minutě pak vrátil domácím ztracený náskok po faulu na Uvízla Šinogl, když hlavou úspěšně dokončil trestný kop Petra Navrátila.

„Po tomto gólu už jsem věřil, že zápas zvládneme. Ve druhé půli jsme výrazně zlepšili svůj výkon, více jsme kombinovali. Díky tomu jsme nakonec uspěli," uvedl Jiří Mika.

Definitivní podobu výsledku dal svým třetím gólem Matěj Šinogl a opět to bylo hlavou po standardce Navrátila.

„A těch gólů mohl dát i víc, když několikrát dobře zakombinoval se spoluhráči a měl další šance," doplnil s úsměvem trenér Velkých Losin.

„Úvod byl z naší strany hodně špatný, soupeře jsme pustili do tří tutovek, ze kterých jednu proměnil. Pak se nám naštěstí podařilo srovnat, začali jsme domácí přehrávat, bohužel jsme do přestávky nevyužili dvě dobré šance," konstatoval smutně trenér Opatovic Stanislav Matýska.

„Ve druhé části jsme chtěli pokračovat stejně aktivně, bohužel začátek tohoto dějství nám opět nevyšel a domácí šli zase do trháku. Potom jsme se k naší hře už ani nedostali a domácí zaslouženě vyhráli," řekl na závěr Matýska.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – FKM Opatovice – Všechovice 3:1 (1:1)

Branky: 7., 57. a 78. Šinogl – 15. Šigut. ŽK: Smrž, Šimák, Schelle – Šigut. ČK: Křepský (Velké Losiny). Rozhodčí: Paščinský – Juřátek, Chládek. Diváci: 165.
Velké Losiny: Hatala – Nedvěd, Gargulák, Křepský, Šimák (80. Kocourek) – Macek (85. Lauterbach), Smrž, Šinogl, Hložánka (46. Schelle) – Navrátil, Uvízl. Trenér: Jiří Mika.
Opatovice: Bělík – Stratil (85. Číhal), Bartošík, Pala, Goláň (76. Sigmund) – Gerhard, Strnadel, Rolinc, Šigut – Ondroušek (73. Novotný), Klvaňa. Trenér: Stanislav Matýska.