Hosté doplatili především na hrubé individuální chyby a navíc jim zcela utekl začátek zápasu, když po necelých patnácti minutách prohrávali již dvoubrankovým rozdílem.

Nejprve domácí přešli v 10. minutě přes Marka Buriana, po němž ani další dva jeho spoluhráči nedokázali zastavit soupeře, který se uvolnil a otevřel skóre.

Záhy pak Rýmařov využil zaváhání Švancera, který doslova namazal protivníkovi, jenž obstřelil gólmana Červenku podruhé.

„Rychle jsme inkasovali a to se potom těžko hraje. I přesto jsme si o poločase řekli v kabině, že nic není ztraceno a zkusíme po přestávce s výsledkem něco udělat. Bohužel stal se přesný opak. Krátce po začátku druhé části jsme dostali třetí gól,“ konstatoval zklamaně trenér Mikulovic Antonín Mura.

Pojistit své vedení trvalo domácím po přestávce necelou minutu, definitivní zkáza hostů byla dokonána v 51. minutě, kdy na ukazateli svítilo již skóre 4:0.

Poslední slovo přesto patřilo Mikulovicím. Ve středu hřiště se uvolnil Onciul, dostal se až do vápna a střelou k tyči dal výsledku konečnou podobu.

„Jenže to byla snad jediná dobrá akce, kterou jsme měli. Jinak jsme pomalu ani nevystřelili na bránu. Dnes jsem opravdu zklamaný. Asi bych z našeho mužstva nenašel hráče, jehož bych mohl vyzdvihnout,“ dodal Mura.

Hosté se nedokázali více prosadit ani přesto, že celý druhý poločas hráli proti deseti, neboť těsně před půlkou byl vyloučen rýmařovský Šmíd.

Vinou porážky tak mikulovický celek klesl na čtvrté místo v tabulce, když na třetí příčce jej po bezbrankové remíze v Havířově nahradil Šumperk.

Jiskra Rýmařov – FK Mikulovice 4:1 (2:0)

Branky: 11. a 51. Spáčil, 10. Večeřa, 46. Ondruška - 68. Onciul. ČK: 39. Šmíd (Rýmařov).
Mikulovice: Červenka – M. Burian (67. Ganaj), Karakasidis, Hložánka, Matěj – Minařík (67. Andráško), Mikulenka, Švancar, K. Burian – Onciul, Žurek (50. Hanzlík).