OBRAZEM: Štíty porazily Leštinu, ta cítí křivdu

Štíty/Leština /DODÁNA FOTOGALERIE/ – Dva neuznané góly na obou stranách. I takový byl zápas mezi Štíty a Leštinou, který rozhodli domácí ve svůj prospěch těsně před koncem hry.

3.4.2010 8

Snímky ze sobotního utkání Štíty versus Leština (modré dresy)Foto: Miroslav Čermák

Nováček krajského přeboru tak absolvoval zcela opačný závěr střetnutí, než tomu bylo minulý týden na hřišti Jeseníku.

„Zatímco v Jeseníku jsme téměř vyhrané utkání v samotném závěru ztratili a prohráli, tentokrát se na konci přiklonilo štěstí na naši stranu a za získané tři body jsme moc rádi. Pro soupeře je pak takový výsledek asi krutý, protože zápas byl dost vyrovnaný a Leština hrála opravdu dobře,“ prozradil trenér Štítů Martin Hoško.

Jeho svěřenci začali duel parádně a hned v 10. minutě se ujali vedení, když si na roh Sedláčka nejlépe naběhl Prokop a hlavou otevřel skóre.

O chvíli později mohlo být na straně domácích ještě veseleji. Zkušený forvard Lakomý docílil gólu, jenže podle sudích z ofsajdové pozice a tato trefa tedy neplatila.

Hosté, kteří i přes nevydařený úvod hráli velmi aktivně a hrozili zejména ze standardních situací, se dočkali vyrovnání ve 39. minutě, kdy využili chybu Štítů ve středu obrany a Jan Volek uklidil balón přesně k levé tyči.

„Tohle nás vrátilo zase na zem. Byl to takový hloupý gól do šatny,“ přiznal kouč Štítů.

„My můžeme litovat. Kdybychom vyhráli první půli 3:1, nikdo by se asi nedivil. Bohužel jsme zahodili několik dobrých šancí,“ konstatoval vedoucí Leštiny Radek Pelcl.

Po přestávce byla vidět na obou soupeřích snaha o rozdílovou branku, přesto se na hřišti odehrával spíše boj, neboť na obtížném terénu měli hráči mnohdy problémy s kombinací.

Když už se zdálo, že duel skončí zaslouženou remízou, pět minut před koncem se ze standardky ukázkově trefil do levého horního rohu domácí Čech a zajistil tak Štítům premiérové jarní vítězství v soutěži.

Leština potom ani na druhý pokus na jaře nevyhrála, navíc hosté cítí křivdu. Ještě před rozhodující trefou Čecha se totiž skóre měnilo v 55. minutě na druhé straně zásluhou Jana Volka, jenže jeho zásah neplatil.

„Hlavní rozhodčí branku sice uznal, ale pomezní odmával ofsajd, který podle nás vůbec nemohl být. Tohle ovlivnilo celé utkání. Po dobrém výkonu tak odjíždíme s porážkou a velice zklamaní,“ doplnil vedoucí týmu Leštiny Radek Pelcl.

Sokol Štíty – Sokol Leština 2:1 (1:1)

Branky: 10. Prokop, 85. Čech – 39. Jan Volek.
Štíty: Gruntorád – Šlesinger, Verner, Prokop, Dus (66. Blümel) – Janků, Sedláček, Čech, Nýdecký (85. Smrčka) – Lakomý (66. Šponar), Teffer.
Leština: Hajtmar – P. Volek, T. Janíček (70. Janhuba), Neumann, Sládek - Hampl, R. Janíček, Kalous, Smékal – J. Volek (56. Hobler), Valenta (78. Böser).