Sulko dlouho vedlo. Pak ho Jeseník přejel

Jeseník, Zábřeh – Hodně smutní odjížděli v sobotu z Jeseníku fotbalisté zábřežského Sulka. Zápas s doposud neporaženým lázeňským týmem byl dlouhou dobu v jejich režii, i přesto se nakonec hosté vrací s prázdnou.

20.9.2015 7

Lukáš Woitek.Foto: DENÍK/Jan Kastner

„Zase jsme si vybrali daň z neproduktivity a nezkušenosti. Až do sedmdesáté minuty se náš výkon podobal tomu, co asi chceme hrát, dokonce jsme vedli, ale potom přišly individuální chyby a domácí otočili skóre," prozradil úvodem zábřežský kouč Jaroslav Appl, jenž tentokrát musel oželet služeb zraněného kapitána Lukáše Oklešťka.

Hosté byli zejména v první půli jasně lepším mužstvem, vytvořili si tlak, hráli ofenzivně a po krásném voleji Miroslava Žandy do šibenice se navíc ujali vedení.

Jeseník naopak postrádal lehkost ve hře a spíše se soustředil na diskuze s rozhodčími či s protihráči, zkrátka domácí nebyli v úplně ideálním psychickém rozpoložení. Zábřeh tak může litovat, že toho nedokázal lépe využít.

„Ještě za stavu 1:0 pro nás jsme měli další tři čtyři tutovky, kdybychom nějakou proměnili, mohl to být zlomový moment zápasu," míní Jaroslav Appl.

Po přestávce sice Jeseník zlepšil pohyb a postupně si vytvořil územní převahu, těsný náskok však Sulko kontrolovalo až do 72. minuty. V ní poslal Woitek přesný pas za obranu na Bronislava Mlynáře, který sám před gólmanem nezaváhal a dal na 1:1.

Záhy šel Jeseník do vedení. Po faulu na Woitka se z přímého kopu opřel do míče Jakub Karakasidis a trefil přesně.

„Tady už nám ve snaze alespoň vyrovnat nezbylo nic jiného, než otevřít hru, začali jsme hrát na tři útočníky, ale v samotném závěru jsme potřetí inkasovali," posteskl si Jaroslav Appl.

V 89. minutě se po rohovém kopu prosadil hlavičkou Lukáš Woitek a dal výsledku konečnou podobu.

„Mám pocit, že mužstvo po předchozích vítězstvích podlehlo dojmu, že to půjde samo. Potřebujeme se trochu vrátit na zem a věřím, že tento zápas nám v tom pomůže," okomentoval pro klubový web herně nepříliš vydařený leč vítězný zápas jesenický asistent Petr Ševčík.

FK Jeseník – SK Sulko Zábřeh 3:1 (0:1)

Branky: 72. Mlynář, 76. Karakasidis, 89. Woitek - 21. Žanda. ŽK: Minka, Pastucha, Woitek – Kapl, Lepka. Rozhodčí: Přikryl – Motal, Kopecký. Diváci: 220.
Jeseník: Pastucha – Novák, Karakasidis, Keltner, Vavrač – Woitek (90. Furik), Mlynář, Minka (46. Marcinov), Nepožitek (69. Schneider) – Plhák (82. P. Glac), Bříza (59. Kysela). Trenér: Aleš Salva.
Zábřeh: Hajtmar – Němec, Volek, Lepka, Vaník – Rattay (82. Valenta), Žanda, Král, Lukas – Kapl, Puchr. Trenér: Jaroslav Appl.

20.9.2015 VSTUP DO DISKUSE 7

Billboardy na I46 mezi Olomoucí a Šternberkem
3

Billboardy musí od silnic pryč, nepůjde to lehce

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Nehodu tří aut vyšetřují nyní policistí v Libivé, místní části Mohelnice. Havárie se stala ve čtvrtek 17. srpna krátce po čtvrté hodině odpolední.

Velká světlometová krádež: zaměstnanci ukradli zboží za statisíce

Velkou krádež vyšetřují policisté ve firmě na výrobu světlometů v Mohelnici. Skupina devíti lidí zde kradla výrobky. Celkově způsobili škodu za devět set tisíc korun.

Poslední pracovní den nabídne teploty přes třicet stupňů, víkend ale přinese déšť a výrazné ochlazení. V neděli se rtuť teploměru v Olomouckém kraji vyšplhá jen ke 22 stupňům.

Těžkým zraněním cyklisty skončila nehoda, která se stala ve středu 16. srpna krátce před půl jedenáctou dopolední u odbočky na Kolšov mezi obcemi Lesnice a Sudkov.