První velkou šanci nedělního duelu měli právě hosté z Hlučína, když hned v úvodu skončila dělovka Ondrušíka na tyči zábřežské branky.

Úvodní poločas poté přinesl především řadu rohových kopů na obou stranách a krátce po jednom z nich se také měnilo skóre zápasu.

Ve 26. minutě zahrávali poprvé v utkání tuto standardní situaci domácí fotbalisté, ale nic nebezpečného z toho nebylo, aby záhy na druhé straně udeřili hosté.

K míči se dostal zcela volný kapitán Hlučína Martin Hanus a trefil přesně do šibenice – 0:1.

Sulko mohlo srovnat o chvíli později, když si na centrovaný balon naběhl zábřežský kapitán Michal Kovář, jehož hlavičku však gólman hostí zlikvidoval.

I druhé dějství zahájil obrovskou šancí Hlučín, domácí se ale mohli spolehnout na pozorného brankáře Šustra, jenž vytáhl parádní zákrok.

S přibývajícím časem za nepříznivého stavu se snažili hráči Zábřehu stále více tlačit dopředu, jenže v koncovce se jim vůbec nedařilo.

Nejprve Krejčí zamířil ze dvaceti metrů těsně nad, poté po přihrávce Kurušty trefil Koutný pouze spojnici hlučínské brány.

V 71. minutě neuspěl s další slibnou střelou Koutný a vzápětí se neujala ani dorážka Šturmy, aby potom znovu dvakrát zahrozili hosté.

Během závěrečné zoufalé snahy Zábřehu o vyrovnání se těsně před vypršením devadesáté minuty neprosadili ze svých akcí Prokeš ani Rajnoha, po nich ještě Swiech v dobré pozici zamířil mimo tyče.

„Z mého pohledu to dnes byl klasický remízový zápas. Zatímco soupeři se podařilo dát gól, my jsme se prosadit nedokázali, přestože jsme k tomu měli spoustu šancí. Rozhodla naše slabá koncovka," konstatoval krátce po skončení duelu asistent trenéra Zábřehu Jaroslav Rolinek.

„Zejména ve druhé části jsme soupeře dokázali dostat pod tlak, jenže žádnou ze svých možností jsme neproměnili," dodal smutně Jaroslav Rolinek.

FK SULKO Zábřeh – FC Hlučín 0:1 (0:1)

Branka: 27. Hanus. ŽK: Mucha, Sasín, Mac, Hejník, Hlaváč, Váňa (všichni Hlučín). Rozhodčí: Mrázek – Podaný, Hanáková. Diváci: 210.
Zábřeh: Šustr – Rajnoha, Kovář, Swiech, Koutný – Binar, Krejčí (67. Šturma) – Pospíšil, Prokeš, Kurušta (70. Švábík) – Voves. Trenér: Jiří Balcárek.
Hlučín: Hlaváč – Hejník, Mucha, Sasín, Hanus (82. Fojtzik), Malcharek (34. Badalyan), Hudeczek, Ondrušík, Mac, Málek, Váňa. Trenér: Milan Valachovič