Sulko zapomnělo prohrávat. Odnesla to Třebíč

Zábřeh – Fotbalisté Zábřehu jsou na jaře stoprocentní, tentokrát doma porazili Třebíč a v tabulce Moravskoslezské fotbalové ligy jsou na druhém místě.

6.4.2015

Michal Kovář.Foto: DENÍK /Miroslav Mazal

Třebíč na jaře na svou první výhru, ale i na první body čeká, navíc Zábřeh ještě v lize nikdy neporazila.

A třináctý celek tabulky byl i tentokrát všude o krok později. Jenže domácí své šance dlouho nedokázali proměnit v kýžené góly, největší šanci první půle tak měli paradoxně hosté, když v 19. minutě orazítkoval zábřežskou tyč dělovkou Novotný. Ten samý hráč pak vystrašil zábřežské diváky ještě deset minut před přestávkou, když z necelých dvaceti metrů poslal takovou dělovku, že gólman Šustr měl co děla, aby míč lapil.

A zatímco jediné šance hostů musel horko těžko likvidovat gólman (nebo dobře postavená tyčka), domácí šance dávali mimo bránu.

Po přestávce se dlouho nic zajímavějšího nedělo, až po dvaceti minutách vystřelil Voves, ale opět mimo.

Gólu se na zábřežské poměry málo zaplněné tribuny dočkaly v 74. minutě. Obránce hostů odkopl míč přímo na Tomáše Binara, který přehodil gólmana Třebíče.

Jasno o osudu utkání bylo o dalších deset minut později: velezkušený Michal Kovář posla hlavou do sítě centr Hynka Prokeše.

„Měli jsme celý zápas převahu, ale dlouho jsme nedokázali překonat gólmana. Soupeř nebyl vůbec špatný, jednou nám hodně zatrnulo, když dal tyčku, ale jinak je naše výhra zcela zasloužená, byli jsme lepší," míní Jaroslav Rolínek, asistent trenéra Sulka.

O převaze Sulka hovoří i statistiky utkání: střely 13:3, rohové kopy 5:2, fauly 9:17.

Druhý celek Moravskoslezské fotbalové ligy se v dalším kole představí na trávníku páté Kroměříže, doma pak o týden později Sulko přivítá čtrnáctou Břeclav.

SK Sulko Zábřeh – HFK Třebíč 2:0 (0:0)

Branky: 74. Binar, 84. Kovář. Rozhodčí: Ondráš – Tomanec, Ogrodník. ŽK: Koutný – Konate, Podzemský, Dobrovolný. Diváci: 180.
Zábřeh: Šustr – Kovář, Rajnoha, Švábík (67. Perůtka), Binar, Koutný, Voves, Pospíšil (57. Šturma), Kurušta, Swiech, Prokeš (85. Krejčí). Trenér: Jiří Balcárek.
Třebíč: Doležal – Novotný, P. Chalupa, Podzemský (88. Rybníček), Dobrovolný, Chlup, Konate (88. Benda), Komínek, M. Chalupa, Boya (71.Oura), Havránek. Trenér: Libor Zelníček.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby?

Tunelem pod Sedlem měly už deset let jezdit auta. Zbyl z něj pouhý sen

Ze Šumperku do Jeseníku za půlhodinku, bez popojíždění za pomalými kamiony, v zimě bez sněhu a závějí. Tak mělo už deset let vypadat cestování mezi jižní a severní částí Jeseníků.

Debakl. Šumperk dostal sedmičku na hřišti favorita

Zápas, na který budou chtít fotbalisté Šumperka hodně rychle zapomenout odehráli v neděli odpoledne v Polné. Soupeř jim nasázel sedm branek a domácí Daniel Kavka se blýskl hattrickem.