Otázka zní: je těžší napsat o současném šumperském fotbalu pozitivní reportáž, nebo je těžší pro současné šumperské hráče vyhrát zápas?

Pět zápasů, tři body, skóre 2:8. A přestože domácí kouč Petr Mrázek tvrdil, že tentokrát jeho svěřenci měli brát body tři, neb byli v utkání lepší, Deník si dovolí nesouhlasit.

Ani na góly, ani na šance, ani na střely mezi tyče, ani na střely mimo tyče, jen na rohy ano (6:2). V první půli byla převaha hostů jednoznačná, ve druhé půli domácí ožili především po příchodu rychlonohého Lukáše Horáka, jenže hodinu Šumperk předváděl nervózní a upracovaný fotbal, často už z první přihrávky ztrácel míče, zatímco hosté dokázali přejít jeden na jednoho, vcelku souvisle kombinovali a více bojovali.

A už od první minuty mohli vést, to nová akvizice v šumperském dresu Filip Herynek (Sigma Olomouc) spolu se Zdeňkem Horákem propadli a Marek Vavruša šel zcela sám ve vápně na Kameníka, naštěstí pro domácí netrefil bránu.

Koncovka hostů byla s trochou ironie největším herní devizou domácího celku, ve velkých šancích dal mimo Němec i Holík, největší šanci zazdil ve vápně Ondráš. Ovšem i domácí pálili své naděje na prach: hned ve 22. minutě utekl obránci nádherně Woitek, ve vápně ale trefil vyběhnutého gólmana.

Zatímco první půle byla fotbalová nuda, ve druhé to přeci jen trochu jiskřilo na obou stranách.

A Šumperk se i dočkal gólu: po rohu Macka úspěšně hlavičkoval Lukáš Woitek.

Jenže pak přišla smolná a hloupá chyba zároveň. Marek Smrž na útočné polovině šlápnul na míč, upadl a ve snaze vzít si zpět míč od soupeře fauloval, inkasoval žlutou kartu a hosté kopali přímý kop snad ze čtyřiceti metrů. Ten ve vápně skončil u Tomáše Zábojníka, jenž hlavičkou srovnal skóre.

Domácí pak ještě dokázali vymačkat dvě šance, Svačinovu přihrávku do vápna špatně trefil v tutové pozici Gábor, Lukáš Horák později opět ve vápně místo zakončení nafilmoval pád a obdržel žlutou kartu.

„Dnes jsme chtěli za každou cenu vyhrát, ale je to jen bod, přestože jsme byli lepší mužstvo. První půle nevypadala tak, jak jsem si představoval, hodně jsme nakopávali míče, takže soupeř byl na míči častěji, byl fotbalovější. I ve druhé části byl náš projev křečovitý, pokud jsme se dostali do útoku, nebyli jsme nebezpeční," hodnotil zápas šumperský trenér Petr Mrázek. „I tak jsme měli výhru udržet, kvůli psychice. Kluci se o výsledek rvali, ale pak dostaneme gól ze situace, která není až tak nebezpečná a dá se ubránit."

Šumperk odehraje další zápas už ve středu 11. září, od 17.00 v Mohelnici.

FK SAN-JV Šumperk – FC Viktoria Otrokovice 1:1 (1:1)

Branky: 70. Woitek – 86. Zábojník. Rozhodčí: Horák – Klíma, Polanský. ŽK: Z. Horák, Svačina, Smrž, L. Horák – Juhás. Diváci: 90.
Šumperk: Kameník – Kocourek, Herynek, Z. Horák, Macek – Hruda, Opravil (70. Svačina), Reichl, Bajger (61. L. Horák) – Mlynář (61. Gábor), Woitek (80. Smrž). Trenér: Petr Mrázek.
Otrokovice: Juřík – Ondráš, Gerych (85. Mlýnek), Bělaška, Dujka – Zábojník, Foltýn, Holík, Juhás (74. Silný), Krejčí (46. Němec) – Vavruška. Trenér: Marek Sedlák.