Šumperk otočil zápas s Kravařemi a pokud zvládne dohrávku, bude třetí

Šumperk /TABULKA/ – Fotbalisté Šumperku jedou na vítězné vlně, mají třetí výhru v řadě, tentokrát to odnesly Kravaře. Přestože domácí hráče postihla epidemie poraněných kotníků, dokázali obrátit zápas ve svůj prospěch.

2.6.2013 1

Šumperk versus Kravaře (bílé dresy).Foto: DENÍK/Jan Kastner

Domácí začali zápas s tím, že na lavičce zůstali Gábor s Woitkem. Oba mají zraněné kotníky, brzy se k nim přidal i zadák Zdeněk Horák, který musel kvůli kotníku už v 18. minutě střídat.

To už ale hosté vedli, když se ve 2. minutě snesl centr zprava a Marian Kovařík hlavou ve vápně nezaváhal.

Domácím hráčům i fanouškům v tu chvíli musely jít hlavou černé myšlenky, Šumperk letos doma příliš nezáří, už třikrát prohrál, zato venku ještě ne. Tím spíše, že si dlouho domácí borci nedokázali vypracovat kloudnější šanci a tu jedinou opravdu gólovou prostě zabili: Mlynář se dostal mezi dva stopery, s míčem doběhl až za značku pokutového kopu, ale pak patrně ve snaze přečurdit gólmana technickou střelou vyslal metr od pravé tyče takovou žblabuňku, že byste za to naliskali i své sportovně nenadané manželce.

Fotbalová školičkaFotbalový klub FK SAN-JV Šumperk pořádá nábor pro chlapce i dívky ročníků narození 2007 a 2008

Děti, vezměte si s sebou sportovní oblečení a sportovní obuv

Máme pro vás skvělé soutěže
o sladké ceny

Nábor se koná na Tyršově stadionu, hřišti s umělou trávou ve čtvrtek 27. června od 16.00 hodin

Info: Bořivoj Bartoš 723 666 110 nebo Petr Strnad (vedoucí SPSM) 603 713 657

Fotbal to v tu chvíli nebyl zrovna pohledný, hřiště bylo z předchozích lijáků nasáklé vodou jako houba, takže všechny akce se musely vést vzduchem. A to většinou znamená boj, nikoliv kombinaci. A Šumperk osobní souboje prohrával…

Ale ještě do přestávky dokázal srovnat. Přímý kop Mlynáře ze dvaadvaceti metrů tečoval na hraně malého vápna nohou Lukáš Horák a kravařský gólman se natahoval marně.

Po přestávce bylo pro domácí ještě líp: centr zprava čísnul ukázkově Honza Nimrichtr a domácí vedli. Kravaře pak nevěděly, kam skočit. Jedna střela následovala druhou, gól visel doslova na vlásku.

A padl, ale do šumperské sítě. A byl to gól z kategorie zbytečných neboli soupeři darovaných. Macura se patrně špatně domluvil s gólmanem Kameníkem, kdo odkopne míč potulující se ve vápně, až ho vypíchnul Kovařík a pohodlně poslal míč do sítě.

Domácí se vzepjali k tlaku, tři minuty před koncem písknul sudí nepřímý kop za hraní Radima Baranka na zemi, míč poslal na bránu Mlynář a zády ho tečoval Gábor – 3:2. Hosté se velmi zlobili, neboť o žádné teči nechtěli ani slyšet.

„Hrajeme se zraněnými, klobouk dolů před nimi, kotníky, to je bolestivá záležitost. Za bojovnost a převahu ve druhé půli si výhru zasloužíme," uvedl Petr Strnad, kouč Šumperku.

„Dnes jsme nepředvedli dobrý výkon, třeba ve středu proti Karviné jsme hráli úplně jinak. Tentokrát to nebylo z naší strany ideální, přesto jsme tady při troše štěstí mohli vyhrát, ale bohužel se to nepovedlo," prozradil trenér Kravař Lukáš Černín.

„Minule jsme dokázali dostat balon nahoru, dokázali jsme soupeře přehrát jeden na jednoho, měli jsme šance a byli důraznější při standardkách. Tohle všechno nám dnes chybělo. Soupeř byl tentokrát zkrátka lepší," řekl dále kouč hostů.

„Přesto mě mrzí situace ze závěru zápasu, kdy rozhodčí odpíská nepřímý kop, střelu nikdo netečuje a míč skončí v síti. Stál jsem v úhlu střely a celou situaci jsem viděl. Opravdu to zamrzí. Neděláme přece fotbal kvůli tomu, abychom nakonec prohráli gólem, který vlastně nebyl, ale takový už prostě někdy fotbal je," dodal zklamaně Černín.

Šumperk se tak nenápadně dere mezi nejlepší celky divize. Ve středu ho čeká dohrávka v Lískovci, a kdyby ji zvládl za tři body, vyhoupne se v tabulce na třetí místo, pouhý bod za druhou Opavou.

FK SAN-JV Šumperk – TJ SK Kravaře 3:2 (1:1)

Branky: 31. L. Horák, 55. Nimrichtr, 87. Gábor - 2. a 72. Kovařík. Rozhodčí: Ságl – Fridrichovský, Holub. ŽK: Macek, L. Horák – Buchta. Diváci: 200.
Šumperk: Kameník – Přikryl, Z. Horák (18. Macura), Soušek, Macek – Klemsa, Reichl, L. Horák (70. Gábor), Mlynář, Bajger – Nimrichtr (62. Woitek). Trenér: Petr Strnad.
Kravaře: Hladký – Villaschek, Švacha, Šot, Buchta – Peterek, Staníček (70. Padych), Baranek, Bitta (24. Kaštovský), Sabó – Kovařík. Trenér: Lukáš Černín.

tabulka.

Autor: Jan Kastner

2.6.2013 VSTUP DO DISKUSE 1

Velké Losiny doma porazily Dubicko
20

Losiny opět vítězně, Dubicko je stále na nule

Nehoda na D1 zablokovala tah z Olomouce na Ostravu.
7

Nehoda na D1 zablokovala tah z Olomouce na Ostravu

Billboardy musí od silnic pryč, nepůjde to lehce

Už jen dva týdny zbývají do chvíle, kdy by z dálnic a silnic první třídy měly zmizet bill-boardy. Novela zákona o pozemních komunikacích určuje kolem důležitých cest ochranná pásma, v nichž nesmějí poutače stát a rozptylovat motoristy. V Olomouckém kraji je takových míst několik a krajský úřad se už nyní obává soudních tahanic o to, aby poutače z blízkosti silničních tahů zmizely.

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Nehodu tří aut vyšetřují nyní policistí v Libivé, místní části Mohelnice. Havárie se stala ve čtvrtek 17. srpna krátce po čtvrté hodině odpolední.

Velká světlometová krádež: zaměstnanci ukradli zboží za statisíce

Velkou krádež vyšetřují policisté ve firmě na výrobu světlometů v Mohelnici. Skupina devíti lidí zde kradla výrobky. Celkově způsobili škodu za devět set tisíc korun.