Šumperk prochodil úvod, pak nečekaně zápas otočil

Šumperk – Závěrečné utkání letošní sezony dokázali šumperští fotbalisté dovést do vítězného konce, i když tomu o přestávce asi věřil málokdo. Soupeři ale došly v tropickém horku síly a domácí především díky dvěma trefám Slováka Gábora napsali vítěznou tečku.

17.6.2012

Šumperk versus Petrovice.Foto: DENÍK/Jan Kastner

Horko, o nic nešlo, téměř žádní diváci. Domácí hráči prvních dvacet minut hráli podle těchto not. Hosté i po dvou stovkách kilometrů, které museli do Šumperku z Petrovic urazit, působili svěžeji a hráli s viditelnou motivací soupeře porazit. Po dvaadvaceti minutách vedli o dvě branky a mít více střeleckého štěstí, bylo by skóre pro domácí daleko horší. „Kdyby Petrovice vedly o čtyři branky, nikdo by se nemohl divit," uznal i kouč domácího celku Petr Strnad.

„První poločas byl z naší strany super, když jsme ho vyhráli 2:0. Po přestávce si ale naši kluci mysleli, že nad ně není a druhou půlku odchodili a domácí zaslouženě zápas otočili," zlobil se trenér Petrovic Čestmír Kročil.

Šumperk po druhé brance v síti stáhnul mladíka Michala Kocourka Milanem Olejníkem, který strnulou šumperskou hru rozhýbal. „Sice jsme nedali gól, ale výkon šel výrazně nahoru. Do té doby jsme si mysleli, že je to klobáskový zápas, že nám soupeř dá body zadarmo," uvedl Strnad.

Nedlouho po příchodu z kabin dal po ťukesu ve vápně na 1:2 Michal Gargulák a Šumperk na chvíli převzal otěže zápasu a dokonce vyrovnal.

Pak ale musel přežít několik velikých šancí soupeře: Šuster trefil tyčku, Hanusek pak nedal z malého vápna tutovku.

Takže udeřilo na druhé straně, Gábor hlavou po rohu poslal Šumperk do vedení. Hosté pak dohrávali viditelně vyčerpaní, zbytek sil vrhaly jen do diskusí se sudím.

„Je možné, že přepálili začátek zápasu. V tom horku se hrál vcelku rychlý fotbal, mohly jim dojít síly," míní Strnad.

„Druhou půli jsme těžce podcenili, je konec sezony, navíc bylo horko a chlapcům se prostě už nechtělo běhat a přišel tak zákonitý trest," nešetřil kritikou trenér hostů, jenž měl zcela jasno, co řekne hráčům po tomto zápase v kabině. „Že končím, opravdu. Nehodlám jezdit dvěstě kilometrů tam a zpátky, abych si zkazil neděli," dodal evidentně notně rozladěný petrovický kouč.

FK SAN-JV Šumperk – TJ Lokomotiva Petrovice 3:2 (0:2)

Branky: 66. a 82. Gábor, 47. Gargulák – 12. Reichl, 22. Šuster. Rozhodčí: Nesrsta – Bečica, Mikeska. ŽK: Macek, Horák, Olejník – Gill. Šuster. Diváci: 100.
Šumperk: Šabo – Macek, Skopal, Pinkava, Hýbl – Kocourek (25. Olejník) – Pobucký, Bača, Horák, Šinogl (46. Gargulák) – Gábor. Trenér: Petr Strnad.
Petrovice: Sabela – Kempný, Škuta, Gill, Anastázovský (68. Bielan) – Vlachovič (46. Hanusek), Dittrich, Koper, Reichl – Kumpán (83. Miko), Šuster. Trenér: Čestmír Kročil.

Autor: Jan Kastner, Miroslav Pergl