„Je to skvělé vítězství pro Oskavu a pro mě osobně také, protože jsem v tomto prostředí několik let litovelskému fotbalu sloužil, takže jsem si hodně přál uspět,“ vykládal po utkání spokojený Květoslav Pospíšil.

Jeho svěřenci mu totiž v prvním poločase dělali radost. I když ne hned od začátku. V 8. minutě totiž vymyslel minelu jako hrom kapitán Šimko, který přihrál přímo na kopačku domácímu Čepovi. Ten míč potáhl a tvrdou střelou otevřel skóre zápasu.

Jenže brzké vedení profesorsky hrající domácí uchlácholilo, naopak odhodlání a bojovnost Oskavy ještě vzrostly. A na hře i proměně skóre se to velmi rychle projevilo. Tři údery během šesti minut znamenaly zasloužené vedení hostů.

V 16. minutě prostrčil Večeřa míč mezi stopery Litovle Nesetovi, který ostrou ránou vyrovnal. V 21. minutě si oba hráči spolupráci zopakovali. Neset vyslal Večeřu do křídla, ten mu zpětnou přihrávkou vrátil míč do vápna a zkoprnělá litovelská obrana se jen dívala na vedoucí gól hostů. Krátce po rozehrávce pak zbytečně ztratil míč jeden z nejzkušenějších domácích hráčů Kratochvíl. Dragon našel Neseta a ten jen tak pro jistotu ukázal domácím, jak to dopadne, když jemu a Večeřovi dají obránci prostor - 1:3.

Až pak se litovelští trochu probrali. Dvě Kratochvílovy kolmice nezakončili dobře Planička a Šrom. První střílel nad, druhý trefil boční síť.

Ve 33. minutě Litovel přece jen snížila. Závar po Šromově centru ukončil gólovou střelou Martin Jindra.

Ještě v prvním poločase mohl oskavské vedení zvýšit Jurečka, který byl po Dragonově přihrávce sám před Sedlářem, ale tentokrát už neuspěl.

„První půle na můj vkus byla až moc ofenzivní. Mně jako trenérovi se to nemohlo líbit, protože dostáváme pořád až moc branek,“ říkal kouč Oskavy Pospíšil.

„Po přestávce už nás Litovel zatlačila. Ukázala, že má spoustu kvalitních mladých hráčů, ale nám se podařilo vedení udržet, takže mohu být spokojený,“ doplnil.

Domácí fotbalisté si po přestávce skutečně vytvořili trvalou územní převahu, jenže potíž byla v tom, že z ní neplynuly vlastně žádné gólové šance. Až šest minut před koncem obešel Žáček na levé straně obránce a prudce odcentroval, jenže Jarmar na míč nedosáhl.

Vzápětí ještě z otočky střílel Jindra, ovšem Zorek vytáhl rozhodující zákrok zápasu a balon za svá záda nepustil. A tak byl trenér domácích Roman Sedláček hodně rozladěný.

„Někteří kluci by se měli omluvit vedení a fanouškům za to, jaký výkon dnes předvedli. Je to vlastně už třetí zápas za sebou bez bojovnosti, bez plnění stanovené taktiky. Ani v žáčcích nevidíte takové chyby, jaké jsme předvedli,“ zlobil se litovelský kouč. „S takovým nasazením se župa prostě nedá hrát,“ dodal.

Tatran Litovel - Jiskra Oskava 2:3 (2:3)

Branky: 8. Čep, 33. Jindra - 16. a 21. Neset, 22. Večeřa. Rozhodčí: Boček - Kopecký, Řezníček. ŽK: Bubla, Kratochvíl, Mráček, Jarmar - Jurečka, Ráb. Diváků: 200.
Litovel: Sedlář - Planička, Fišara, Jindra, Mráček - Čep (75. Huličný), Žáček, Kratochvíl, Šrom - Šilberský (53. Jarmar), Bubla. Trenér: Roman Sedláček.
Oskava: Zorek - Janíček, Šimko, Siegl, Plachý - Mika, Dragon (60. Hlaváček), Vybíhal, Jurečka - Neset (69. Ráb, 90. Piňos), Večeřa. Trenér: Květoslav Pospíšil.