Výhra šumperských fotbalistů očima Rýmařova

Rýmařov/Šumperk /FOTOGALERIE/ - Krize fotbalistů Rýmařova si vybrala krutou daň i v samém závěru podzimu. Po výsledku nedělního 14. kola, v němž Jiskra doma prohrála se Šumperkem vysoko 1:5, jsou její vyhlídky na jarní část sezony doslova mizivé.

9.11.2009 2

Šumperští fotbalisté (oranžové dresy) během utkání v RýmařověFoto: DENÍK/Jiří Gajdoš

Svěřenci Milana Duhana přezimují na posledním místě tabulky. Naopak Šumperk ztrácí z druhé příčky na vedoucí rezervu Zlína už jen pouhý bod.

Trenér žhavého kandidáta na postup do Moravskoslezské ligy přiznal, že ho pasivní hra soupeře zaskočila, ovšem mile.

„Rýmařov znám už dlouhou dobu a na mužstvo asi dopadla nějaká deka. Rýmařov se vždy vyznačoval ostrým a důrazným fotbalem, z toho jsem měl největší obavy, ale bohudík pro nás se tak vůbec neprezentoval," říkal Otto Jáně.

Jeho protějšek na lavičce domácí Jiskry však nehledal výmluvy. „Šumperk byl jasně lepší a v této konfrontaci jsme dopadli vyloženě špatně. Bohužel kvalita hráčů neodpovídá měření sil se Šumperkem, který má kvalitnější hráče," ví Milan Duhan.

Zatímco hosté bez problémů kontrolovali dění na trávníku, kandidát na sestup kupil chybu za chybou a útočnou snahu podrážely časté nepřesnosti. Už ve 12. minutě utekl domácí obraně Pobucký a střelou k tyči odstartoval pětigólový výprask.

Po půlhodině hry, prakticky z jediné vážnější šance v prvním poločase, sice domácí vyrovnali po hlavě Jiřičného, ten tak ale svým gólem hosty nanejvýš rozzlobil. Krátce před přestávkou Reichl překonal Furika podruhé, v 57. minutě pak brankáře Jiskry nachytal na fialkách Novák, jehož technická střela z dálky se zatočila k tyči. A to sudí odepřel Šumperku ještě gól z ofsajdu.

Nejistý Furikův výkon jen podtrhl rýmařovskou mizérii, Duhan se však na domácího gólmana nevymlouvá.

„To nebyla hlavní příčina prohry. Zkrátka jsme na hřišti propadli ve všech činnostech, ať už v bránění nebo v útočení. Byli jsme prostě horším týmem," uznal sebekriticky. „Naše obrana byla špatná, ve středovém poli nás jednoznačně přehrávali. Šumperk potvrdil, že je prostě lepší," přitakával rozmrzelý zadák z řad Jiskry Libor Martinka.

Snad ještě v 78. minutě byli domácí blízko k bodové naději, jenže Večera v pádu minul odkrytou branku. V samém závěru pak přišel logicky trest za útočnou nemohoucnost, když Knápek dvěma lacinými góly sebral Rýmařovu zbytek důstojnosti.

„Jsme poslední, to je jasné, s tím už nikdo nic nenadělá. Myslím, že je to svým způsobem obraz hráčů, kteří v Rýmařově působí," rýpnul si Milan Duhan do současné podoby kádru. V otázce záchrany však trenér Jiskry zbraně neskládá. Jak řekl, šance prý existuje vždy.

„Takový výsledek jsem nečekal. Domácí celek prakticky propadl až v závěru utkání, když dostal dva rychlé slepené góly. Ale v první půli ještě podal houževnatý výkon," ohlédl se za posledním zápasem v letošním roce kouč hostů Otto Jáně. „Jsem spokojený nejen s tímto utkáním, ale vůbec s celým podzimem. Samozřejmě máme nějaké rezervy, ale od toho je před námi zimní příprava, abychom je odstranili," dodal.

Jiskra Rýmařov – FK SAN-JV Šumperk 1:5 (1:2)

Branky: 31. Jiřičný - 22. Pobucký, 43. Reichl, 57. Novák, 88. a 89. Knápek.
Šumperk: Kameník – Král, Skopal, Opravil, Strnad – Lošťák, Reichl, Novák, Hruda (74. Los) – Pobucký (81. Křepelka), Horák (62. Knápek).

Losiny opět vítězně, Dubicko je stále na nule

Ani na třetí pokus se nováček krajského přeboru z Dubicka nedočkal bodového zisku, když prohrál na hřišti Velkých Losin. Lázeňský tým naopak uspěl potřetí v řadě.

Nehoda na D1 zablokovala tah z Olomouce na Ostravu

Pět hasičských jednotek zasahovalo v sobotu před druhou hodinou odpoledne u hrozivě vypadající nehody na dálnici D1 mezi Olomoucí a Ostravou, a to poblíž sjezdu na Bělotín. Nákladní vůz s cisternou dostal z dosud nezjištěných příčin smyk, narazil do svodidel a začal hořet.

Billboardy musí od silnic pryč, nepůjde to lehce

Už jen dva týdny zbývají do chvíle, kdy by z dálnic a silnic první třídy měly zmizet bill-boardy. Novela zákona o pozemních komunikacích určuje kolem důležitých cest ochranná pásma, v nichž nesmějí poutače stát a rozptylovat motoristy. V Olomouckém kraji je takových míst několik a krajský úřad se už nyní obává soudních tahanic o to, aby poutače z blízkosti silničních tahů zmizely.

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.