Výsledkový servis fotbalové I. A třídy

Šumpersko/Jesenicko /TABULKA/ – Nováček I. A třídy Bouzov se díky vítězství nad Bludovem a po zaváhání Šternberku posunul do čela tabulky.

25.10.2010 10

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Daniel Seifrt

Hosté se sice na hřišti pod známým pohádkovým hradem dlouho drželi a o poločase bylo skóre nerozhodné 1:1, ve druhé části ale domácí skórovali čtyřikrát, zatímco hosté jen jednou a o vítězi bylo rozhodnuto. Hattrickem se na skalpu Bludova podílel Michal Hloušek.

Jen o bod za Bouzovem se nyní drží jeho nesmiřitelný rival, fotbalisté Loštic. Ti tentokrát vyrazili do Leštiny, kde se sice ve druhé půli ujali vedení, ale loňský účastník župy stihl rychle srovnat krok. O výhře hostů nakonec rozhodl až v 90. minutě Mikeš, když krátce předtím neuznali sudí hostům gól kvůli ofsajdu.

Svou příslušnost ke špici I. A třídy si nadále udržují Štíty, které však doma nezačaly vůbec dobře duel s Medlovem, v němž hosté od 2. minuty vedli. Vyrovnat se domácím podařilo až po přestávce a poté dvěma góly zajistil svým barvám tři body střídající Jaroslav Lakomý.

Svou nelichotivou bilanci ze hřišť soupeřů potvrdila Loučná, když neuspěla na trávníku Moravského Berouna, přestože v utkání rychle vedla. Granitol ale třemi góly skóre otočil. Pak sice ještě hosté snížili, jenže definitivně přišli o naději v 66. minutě, kdy domácí dali penaltu.

Remízu uhrála doma Písečná proti Vikýřovicím. Domácí vedli od 22. minuty zásluhou Kučery, za tři minuty však bylo srovnáno. Po centru hostů do vápna Novák ve snaze odkopnout míč do bezpečí chyboval a poslal jej nešťastně do vlastní sítě. Ve zbytku hry se již výsledek nezměnil.

Sokol Bouzov – Sokol Bludov 5:2 (1:1)

Branky: Hloušek 3, Garstka, Kalvach – Breckl, Polášek.
Bouzov: Urbánek – Kalvach, Flanderka, Krajčovič, Dvořáček, Zbořil (46. Strupek), Veselský (80. Voslař), König, Garstka, Krpec (71. Pospíšil), Hloušek.
Bludov: Hegedüs – R. Polášek (65. Adam), Lukáš, Podhorný, Březina (71. Wagner), Breckl, J. Polášek, Štodt, Jendrišák, Nimrichtr (87. Svoboda), Lepka.

Sokol Leština – SK Loštice 1:2 (0:0)

Branky: 83. Žák – 75. Hlaváč, 90. Mikeš.
Leština: Pobucký – P. Volek, Janhuba, Ženatý, Janíček -Šafář, Dus, Martínek, Smékal - J. Volek, Puchr (65. Žák).
Loštice: Morávek - Ďurček, Plhák, Petruška, Dajčar – Havlíček, Koňarik, Mikeš, Vinkler (82. Hejný) - Salamon, Hlaváč.