Výsledkový servis fotbalové mládeže Šumperku

Šumperk - Dalším kolem pokračovaly fotbalové moravské dorostenecké divize a ligy žáků. Zatím si překvapivě výborně vedou oba šumperské dorosty, které jsou na druhých místech v tabulce.

7.9.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Kastner

U19: Šumperk – Krnov 4:0 (3:0)

Branky Šumperku: Mičo, Podhorný, Schölle, Šabršula.
Šumperk: Anděl, Jurka Adam, Kocourek, Kroupa, Svoboda Viktor, Schölle, Reichl, Šabršula, Třetina, Mičo, Podhorný. Střídali: Nemeth, Málek, Krivošej, Bartoš.

„Krnov nebyl určitě špatný soupeř, ale našim klukům se podařil nástup do utkání. Zatlačili jsme soupeře na jejich půlce a vytvářeli jsme si dobré příležitosti včetně standardních situací. První dva rohové kopy ještě nebyly podařené. První  branku vstřelil Mičo ve 12. minutě po třetím rohovém kopu Schölleho. Za pár minut potom v 16. minutě se prosadil Podhorný po spolupráci s kolegou v útoku Mičem, který našel centrem volného Podhorného. Ihned po rozehrávce soupeře po zmatku v pokutovém území se odraženého balonu zmocnil Schölle a nechytatelnou bombou ze 20 metrů prostřelil vše, co bylo v cestě. Takto skončil první poločas. V druhém poločasu jsme kontrolovali hru a měli i další příležitosti. Soupeř se sice snažil, ale přístup a bojovnost našich kluků zamezila soupeři zdramatizovat utkání. Zaslouženě tak vstřelili další branku. V 54 minutě rozehrál dlouhý balon V. Svoboda na Miču, který hlavou prodloužil na Šabršulu. Ten si pohrál jak s brankářem i dobíhajícím obráncem a oba lobem přehodil do brány. Kluci si zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost a disciplínu. Zaslouženě vyhráli," uvedl kouč Šumperku Aleš Žaitlík.

U17: Šumperk –  Krnov 13:0 (7:0)

Branky: Podhorný 3, Smrž 2, Demeter, Max, Rýznar, Slončík, Šafář, Strnad, Málek, Kroupa.
Šumperk: Kapl - Minařík, Třetina, Max, Kroupa – Smrž - Rýznar, Strnad, Demeter, Dostál – Podhorný. Střídali: Slončík, Čejka, Málek, Németh, Bartoš, Šafář, I. Pospíšil.

„Jednoznačné utkání, kluci si s chutí zastříleli, do hry zasáhlo všech 18 nominovaných hráčů, kteří z utkání udělali pěknou podívanou pro fandící rodiče," uvedl kouč Šumperku Petr Strnad.

U15: Šumperk – Vítkovice 2:6 (0:3)

Branky Šumperku: Ondráček p.k. , Tomáš.
Šumperk: Šula (Skýva) - Matyáš, Zatloukal (Hél), Ondráček, Anděl – Kašpar (Šimek), Tomáš, Hél (Krňávek), Cikrýt (Komárek) - Žolda, Hejl.

„Utkání jsme začali dobře, deset minut jsme hráli na polovině soupeře, pak přišla chyba ve středu naší obrany, kterou jsme zaplatili brankou. Kluci se snažili, ale na soupeře jsme nevyzráli. Další chybou jsme obdrželi branku. I přes rovnocenný vývoj udělal fatální chybu náš brankář a zdálo se být po utkání, tak skončil poločas. Po provedených změnách  v sestavě o poločase došlo k výsledkovému obratu, stav se změnil po našich brankách na  2:3. Bohužel následovaly v průběhu 2. Půle další hrubky, za které jsme zaplatili. Soupeř byl každopádně k poražení, ale nedisciplinovanost našich hráčů a hrubé chyby znehodnotily výsledek utkání. Fotbal na této úrovni i v této věkové kategorii je nutno podpořit fotbalovou a taktickou kvalitou. To se zatím nedaří," říká trenér Šumperku Ladislav Slončík.

U14: Šumperk – Vítkovice 3:3 (2:2)

Branky Šumperku: Svačinka 2, Novák.
Šumperk: Dus (35. Skýva) – Kubíček (35. Draňa), Scheuter, Breckl, Bubeníček – Nosál (55. Zrník), Diblík (25. Bartoník), Novák, Simon (35. Šebela) – Svačinka (42. Jurka), Čikl (60.Žák).

„Zatímco v minulé sezóně jsme byli se stejným soupeřem ještě na malé hřiště většinou lepší, tak tentokrát již na velkém hřišti jsme byli pro změnu zase my o kousek slabší. Nepovedl se nám především začátek zápasu, kdy jsme kupili spoustu ztrát míčů. Dali jsme si brzy vlastní gól a za chvíli nás soupeř po brejku potrestal druhou brankou. Ještě do poločasu jsme se ale zvedli, kdy po krásné fotbalové akci skóroval do prázdné branky  Svačinka. Ještě lepší okamžik si schoval za chvíli, kdy přešel po padesátimetrovém sprintu s míčem tři obránce a obstřelil i brankáře. Za stavu 2:2 se šlo do kabin. Brankou Nováka jsme v 2. půli dokonce šli do vedení, soupeř ale zaslouženě nakonec vyrovnal. Nechybělo mnoho a mohl si i odvézt všechny 3 body. Kluci si jen zvolna zvykají na velké hřiště, nicméně pevně věřím, že již brzy se s touto velkou změnou srovnají a budeme se i nadále zlepšovat a snažit se o kombinační fotbal," říká šumperský trenér Bohdan Hecl.

U13: Frýdek–Místek - Šumperk 12:2

Branky Šumperku:  Žaitlík, Pospíšil.
Šumperk: Arbeit, Havránek, Vejrosta, Doležel, Navrátil, Andoniu, Vejchoda, Žaitlík, Stupka, Viktorín, Chlup, Nosál, Hoško, Pospíšil, Gono, Urban, Hloušek, Wiedermann.

„Soupeř byl velice dobrý na balonu, byl pohyblivější a rychlejší. Pokud šel do útoku, vždy se zapojilo více hráčů, kdežto my jsme doplňovali naše útočníky pouze formálně jedním, nanejvýš dvěma hráči.  Soupeř zaslouženě vyhrál a my můžeme být rádi, že nebylo skóre vyšší. Z našich hráčů by si zasloužilo pochvalu za bojovnost a nasazení maximálně polovina a to je na takové soupeře málo," říká kouč Šumperku Aleš Žaitlík.

U12: Frýdek Místek – Šumperk 31:3

Branky Šumperku: Šmíd, Liďák, Ladislav.
Sestava nedodána

„V dalším těžkém utkání nás přivítal Městský FK Frýdek-Místek a prokázal, že aktuálně představuje jeden z nejlepších týmů v celé soutěži. Pro naši kategorii nadále zůstává cílem postupné tvoření

hráčské základny, budování respektu k soupeři i fotbalu samotnému a postupné zlepšování se. Konfrontace s těmito soupeři je pro nás poučná a doufáme, že při zachování našeho nadšení pro tento sport se postupně budeme čím dál více stávat důstojnějším protivníkem," říká trenér Šumperku Jakub Bauer.

Autor: Jan Pertl