Výsledkový sumář fotbalového krajského přeboru

Olomoucký kraj /SESTAVA KOLA/ - Opět přinášíme výsledkový sumář kompletního fotbalového krajského přeboru, ve kterém najdete reportáže, statistiky i tolik oblíbenou sestavu kola.

10.5.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Daniel Seifrt

Litovel nakonec udolala oslabený Hněvotín

Fotbalisté Litovle se podle všeho už vypořádali se dvěma porážkami v Mohelnici a Bělotíně i s vynucenou změnou trenéra a vrátili se do zaběhnutých kolejí. V Hněvotíně vyhráli 2:0.

Souboj dvou bývalých útočníků olomoucké Sigmy na lavičkách Radka Šindeláře a Romana Sedláčka výrazně ovlivnila 15. minuta, kdy byl za stažení unikajícího Zavadila vyloučen domácí Homola.

„Bylo to po chybě po naší standardní situaci. Homola zatáhl za záchranou brzdu. Pak už se nám hrálo těžko,“ vykládal trenér Šindelář. Domácí pak bojovali a dlouho drželi i v početní nevýhodě s favoritem krok.

„Trochu jsme po vyloučení ztratili rytmus, ale pořád jsem kluky nabádal, aby byli trpěliví a to se nakonec vyplatilo,“ konstatoval trenér Litovle Sedláček. „Proti deseti to někdy bývá hodně ošidné. Domácí jsme ale do ničeho nepouštěli. Chtěli jsme hrát pořád po stranách. Stáhli jsme hru na tři obránce a poslali tam třetího útočníka a nakonec jsme gól dát dokázali,“ řekl Sedláček.

Litovel se dočkala po hodině hry, kdy ostrý centr z pravé strany dorazil do branky Fišara.

„Ani v deseti jsme nehráli špatně. Soupeře jsme dlouho nepouštěli do šancí a ty které si vytvořil pochytal Romanovský. Postupem času už nám ale ubývaly síly a to rozhodlo. Mrzí mě, že takový zápas přišel zrovna teď, kdy se hraje středa neděle, protože síly nám budou určitě chybět,“ mínil hněvotínský Šindelář.

Ten se ještě pokusil o hru vabank, když stáhl ze hry zkušeného Barčíka a poslal do hry Fabiánka, ani tento tah ale nevyšel. Naopak Litovel přidala ještě druhý gól. Po pěkné přihrávce Kvapila šel od poloviny hřiště sám na branku znovu Fišara a chladnokrevně proměnil.

Litovelská ztráta na vedoucí Mohelnici se tak scvrkla znovu na pouhé čtyři body. Do konce soutěže přitom zbývá ještě dlouhých sedm kol.

FC Hněvotín – Tatran Litovel 0:2 (0:0)

Branky: 62. a 79. Fišara. Rozhodčí: Boček - Kopecký Štěpánek. Diváků: 150.
Hněvotín: Romanovský – Homola, Barčík (75. Fabiánek) , Zamykal, Chabičovský – Skoumal, Keluc, Pořízka (60. Urban), Novák – Šulc, Macourek. Trenér: Radek Šindelář.
Litovel: Schertler – Planička, Jindra, Krátký, Kopp (58. Čep) – P. Kvapil (82. Pavlík), Fišara, Kratochvíl, Šrom – Bubla (85. Seyfried), Zavadil. Trenér: Roman Sedláček.

Holici zachránil vítězství Rockwood

V pohledném okresním derby nakonec měli více důvodu k radosti hosté z Holice. V Dolanech vyhráli zásluhou Rockwoodovy branky z poslední minuty 2:1.

Holici patřil kromě závěru také nástup do utkání. Domácí hráli hodně zezadu, přesto si druhý tým tabulky přeboru vytvářel dostatek šancí.

„Trochu jsme se báli hru otevřít, takže taktický pokyn byl zhušťovat střed a hrát z bloku. Ale nedařilo se nám to a soupeř poměrně snadno procházel,“ přisvědčil dolanský kouč Jiří Navrátil.

Několik velmi dobrých příležitostí, včetně Krejčího břevna, ještě domácí bez úhony přestáli. Na konci první dvacetiminutovky už se ale prosadil Dohnal a hosté vedli.

Domácí pak vylezli z obranné ulity a začali hrát také dopředu. Největší nebezpečí hrozilo Holici ze standardních situací.

„Hráče jsem na to upozorňoval, že největší dolanskou zbraní je při standardkách stoper Pospíšil, přesto jsme ale po rohu inkasovali,“ zlobil se kouč holické rezervy Milan Nekuda.

V 35. minutě totiž propadl přetažený míč až na zadní tyč, kde stál připravený Duda a vyrovnal.

Ve druhé půli se tempo ještě zvýšilo. Obě mužstva toužila po vítězství, ale remízový stav se stále neměnil. Když už to vypadalo, že utkání skutečně skončí dělbou bodů. Zorientoval se po ostrém centru v dolanském vápně nejlépe hostující Rockwood a zajistil Holici všechny tři body.

„Myslím, že to bylo velmi pohledné utkání. Soupeř měl navrch v prvních dvaceti minutách, kdy nás několikrát podržel brankář Benčík. Pak už byl zápas vyrovnaný. Remíza by asi byla spravedlivější. Přesto s výkonem svých hráčů můžu být spokojený,“ řekl domácí kouč Navrátil.

„Byl to velmi kvalitní zápas, navíc s dobrou diváckou kulisou. Vytvořili jsme si dostatek šancí, proto si myslím, že naše vítězství bylo zasloužené,“ mínil trenér vítězů Nekuda.

Holická juniorka se po dalším zaváhání Mohelnice přiblížila lídrovi na pouhé tři body, přesto na případný atak postupové příčky moc nemyslí. „Já teď spíš řeším, koho poslat do dalšího zápasu. Dva hráči se zranili áčku, navíc ve stejný den hraje také dorost,“ vysvětlil Nekuda, jehož mužstvo hostí ve středu Štíty.

FC Dolany – 1. HFK Olomouc B 1:2 (1:1)

Branky: 35. Duda - 20: Dohnal, 89. Rockwood. Rozhodčí: Klíma – Částečka, Machala. Diváků: 300.
Dolany: Benčík – Horák, Penc, Pospíšil, Václavík (89. Bergmann) – Okleštěk, Valenta, Štrbík (75. Novák) – Schmidt, Duda, Sekel (60. Dlabal). Trenér: Jiří Navrátil.
HFK B: Pavelka – Smejkal, Krejčí, Čižmar, Vykydal – Bahounek (90. Perutka), Schinneck (65. Rockwood), Krejčí, Dohnal – Grézl (75. Vaca), Zmeškal. Trenér: Milan Nekuda.

Zasloužené vítězství Ústí

Další cenné tři body do tabulky krajského přeboru si připsali fotbalisté Ústí, kteří na svém hřišti zdolali Určice 3:1.

„Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, jen jsme na můj vkus potřebovali na góly až příliš mnoho šancí,“ říkal ústecký kouč Vojtěch Bušina po vítězství, které se vůbec nerodilo lehce.

Domácí sice začali tlakem, ale výsledkem bylo jen břevno Rebendy. Dalších několik nadějných příležitostí zlikvidoval výborný určický brankář Nejezchleb.

Do vedení tak šli překvapivě hosté. Po faulu ve vápně se z pokutového kopu nemýlil Svozil.
Ústí nejspíš zachránil fakt, že dokázalo rychle reagovat. Ještě do přestávky totiž vyrovnal Juřica

Druhá půle se tak znovu odbývala především ve znamení domácího tlaku. Skvělý Nejezchleb si však dlouho věděl s ústeckými výpady rady a všechny je odrážel. Situaci zkomplikovalo hostům až vyloučení Havleny po dvou žlutých kartách. Tlak Ústí narůstal a v sedm minut před koncem přišel druhý gól Juřici, který de facto rozhodl zápas. Po kombinační akci, kterou založil Plesník, pak Ševčík ještě přikrášlil skóre na 3:1 pro domácí.

„Byl to festival neproměněných šancí a dobrých zákroků určického brankáře. Jsme moc rádi, že jsme protrhli naši výsledkovou mizérii na domácím hřišti a že se nám ze dvou po sobě jdoucích zápasů povedlo vytěžit plný počet šesti bodů. Teď jedeme dvakrát za sebou ven, takže nás čeká perný týden,“ uvedl na závěr Bušina.

„Domácí potvrdili svoji kvalitu, kterou mají o čem jsme věděli, je to vyrovnané mužstvo bez větších slabin. U nás se promítla absence Lose, který měl střevní potíže, proto jsme museli improvizovat v útočné fázi, Škoda se posunul k Hatlemu, kde odvedl dobrý výkon, k dokonalosti chybělo jen využití šancí, do kterých se dostal za stavu 1:1,“ mínil trenér Určic Svatopluk Kovář.

Sokol Ústí – Sokol Určice 3:1 (1:1)

Branky: 43.a 83. Juřica, 89. Ševčík - 34. Svozil z pen. ČK: 75. Havlena (Určice). Rozhodčí: Válek – Molík, Caletka. Diváků: 220.
Ústí: Bernkopf – Palacký, Sencovici, Smolka, Bagar (85. Honeš) – Plesník, Skácel, T. Páleník, Ševčík – Rebenda, Juřica. Trenér: Vojtěch Bušina.
Určice: Nejezchleb – Dokoupil (62. Hochman), Žáček, Ullmann, Mlčoch – Havlena, Javořík, Kocourek, Svozil – Škoda, Hatle. Trenér: Svatopluk Kovář.

Kraličtí nadělili Želatovicím „rukavici“

Tabulka přeboru po 22. kole soutěže stavěla v utkání 23. kola Kralických s Želatovicemi do role favoritů jednoznačně domácí tým, který figuroval s 38 body na čtvrtém místě, soupeř s 23 body na třináctém. Mužstvo FC Kralice na Hané také na svém trávníku podle těchto not muzicírovalo.

Bez gólů se hrálo jen do 8. minuty, prvním úspěšným střelcem byl Zdeněk Petržela. Trefil k pravé tyči Sovovy branky, předcházela pohledná kombinační akce. Kraličtí v aktivitě pokračovali, vytvářeli si dobré příležitosti k zakončení střelbou. Ve 14. minutě dal po rohovém kopu Lehký hlavou na 2:0, ale třetí kralický gól už dostal jiný gólman Želatovic.

Ve 34. minutě hrál totiž Sova rukou před pokutovým územím, hlavní rozhodčí se poradil se svým asistentem a ukázal brankáři Želatovic červenou kartu. Přišel Přibyl a Zdeněk Petržela z následného přímého kopu zvýšil kralické vedení na třígólové.

Kralický tým to zřejmě už uspokojilo a tak se začali také ukazovat hosté, i když v deseti. Domácí strážce branky Kofroň se vyznamenal po vynikající střele Vrby, který poslal míč k levé šibenici jeho branky. Jeden z nejlepších brankářů soutěže se vymrštil a vyrazil míč na roh.

Také zpočátku druhého poločasu nic nenasvědčovalo tomu, že by se hráči hostujícího celku vrátili na hřiště už jen k dohrání duelu. Želatovičtí se snažili o hru vyrovnanou, ale jeden hráč jim prostě chyběl a tak to v jejich obranné fázi zaskřípalo ještě dvakrát. Kraličtí podnikali rychlé brejkové akce a dvě se stoprocentně povedly. V obou případech se jednalo o branky Kratiny, nejprve mu na gól přihrál po úniku levou stranou hřiště Valtr a další přihrávkou přispěl Roman Petržela.

Mezi těmito dvěma trefami ale unikl jednou na opačné straně hřiště i želatovický Vrba a po individuální akci dal čestný gól svého týmu.

„Chtěli jsme prodloužit jarní neporazitelnost a to se nám povedlo, i když jsme museli hrát bez nemocného Lišky a potrestaného Pazdery,“ vyzdvihl splnění plánu kralický trenér František Jura.

„Chtěli jsme tak také potvrdit, že jsme před týdnem v Mohelnici, na hřišti lídra tabulky, nezvítězili náhodou. Když jsem si potom přečetl v novinách, že jsme tam hráli pouze takzvaný prešovský beton, tak mne ta neobjektivnost pisatele hodně rozhodila. V prvním poločase jsme hráli výborný fotbal. Po vyloučení Pazdery se naší pozorné obraně, při vedení o jediný gól, nikdo nemohl divit. Ale raději k dnešnímu utkání – při druhém gólu se nám vyplatil nácvik využívání situací po rohových kopech. Když jsme potom vedli 3:0, poněkud jsme začali usínat, vyklízet pole. Ve druhé části hry jsme ale v dobrém fotbale pokračovali a Kratinovi stačila necelá půlhodina svého pobytu na hrací ploše k zaznamenání našich dvou zbývajících gólů, čtvrtého a pátého. Hrál velmi dobře a ještě vynikl i střelecky. Bez práce ovšem nebyli zpočátku ani naši zadáci a z tohoto útvaru se mně dnes líbil nejvíc Dočkal,“ vybral dva nejlepší ze svých svěřenců kouč Jura.

FC Kralice na Hané – FC Želatovice 5:1 (3:0)

Branky: 8. a 36. Z. Petržela, 78. a 87. Kratina, 14. Lehký – 83. Vrba. Rozhodčí: Krobot – Válek, Vedral. ŽK: Z. Petržela, Lehký – Smékal, Dlouhý. ČK: 34. Sova (Ž.). Diváků: 150.
Kralice: Kofroň – Trnavský, Dočkal, Ohlídal (68. Neoral), Šmíd – Valtr, Růžička, R. Petržela, Dostál – Z. Petržela (63. Kratina), Lehký (85. Kaštil). Trenér: František Jura.
Želatovice: Sova – Slaměník (53. Juráň), Prachař, Dlouhý, Hetych – Smékal, Koplík, Jemelka, Havlík (34. Přibyl) – Vrba, Pekný. Trenér: Bohumil Chodil.

Mohelnice podlehla poslednímu

Upozorňujeme, že výsledek je napsán správně: opravdu Mohelnice podlehla ve Šternberku 3:0. Lídr soutěže nedal poslednímu ani gól.

„Vůbec nám teď nefunguje finální část,“ smutnil po utkání Josef Světlík, asistent trenéra Mohelnice.

Pro lídra krajského přeboru je to druhý zápas v řadě, kdy ani jednou neskóroval. Před týdnem Mohelničtí střelecky vyhořeli doma s Kralicemi.

Fotogalerii z utkání najdete ZDE

„Jenže to jsme měli ve druhé půli velkou převahu, teď jsme vystřelili v každém poločase jednou a i když jsme hráli ke konci na dva obránce, nevytvořili jsme si vůbec žádnou šanci,“ říkal po utkání Světlík.

Domácí možná překvapivě nezalezli do obranného bloku a po celý zápas hráli ve standardním rozestavění 4-4-2 a favoritovi byli zcela rovnocenným soupeřem.

„Hráli jsme proti týmu, který určitě není nejslabší v soutěži,“ tvrdí Světlík.

Úvodní branka padla ve 20. minutě, kdy hosté zbytečně faulovali a z trestného kopu domácí Frieb hlavou otevřel skóre.

Mohelnice byla také blízko zápisu, Navrátil orazítkoval břevno.

„Po přestávce to byl z naší strany hodně nepovedený výkon. Všechno jsme řešili zbrkle a ukvapeně, hráli jsme do lajn místo do brány, byl to alibistický výkon,“ hodnotí Světlík.

„Prakticky všechna mohelnická mužstva hrají ve stejných šablonách, které nejsou až tak těžko čitelné. Prostě jsme jim nedovolili hrát to, na co jsou zvyklí, a proto jsme slavili úspěch. Navíc nám skvěle vyšel tah se zařazením Hlaváčka do zálohy,“ řekl po utkání šternberský kouč Jaromír Novák.

Právě Hlaváček byl dvanáct minut před koncem po rychlém brejku autorem druhé branky.

„Kdybychom dokázali vyrovnat, věřím, že bychom zápas otočili, ale jakmile domácí vedli o dvě branky, bylo na našem výkonu znát, že prostě gól nedáme,“ dodal Josef Světlík.

Konečný výsledek pak dorážkou Mudrákovy střely stanovil před koncem Jurečka.

„Mohelnice byla určitě silným soupeřem, na druhou stranu musím pochválit jejich brankáře, který ještě několik našich šancí pochytal. Možná jsme mohli vyhrát i výraznějším rozdílem,“ doplnil kouč Novák.

Jeho mužstvu se i přes výborné výsledky v posledních zápasech nedaří dostat z poslední pozice. I nadále totiž vyhrává i předposlední Bělotín, který tentokrát porazil Leštinu. „Abych řekl pravdu, tak jsem to čekal,“ konstatoval Novák.

Už v příštím kole se ale chystá bitva, která v boji o záchranu může leccos napovědět. Šternberk jede právě do Bělotína.

FK Šternberk – FK Mohelnice 3:0 (1:0)

Branky: 20. Frieb, 78. Hlaváček, 89. Jurečka. Rozhodčí: Caletka – Dubravský, Tomeček. Diváků: 100.
Mohelnice: Večeř – Heidenreich, Erneker, Čihulka, Heger – Macák, Šrot, Okleštěk (64. Zabořil), Mičunda (55. Chudáček) – Navrátil, Vašíček. Trenér: Richard Polák.
Šternberk: Vytřísal – Havlík, Mudrák, Frieb, Šlížek – Běhal, Valtr, Hlaváček (86. Kymlička), Tomanec (70. Šogor) – Jurečka, Šrámek (76. Coufal). Trenér: Jaromír Novák.

Jeseník prohrál a klesl na sedmou příčku

Špatné období prožívají v krajském přeboru fotbalisté Jeseníku. Po další porážce spadli až na sedmou příčku tabulky. Tentokrát neuspěli v Kozlovicích, které se tak na tým z lázeňského města dotáhly na rozdíl bodu.

Zejména v prvním dějství se diváci asi nenudili, neboť viděli zajímavou přestřelku, během které padly hned čtyři góly.

Ve 14. minutě se poprvé radovali domácí, když hosté po standardce nepokryli volného hráče na zadní tyči. O chvíli později však utekl Plhák, který poslal centr na Chovana a bylo srovnáno.

Za dalších pět minut se Jeseníku povedl obrat, když gól Kysely padl obdobným způsobem jako úvodní trefa domácích.
Přesto hosté své vedení neudrželi a Kozlovice po půlhodině hry kontrovali z přímého kopu, kdy jeden z domácích borců obstřelil zeď přesně k tyči.

„První část přinesla pohledný fotbal, bohužel pro nás jsme doplatili na vlastní hrubé chyby,“ okomentoval úvodní dějství jesenický trenér Ladislav Krobot.

Nástup do druhé části pak jeho svěřenci také příliš nezvládli a krátce po příchodu na hřiště inkasovali rozdílový gól, kterému předcházelo nepokryté autové vhazování soupeře, jenž se pak prosadil díky důrazu.

Potom mohly Kozlovice své vedení navýšit, ale neproměnily dvě tutovky. Od 84. minuty začal hrát Jeseník ve snaze o vyrovnání na tři útočníky, jenže do odkryté obrany inkasoval počtvrté.

Těsně před koncem ještě stihl jesenický Mravec orazítkovat břevno.

„Bohužel dnes jsme nezvládli především standardní situace soupeře. Udělali jsme chyby, které protivník dokázal potrestat,“ dodal Krobot.

„Důležité bylo, že jsme do poločasu srovnali. Po příchodu z kabin jsme vstřelili brzy vedoucí branku a mohli rozhodnout už daleko dříve než v 84. minutě, ale neproměnili jsme spoustu dalších příležitostí. S výsledkem i s předvedenou hrou jsem ale spokojen,“ řekl k zápasu domácí trenér Kamil Štěpaník.

FK Kozlovice – FK Jeseník 4:2 (2:2)

Branky: 14. Jedelský, 31. Kuba, 46. Kaďorek, 84. J. Dohnal – 16. Chovan, 20. Kysela. Rozhodčí: Vedral - Vičar, Štětka. Diváků: 150.
Kozlovice: Mánek - Stokláska, Jedelský, Tomčík, L. Dohnal, Kaďorek, Stržínek, Šolín, Matula (70. Mackovík), Kuba (87. Kolomazník), J. Dohnal (90. Kiss). Trenér: Kamil Štěpaník.
Jeseník: Jaroš – Harazin (46. Pavelka), Zykmund, Cundrla, Skoupil, Ivanič, Woitek (78. Kubík), Mravec, Chovan, Kysela, Plhák. Trenér: Ladislav Krobot.

Leština nastoupila v deseti, dohrála v devíti

Nejprve v deseti a potom jenom s devíti hráči odehrála Leština zápas v Bělotíně. Přesto souboj dvou týmů ze spodku tabulky skončil pouze těsnou výhrou domácích.

„Všichni kluci si dnes sáhli až na dno svých sil a podali téměř heroický výkon, díky kterému jsme uhráli přijatelný výsledek. Kdybychom takto hráli pořád, asi nejsme tam, kde se nyní nacházíme,“ konstatoval vedoucí družstva Leštiny Radek Pelcl.

Hosté totiž dali pro důležité nedělní utkání krajského přeboru dohromady jen deset hráčů a to ještě musel do pole nastoupit první gólman mužstva Lukáš Hajtmar.

Paradoxně i v oslabení se Leština dostala do dvou vyložených šancí, ve kterých se ocitl Smékal. Nejprve ale přestřelil a podruhé jeho pokus o kličku brankář Bělotína vyrazil.

Ve 24. minutě se pak Leštině zranil Valenta, když si po jednom ze soubojů způsobil výron v kotníku, takže hosté dohrávali jen s devíti fotbalisty.

Nabídnutou přesilovku domácí poprvé využili ve 31. minutě, kdy náhradní leštinský gólman Janků neudržel po centru soupeře míč, který mu vypadl z rukou a z dorážky se prosadil Hrazdil.

Záhy pak nechali hosté v šestnáctce osamoceného Kozáka, který měl dost času, aby podruhé rozvlnil síť. Tlak domácích pokračoval i nadále, Leština však zuby nehty bránila a překvapivě stačila ještě snížit.

Po přestávce rozehrál Janků balón na Smékala, jenž nahrál Radkovi Janíčkovi a rázem to bylo 1:2. Razantně oslabený celek hostů však na zázračný obrat asi pomýšlet nemohl a spíše se soustředil, aby duel se ctí dohrál.

„Škoda, že důležité zápasy prohráváme tím, že nás je málo,“ posteskl si Pelcl.

„Byly to pro nás povinné body, jelikož soupeř přijel jen v desíti lidech. Navíc ke konci první půle se jim zranil hráč, a tak dohrávali utkání v devíti. I po změně stran se hrálo stále na polovině soupeře, jenže tomu se podařilo dokonce snížit na 1:2. Kluci znervózněli, nakonec ale utkání dotáhli do vítězného konce,“ hodnotil trenér Bělotína Martin Nešťák.

Sokol Bělotín - Sokol Leština 2:1 (2:0)

Branky: 31. Hrazdil, 35. Kozák – 51. R. Janíček. Rozhodčí: Knoll – Rýpar, Vodák. Diváků: 140.
Bělotín: Majerský - Bočan, Peša, Eleš, Haluzík - Biskup, Březík, Hrazdil, Kozák - Novosad, Šatánek (87. Kainar). Trenér: Martin Nešťák.
Leština: Janků – P. Volek, Valenta, Neumann, T. Janíček - Hajtmar, R. Janíček, Kalous, Smékal - J. Volek. Trenér: Evžen Hampl.

Štíty opět ani ťuk, navíc počtvrté v řadě prohrály

Fotbalové Štíty se nadále střelecky i výsledkově trápí. Podruhé v řadě vyšel nováček gólově naprázdno a počtvrté za sebou v rámci krajského přeboru prohrál.

Na hřišti Přerova se sice hosté prezentovali dobrým fotbalem, jenže ani to na soupeře, který v minulém kole odehrál neuvěřitelný zápas v Želatovicích s výsledkem 7:7, nestačilo.

„Věděli jsme o ofenzivní síle protivníka, proto jsme tentokrát trochu přeházeli sestavu a snažili se nehrát tak otevřeně a spíše jsme čekali, co domácí vymyslí. Herně se nám proti Přerovu dařilo, bohužel konečný výsledek tomu nakonec neodpovídá,“ prozradil úvodem trenér Štítů Martin Hoško.

Oba celky si vytvořily zhruba stejný počet šancí, domácí ale byli zkrátka produktivnější. Přerov udeřil hned ze své první vážnější akce. V mužské kategorii se konečně prosadil dorostenec Machač, který střelou k tyči Gruntorádovy svatyně otevřel skóre.

Kontrovat mohl Janků, ale jeho přehození gólmana Bělíka našlo pouze tyč jeho branky.

Také ve druhé části se štítečtí hráči dostali do dobrých možností, jenže ani jednu tutovku nevyužili. Domácí, kteří dobře zvládali rychlý přechod do útoku, hrozili z brejků, hosty ale držel pozorný Gruntorád.

V 76. minutě se pak Štíty dočkaly vyrovnání, gól Lakomého ale kvůli ofsajdu neplatil. S přibývajícím časem byli nuceni hosté vrhnout všechny své síly do útoku, jenže při hře vabank podruhé inkasovali.

Gólovou pojistku přidal Přerov až čtyři minuty před koncem. Při přečíslení tři na jednoho střídající dorostenec Čechák ideálně přihrál Kašpárkovi a ten už nemohl netrefit zývající opuštěnou branku

„Je to další zklamání. Příležitosti si vytvoříme, ale prostě to tam nepadá. K výkonu svých hráčů nemám žádných připomínek, odehráli jsme dobrý zápas, bohužel musíme teď zapracovat na koncovce,“ doplnil Hoško.

„Z naší strany to, co se týče kombinační hry, nebylo moc dobré utkání. Přizpůsobili jsme se totiž hře soupeře a moc pěkný fotbal to nebyl. Štíty hrály důrazněji, což nám nevyhovovalo,“ řekl trenér Přerova Zdeněk Novák, který nezapomněl pochválit brankáře. „Soupeř měl také dost šancí, ale Bělík všechny zlikvidoval.“

1.FC Přerov – Sokol Štíty 2:0 (1:0)

Branky: 13. Machač, 86. Kašpárek. Rozhodčí: Běhal - Machala, Částečka. ŽK: Schlehr - Čech, Šlesinger, Verner. Diváků: 100.
Přerov: Bělík - Gřešák, Hýbner, Hrabal, Matyáš - Jelen (52. Kašpárek), Schlehr, Pola (72. Holub), Bernard - Machač, Kučera (84. Čechák). Trenér Zdeněk Novák.
Štíty: Gruntorád – Šponar, Prokop, Šlesinger, Verner – Janků, Odstrčil (78. Smrčka), Nýdecký, Dus (60. Lakomý) – Čech, Teffer (81. Blümel). Trenér: Martin Hoško.

Zpravodajové Deníku

PŘÍŠTÍ KOLO

ST, 17.00: Dolany – Určice, Hněvotín – Přerov, Kozlovice – Kralice, Bělotín – Šternberk, Leština – Ústí, Jeseník – Mohelnice, Litovel – Želatovice, HFK B – Štíty

STŘELCI

18 - Z. Petržela (Kralice)
16 - Navrátil (Mohelnice)
12 - Čech (Štíty)
11 - Koutný (Přerov), Hlaváček (Šternberk)
10 - Kaďorek (Kozlovice)
9 - Lepša (Kozlovice), Lipka (Leština), Los (Určice)

BRANKÁŘI

7 - Romanovský (Hněvotín)
6 - Nejezchleb (Určice), Večeř (Mohelnice), Benčík (Dolany), Schertler (Litovel)

sestava kola

Své tipy do sestavy kola mohli poprvé posílat i fanoušci a čtenáři podrobnosti ZDE

Zatím došel jediný tip:

Miroslav Nejezchleb (brankář - Určice): zneškodnil spoustu šancí. (Zaslal fotbalový příznivec Karel Pařenica)