Trenér Sulka Jiří Balcárek nechal odpočívat ty hráče, kteří si v týdnu stěžovali na drobné zdravotní problémy, a tak základní jedenáctka odehrála prakticky celé utkání.

Hosté zahájili aktivněji, ale brzy získalo domácí mužstvo územní převahu, mělo míč víc na svých kopačkách a vytvářelo si i náznaky šancí. Ty úvodní Martina Bačíka po rohovém kopu, nepřesná střela Tomáše Pospíšila, či střela Lukáše Michalčáka zůstaly nevyužity.

Posledně jmenovaný se ve 14. minutě podobným způsobem individuálně protáhl kolem obránce a technickou umístěnou střelou k tyči skóroval.

I druhá čtvrthodinka se nesla v podobném duchu, zakončená byla nepřesnou rozehrávkou domácích, čímž nabídli brejkovou příležitost soupeři, ten ji však ukvapenou nepřesnou střelou zazdil.

Ve 42. minutě po souboji Patrika Hojstriče v pokutovém území zahráli hosté rukou a následný pokutový kop bezpečně proměnil Mirek Laštůvka.

Na počátku druhého poločasu se obraz hry moc nezměnil, šance zůstávaly nevyužity, obdobně si počínali i hosté, v 58. a 59. minutě zachránili první šanci obránci, druhou brankář Marek Kamisch, střela bývalého zábřežského hráče Radka Řeháka z přímého volného kopu z výhodné pozice v 77. minutě byla velmi nepřesná.

Ujaly se až dvě povedené akce v závěru střetnutí. Nejprve v 85. minutě jediný střídající Tomáš Balcárek na hranici velkého vápna přiťukl míč proti noze Marku Šichorovi, který prostřelil vybíhajícího gólmana Nakládala a na nejhezčí moment si museli diváci počkat až do úplně poslední minuty, kdy míč šel na jeden dotek z nohy na nohu všech ofenzivních hráčů a pro posledního z nich Tomáše Pospíšila už pak nebylo žádným problémem dostat míč do branky a stanovit tak konečnou podobu výsledku na 4:0. Autor: Jiří Nevrkla.

SK SULKO  Zábřeh – Sokol Konice 4:0 (2:0)

Branky: 14. Michalčák, 42. Laštůvka (p.k.), 85. Šichor, 90. Pospíšil.

Zábřeh: Kamisch – D. Barcal, Šalamoun, J. Barcal, Kulíšek – Pospíšil, Šichor, Laštůvka, Hojstrič – Michalčák, Bačík (66. Balcárek). Trenér: Jiří Balcárek.

Konice: Kmecík (46. Nakládal) – Křeček, Rus, Řehák, Růžička – Klobáska - Krtl, Cetkovský, Čižmár, Schön – Navrátil. V průběhu druhé půle zasáhli do utkání ještě Směták, Václavský a Petrů.