Jeseník veze bod z Želatovic. Kouč byl ale naštvaný

Želatovice – Fotbalisté Želatovic chtěli v neděli při prvním domácím utkání nové sezony napravit úvodní nezdar z hřiště Dolan. Tam jim premiéra v novém ročníku krajského přeboru hrubě nevyšla, když prohráli vysoko 0:4.

17.8.2015

Fotbalisté Želatovic (v pruhovaném) proti JeseníkuFoto: DENÍK/Jan Pořízek

Nedělní mač proti nováčkovi soutěže z Jeseníku Hoškovým svěřencům vyšel lépe, dvakrát se jim podařilo vyrovnat díky Vlastimilu Němcovi, díky čemuž nakonec získali první bod za remízu 2:2.

„Za předvedenou hru jsme si dnes zasloužili tři body, ale zase jsme dotahovali kvůli dvěma hloupým chybám v prvním poločase. Kluky to naštěstí nezlomilo, myslím, že odvedli super výkon, šli si zatím, ve druhém poločase jsme měli více ze hry. Ale i Jeseník měl nějaké šance, takže spravedlivá remíza," hodnotil utkání trenér Želatovic Pavel Hošek.

Zápas pro jeho tým nezačal vůbec dobře. Hosté poslali pěkný míč za želatovickou obranu, na který si naběhl Adam Bříza a bez problémů překonal brankáře Bělíka.

„Při první brance jsme zbytečně ztratili míč ve středu hřiště, přišla dlouhá přihrávka za naši obranu, dva obránci špatně vystoupili a zůstali tam viset. Soupeř toho okamžitě využil," mrzelo Hoška.

Po úvodním gólu se toho na hřišti moc zajímavého nedělo, vzrušení přišlo až ve 33. minutě. To mohli domácí vyrovnat, k přihrávce za obranu se dostal Bernard, který tváří v tvář jesenickému brankáři Vránovi neproměnil. Neujala se ani následující dorážka Matušíka. Tato akce byla pro hosty varováním, které však neuposlechli.

Hned vzápětí totiž přišla podobná akce. Tentokrát přihrával Bernard, který našel ve vápně Němce, a ten dokázal vyrovnat. O poločasovou remízu připravilo Želatovice duo Marcinov – Plhák. První jmenovaný kličkoval ve vápně, míč mu utekl přímo k Patriku Plhákovi, který míč přízemní střelou procedil přes Bělíkovy prsty do branky podruhé.

V úvodu druhého poločasu dvakrát zahrozil zajímavou střelou domácí Jiří Jemelka, Vrána však byl pozorný. Na druhé straně provětrával obranu David Marcinov, jeden z jeho nebezpečných průniků musel Bělík vytěsňovat na roh.

Vyrovnání přišlo ze standardní situace. Tomáš Čtvrtníček posadil míč na hlavu Němce, který nezaváhal ani napodruhé. Obrovskou šanci měly Želatovice v 69. minutě. Koplík v brejkové situaci předložil míč do dobré pozice Bernardovi, jeho zakončení ale nebylo razantní.

„O poločase jsem hráčům říkal, aby bránili na metru, ať nedobíháme k protihráčům, protože když měli hodně času, tak byli šikovní. Byli aktivní a rychlí v rozehrávce. Chtěli jsme i presovat, bylo těžké vydržet tempo i kvůli počasí. Hlavně jsme nechtěli inkasovat, což se nepovedlo," měl ke spokojenosti daleko trenér Jeseníku Aleš Salva.

Hosté mohli také rozhodnout z protiútoku, Wojtek se ale ve slibné šanci k zakončení nedostal. Duel tak dospěl ke spravedlivé dělbě bodů. Domácím možná k výhře chyběl jediný dílek skládanky, kterým by byl klasický hrotový útočník. Koplík i střídající Mackovík totiž v poslední době nastupovali v obraně, nyní je však Hošek pro nedostatek útočníků staví na hrot.

„Ti kluci ten post hrávali dříve. Z Víti (Koplíka, pozn. red.) jsme udělali beka, pak šel do Kozlovic, kde hrál taky obránce. U Míši Mackovíka je to stejné, vlastně rok a půl hrával stopera, teď ho musím využít do útoku, je to takové špatné. Samozřejmě to nejsou ryzí útočníci, kteří dokáží hrát zády k brance, otočit se. Potřebují míč do nohy, aby mohli utéct. Myslím si ale, že dnes odvedli kvalitní výkon, porvali se o to, takže super," byl ve výsledku spokojen kouč Želatovic.

Naopak Aleš Salva s bodem spokojen nebyl. „Já si myslím, že pro nás to je ztráta dvou bodů. Druhý gól, který jsme dostali, byl trestuhodný. Míč propadne celým vápnem a soupeř hlavičkuje sám. My jsme si mohli vytvořit gólové šance, ale finální přihrávka dnes byla hrozná. Jsem trošku naštvaný," neskrýval rozčarování jesenický trenér.

FC Želatovice – FK Jeseník 2:2 (1:2)

Branky: 37. a 68. Němec – 7. Bříza, 39. Plhák.

Rozhodčí: Konečný – Zavřel, Vedral. ŽK: Koplík, Stokláska (oba Želatovice). ČK: 89. Minka (Jeseník).

Želatovice: Bělík – Zehnálek (80. Stokláska), Vlk, J. Čtvrtníček, T. Čtvrtníček (85. Zlámal) – Calábek, Němec, J. Jemelka (71. Mackovík), Bernard, Matušík – Koplík. Trenér: Pavel Hošek.

Jeseník: Vrána – Keltner (85. Novák), Karakasidis, Macura – Marcinov, Mlynář, Minka, Vavrač, Woitek – Plhák (74. Hanzlík), Bříza (88. Chromek). Trenér: Aleš Salva.

Autor: Ivan Němeček